NASLOVNICA → INFO

Nominacije za NHG

Dobitnici nagrada za životno djelo već su poznati – Zlatko Vitez i Richard Dik Simonelli, a uvedena je i nagrada ‘za ekstremna kazališna postignuća’?!

| 8. 11. 2012.

Za najbolju predstavu u cjelini - DRAMA
Nominirane:
"Moj sin samo malo sporije hoda" Ivora Martinića u režiji Janusza Kice i izvedbi Zagrebačkog kazališta mladih;
"Rat i mir" Lava Nikolajeviča Tolstoja u režiji Tomaža Pandura i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu;
"Unterstadt" Ivane Šojat - Kuči u režiji Zlatka Svibena i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku, u produkciji Osječkog ljeta kulture 2012.

Za najbolje redateljsko ostvarenje - DRAMA
Nominirani:
Nina Kleflin - Torre za režiju predstave "Čisto ludilo" Paula Pörtnera u izvedbi Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija;
Ozren Prohić za režiju predstave "Antigone / Antigona" Sofocle & Co. u izvedbi Talijanske drame Hrvatskog narodnog kazališta Ivana pl. Zajca Rijeka;
Zlatko Sviben za režiju predstave "Unterstadt" Ivane Šojat - Kuči u izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku, u produkciji Osječkog ljeta kulture 2012.

Za najbolja umjetnička ostvarenja - DRAMA
Glavna ženska uloga
Nominirane:
Sandra Lončarić Tankosić za ulogu Katarine Pavković u predstavi "Unterstadt" Ivane Šojat - Kuči u režiji Zlatka Svibena i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku, u produkciji Osječkog ljeta kulture 2012.;
Ksenija Marinković za ulogu Mije u predstavi "Moj sin samo malo sporije hoda" Ivora Martinića u režiji Janusza Kice i izvedbi Zagrebačkog kazališta mladih;
Alma Prica za ulogu Medeje u predstavi "Medeja" Euripida u režiji Tomaža Pandura i izvedbi Dramskog ansambla Dubrovačkih ljetnih igara i Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu.

Glavna muška uloga
Nominirani:
Hrvoje Kečkeš za ulogu Albin u predstavi "Krletka" Jeana Poireta u režiji Krešimira Dolenčića i izvedbi Satiričkog kazališta Kerempuh iz Zagreba;
Milan Pleština za ulogu Andreja Nikolajeviča Bolkonskog u predstavi "Rat i mir" Lava Nikolajeviča Tolstoja u režiji Tomaža Pandura i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu;
Sven Šestak za ulogu Charlesa Smitha u predstavi "Izbori" Davida Mameta u režiji Darija Harjačeka i izvedbi Ludens teatra iz Koprivnice.

Sporedna ženska uloga
Nominirane:
Branka Cvitković za ulogu Jozefine Bittner u predstavi "Unterstadt" Ivane Šojat - Kuči u režiji Zlatka Svibena i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku, u produkciji Osječkog ljeta kulture 2012.;
Jadranka Đokić za ulogu Sare u predstavi "Moj sin samo malo sporije hoda" Ivora Martinića u režiji Janusza Kice i izvedbi Zagrebačkog kazališta mladih;
Doris Šarić - Kukuljica za ulogu Ane u predstavi "Moj sin samo malo sporije hoda" Ivora Martinića u režiji Janusza Kice i izvedbi Zagrebačkog kazališta mladih.

Sporedna muška uloga
Nominirani:
Mario Mirković za ulogu Francis u predstavi "Krletka" Jeana Poireta u režiji Krešimira Dolenčića i izvedbi Satiričkog kazališta Kerempuh iz Zagreba;
Borko Perić za ulogu Mercèdès u predstavi "Krletka" Jeana Poireta u režiji Krešimira Dolenčića i izvedbi Satiričkog kazališta Kerempuh iz Zagreba;
Damir Šaban za ulogu Olivera u predstavi "Moj sin samo malo sporije hoda" Ivora Martinića u režiji Janusza Kice i izvedbi Zagrebačkog kazališta mladih.

Za izuzetno ostvarenje mladih umjetnika do 28 godina
Ženska uloga
Nominirane:
Ivana Horvat za ulogu u predstavi "Glumice i to" Dunje Fajdić u režiji Dunje Fajdić, Ivane Horvat, Petre Kurtele i Amande Prenkaj i izvedbi Kazališta KNAP Kulturnog centra Peščenica iz Zagreba u suradnji s umjetničkom organizacijom Kravice iz Zagreba;
Iva Mihalić za ulogu Helene Vasiljevne Kuragine u predstavi "Rat i mir" Lava Nikolajeviča Tolstoja u režiji Tomaža Pandura i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu;
Amanda Prenkaj za ulogu u predstavi "Glumice i to" Dunje Fajdić u režiji Dunje Fajdić, Ivane Horvat, Petre Kurtele i Amande Prenkaj i izvedbi Kazališta KNAP Kulturnog centra Peščenica iz Zagreba u suradnji s umjetničkom organizacijom Kravice iz Zagreba.

Muška uloga
Nominirani:
Aljoša Čepl za ulogu Slavena u predstavi "Unterstadt" Ivane Šojat - Kuči u režiji Zlatka Svibena i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku, u produkciji Osječkog ljeta kulture 2012.;
Marko Petrić za ulogu Danijela u predstavi "Adio kauboju" Olje Savičević Ivančević u režiji Ivice Buljana i izvedbi Dramskog ansambla 58. Splitskog ljeta;
Vedran Živolić za ulogu Branka u predstavi "Moj sin samo malo sporije hoda" Ivora Martinića u režiji Janusza Kice i izvedbi Zagrebačkog kazališta mladih.

Za najbolju lutkarsku predstavu ili predstavu za djecu i mladež
Nominirane:
"Drago Č. i tvornica čokolade" Roalda Dahla u dramatizaciji i režiji Zlatka Svibena i izvedbi Kazališta lutaka Zadar;
"Rent a friend" Saše Božića i Dore Ruždjak Podolski u režiji Anje Suše i izvedbi Gradskog kazališta Trešnja iz Zagreba;
"Veli Jože" Vladimira Nazora u režiji Renea Medvešeka i izvedbi Gradskog kazališta lutaka Rijeka.

Za najbolja glumačka ostvarenja u lutkarskim predstavama ili predstavama za djecu i mladež
Ženska uloga
Nominirane:
Gea Gojak za ulogu Djevojčice u predstavi "Ružičasta sanjarica" Nine Horvat u režiji Ivice Šimića i izvedbi Kazališta Mala scena iz Zagreba;
Aleksandra Naumov za ulogu Dijane u predstavi "Rent a friend" Saše Božića i Dore Ruždjak Podolski u režiji Anje Suše i izvedbi Gradskog kazališta Trešnja iz Zagreba;
Iva Visković za ulogu Juste u predstavi "Siromah i vrag" Zinke Kiseljak u režiji Saše Broz i izvedbi Gradskog kazališta Žar ptica iz Zagreba.

Muška uloga
Nominirani:
Dado Ćosić za ulogu Dječaka u predstavi "Ružičasta sanjarica" Nine Horvat u režiji Ivice Šimića i izvedbi Kazališta Mala scena iz Zagreba;
Damir Poljičak za ulogu Vraga u predstavi "Siromah i vrag" Zinke Kiseljak u režiji Saše Broz i izvedbi Gradskog kazališta Žar ptica iz Zagreba.
Rakan Rushaidat za ulogu Zdravka u predstavi "Rent a friend" Saše Božića i Dore Ruždjak Podolski u režiji Anje Suše i izvedbi Gradskog kazališta Trešnja iz Zagreba.

Za najbolji praizvedeni suvremeni hrvatski dramski tekst ili najbolju dramatizaciju, adaptaciju, dramaturšku obradu teksta ili dramaturgiju predstave
Nominirani:
Olja Lozica za dramski tekst "Prasac koji gleda u sunce" praizveden u Kazalištu Marina Držića iz Dubrovnika;
Ivor Martinić za dramski tekst "Moj sin samo malo sporije hoda" praizveden u Zagrebačkom kazalištu mladih;
Nives Madunić Barišić, Bojan Marotti i Zlatko Sviben za dramatizaciju i dramaturšku obradu romana "Unterstadt" Ivane Šojat Kuči u praizvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku na Osječkom ljetu kulture 2012.

Najbolja redateljska ostvarenja u radio drami
Nominirani:
Jasna Mesarić za režiju Radio-ateljea "Bubnjevi u noći" Bertolta Brechta;
Anica Tomić za režiju Radio-ateljea "Nord-ost" Torstena Buchsteinera;
Darko Tralić za režiju Radio-drame "Mor" Đure Sudete.

Za najbolja glumačka ostvarenja u TV drami
Nominirani:
Hrvoje Kečkeš za ulogu Mire u 4. sezoni humoristične serije "Stipe u gostima";
Jan Kerekeš za ulogu Hriste u humorističnoj seriji "Provodi i sprovodi";
Vedran Mlikota za ulogu Ive Ivića u 4. sezoni humoristične serije "Stipe u gostima".

Nagrada za ekstremna kazališna postignuća
dodjeljuje se Dunji Fajdić, Ivani Horvat, Petri Kurteli i Amandi Prenkaj za glumu, režiju, dramaturgiju, kostimografiju i scenografiju u predstavi "Glumice i to" Dunje Fajdić u izvedbi Kazališta KNAP Kulturnog centra Peščenica iz Zagreba u suradnji s umjetničkom organizacijom Kravice iz Zagreba.

Za najbolju kazališnu scenografiju i kostimografiju - DRAMA, OPERETA / MJUZIKL I PLES

SCENOGRAFIJA
Nominirani:
Iva Matija Bitanga u plesnoj predstavi "Interface" u koreografiji Snježane Abramović Milković u izvedbi i produkciji Zagrebačkog plesnog ansambla u koprodukciji sa Zagrebačkim kazalištem mladih;
Ivo Knezović u mjuziklu "Cabaret" Joea Masteroffa u režiji Dore Ruždjak Podolski i izvedbi Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija;
Darko Petrović u dramskoj predstavi "Mletački trgovac" Williama Shakespearea u režiji Roberta Raponje i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku.

KOSTIMOGRAFIJA
Nominirane:
Danica Dedijer u dramskoj predstavi "Rat i mir" Lava Nikolajeviča Tolstoja u režiji Tomaža Pandura i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu;
Emina Kušan u plesnoj predstavi "Interface" u koreografiji Snježane Abramović Milković u izvedbi i produkciji Zagrebačkog plesnog ansambla u koprodukciji sa Zagrebačkim kazalištem mladih;
Mirjana Zagorec u mjuziklu "Cabaret" Joea Masteroffa u režiji Dore Ruždjak Podolski i izvedbi Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija.

Za najbolja umjetnička ostvarenja - OPERETA / MJUZIKL

Za najbolju predstavu u cjelini - OPERETA / MJUZIKL
Nominirane:
"Cabaret" Joea Masteroffa u režiji Dore Ruždjak Podolski i izvedbi Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija;
"Đerdan" Jakova Gotovca u režiji Richarda Simonellija i izvedbi Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija;
"Footloose" Deana Pitchforda i Toma Snowa u režiji i koreografiji Igora Barberića i izvedbi B Glad Produkcije i Udruge KiP.

Za najbolje redateljsko, dirigentsko ili koreografsko ostvarenje - OPERETA / MJUZIKL
Nominirani:
Igor Barberić za režiju i koreografiju predstave "Footloose" Deana Pitchforda i Toma Snowa u izvedbi B Glad Produkcije i Udruge KiP;
Dora Ruždjak Podolski za režiju predstave "Cabaret" Joea Masteroffa u izvedbi Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija;
Richard Simonelli za režiju predstave "Đerdan" Jakova Gotovca u izvedbi Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija.

Za najbolja umjetnička ostvarenja - OPERETA / MJUZIKL
Ženska uloga
Nominirane:
Jasna Bilušić za ulogu Fräulein Schneider u predstavi "Cabaret" Joea Masteroffa u režiji Dore Ruždjak Podolski i izvedbi Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija;
Kristina Kolar za ulogu Mételle u predstavi "Pariški život" Jacquesa Offenbacha u režiji Dore Ruždjak Podolski i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta Ivana pl. Zajca Rijeka;
Leonora Surian za ulogu Nine Filipovne u komornoj inačici predstave "Jalta, Jalta" Milana Grgića i Alfija Kabilja u režiji i adaptaciji Leonore Surian i izvedbi obitelji Surian.

Muška uloga
Nominirani:
Dražen Čuček za ulogu Master of Ceremonies (Emcee) u predstavi "Cabaret" Joea Masteroffa u režiji Dore Ruždjak Podolski i izvedbi Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija;
Đani Stipaničev za ulogu Ive u predstavi "Đerdan" Jakova Gotovca u režiji Richarda Simonellija i izvedbi Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija;
Bojan Šober za ulogu Baruna J. R. de Gondremarcka u predstavi "Pariški život" Jacquesa Offenbacha u režiji Dore Ruždjak Podolski i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta Ivana pl. Zajca Rijeka.

Za izuzetno ostvarenje mladih umjetnika do 30 godina - OPERETA / MJUZIKL
Ženska ili muška uloga
Nominirani:
Antonija Barišić za ulogu Wendy Jo u predstavi "Footloose" Deana Pitchforda i Toma Snowa u režiji i koreografiji Igora Barberića i izvedbi B Glad Produkcije i Udruge KiP;
Šiško Horvat Majcan za ulogu Mačka Džingiskana u predstavi "Mačak Džingiskan i Miki Trasi" Vesne Parun i Ladislava Tulača u režiji Ivana Lea Leme i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Šibeniku i Međunarodnog dječjeg festivala u Šibeniku;
Ana Zebić za ulogu Petrice u predstavi "Đerdan" Jakova Gotovca u režiji Richarda Simonellija i izvedbi Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija.

Za najbolja umjetnička ostvarenja - PLESNA UMJETNOST

Za najbolju predstavu u cjelini - PLES
Nominirane:
"Djeca u igri" u koreografiji Antona Lachkog u izvedbi Sare Barbieri, Larise Navojec, Ivane Pavlović i Luke Švajde u produkciji Liberdancea;
"Interface" u koreografiji Snježane Abramović Milković te izvedbi i produkciji Zagrebačkog plesnog ansambla u koprodukciji sa Zagrebačkim kazalištem mladih;
"Sad sam Lucky" u koreografiji i izvedbi Matije Ferlina u produkciji Hrvatskog instituta za pokret i ples.

Za najbolje koreografsko ostvarenje - PLES
Nominirani:
Snježana Abramović Milković za koreografiju u plesnoj predstavi "Interface" u izvedbi i produkciji Zagrebačkog plesnog ansambla u koprodukciji sa Zagrebačkim kazalištem mladih;
Petra Hrašćanec i Saša Božić za koreografiju u plesnoj predstavi "Love will tear us apart" u izvedbi Petre Hrašćanec i produkciji kazališne grupe "de facto";
Irma Omerzo za koreografiju u plesnoj predstavi "Meteo" u izvedbi Martine Nevistić, Zrinke Užbinec, Zrinke Šimičić te glazbenika Davorke Horvat i Mire Manojlovića u produkciji MARMOTa.

Za najbolja umjetnička ostvarenja - PLES
Ženska uloga
Nominirane:
Petra Hrašćanec za ostvarenje u predstavi "Love will tear us apart" u koreografiji Saše Božića i Petre Hrašćanec, izvedbi Petre Hrašćanec i produkciji kazališne grupe "de facto";
Silvija Marchig za ostvarenje u predstavi "Glory, Glory, Hamlelujah" autora Nataše Govedić, Silvije Marchig i Darka Japelja u izvedbi Silvije Marchig i Darka Japelja u produkciji KIK MELONE i Međunarodnog centra za usluge u kulturi;
Aleksandra Mišić za ostvarenje u predstavi "Interface" u koreografiji Snježane Abramović Milković u izvedbi i produkciji Zagrebačkog plesnog ansambla u koprodukciji sa Zagrebačkim kazalištem mladih.

Muška uloga
Nominirani:
Matija Ferlin za autorsku izvedbu u predstavi "Sad sam Lucky" u produkciji Hrvatskog instituta za pokret i ples;
Bruno Isaković za ostvarenje u predstavi "Large" u koreografiji Sanje Tropp Fruhwald u izvedbi Studija za suvremeni ples i produkciji Studija za suvremeni ples i Vruma;
Ognjen Vučinić za ostvarenje u predstavi "Interface" u koreografiji Snježane Abramović Milković u izvedbi i produkciji Zagrebačkog plesnog ansambla u koprodukciji sa Zagrebačkim kazalištem mladih.

Nagrada za svekoliko umjetničko djelovanje - DRAMA

Žiri za dramu dodijelio je ovogodišnju nagradu za svekoliko umjetničko djelovanje glumcu i redatelju, gospodinu Zlatku Vitezu.
ZLATKO VITEZ, glumac, redatelj, utemeljitelj i umjetnički rukovoditelj Kazališne družine "Histrion".
Nekoliko karijera koje bi mogle neovisno i samostalno postojati i svaka za sebe bi bile dovoljne za svekoliko životno i umjetničko postignuće, objedinjeno je u njegovoj impozantnoj umjetničkoj biografiji u pleter kakav se u današnjem vremenu teško može ponoviti.
To je pokretačka energija svojstvena samo najvećim zaljubljenicima u Talijin hram. U početku često osporavan i zabranjivan u svojim pokušajima da se izbori za pravo umjetničke slobode u totalitarističkom okruženju, zatim beskompromisan i sizifovski uporan u borbi za glumački dignitet, Zlatko Vitez je svojim djelovanjem pokazao generacijama glumaca da je moguće "nejunačkom vremenu uprkos" trajati i ostati dosljedan vlastitim stavovima i uvjerenjima.
Formirajući se u vrlo ranoj dobi glumački na Krleži, podigao je njegov barjak i nije ga ispuštao ni kad je taj pisac bio u devedesetima glupim nepisanim dekretom proskribiran zbog svojih ljevičarskih utemeljenja. Vratio je svojim režijama velikih ansambl-predstava Krležu u Kazalište "Gavella", u kojem je stasao kao glumac i godinama nosio repertoar, a koje je bez Krleže ostalo na trenutak kao bez svoga srca.
Uvijek je u svojim balansiranjima između vlasti i kazališta više davao nego primao, slijedeći svojim unutarnjim nagnućem Držićevu glumačku definiciju: "Tko srce dava, svega sebe dava!" Cijeli svoj umjetnički vijek otvarao je prostor generacijama studenata glume, koji su pod okriljem njegovog plovećeg ili na Opatovini usidrenog kazališta učili prve glumačke korake i nalazili mjesto svojoj strasti pod kazališnim suncem. Kolegama koji su iz bilo kojih, u ratnim vremenima nacionalističkih ili u svim vremenima socijalno-penzionih razloga odbačeni, pružao je utočište i nudio vjeru u kazalište kao mjesto ljudskih susreta, otvorenosti i topline.
Učinio je zagrebačku publiku ovisnom o Histrionskim ljetima na Opatovini, kojima je oživio tradiciju pučkog teatra, promišljeno dajući Mariji Jurić-Zagorki, Titušu Brezovačkom, Kalmanu Mesariću i drugim zagrebačkim autorima idealnu pozornicu.
Doveo je kazalište do najskrivenijih zakutaka lijepe nam domovine i u tom dugogodišnjem neumornom pothvatu nastavio svijetle tradicije najvećih kazališnih prosvjetitelja. Uspio je u Zagrebu, iz kojeg su godinama kretali svi njegovi kazališni pohodi, sagraditi novi kazališni dom, što je, poznavajući naše administrativne Scile i Haribde, gotovo nemoguća misija. U tom novom kazalištu, uz redovni repertoar, pokreće i dva festivala: cabareta i komedije koji nose imena zagrebačkih i hrvatskih glumačkih legendi, Mladena Crnobrnje-Gumbeka i Josipa Bobija Marottija.
Zlatko Vitez je po svemu osebujna kazališna pojava zarazne energije i velikog radnog i umjetničkog kapaciteta, jedan od onih ljudi kojima ni tri života ne bi dostajalo da ostvare samo dio vlastitih kazališnih zamisli i snova.

Nagrada za svekoliko umjetničko djelovanje - OPERETA / MJUZIKL

Žiri za operetu i mjuzikl dodijelio je ovogodišnju nagradu za svekoliko umjetničko djelovanje glumcu i redatelju, gospodinu Richardu Diku Simonelliju.
Šest desetljeća na sceni u hrvatskim kazalištima glumca i redatelja Richarda Dika Simonellija trajno vezuje uz glazbeno-scenske žanrove poput pjevane komedije, operete i mjuzikla. Njegovom je zaslugom sedamdesetih godina prošlog stoljeća vraćen dignitet i ugled Gradskom Kazalištu Komedija poljuljan prethodnih desetljeća u stručnim krugovima i kod publike. Sudjelovao je u stvaranju tzv. Zagrebačke škole mjuzikla koja kreće početkom 70-ih autorskim tandemom Milan Grgić - Alfi Kabiljo u čijim ostvarenjima redovno i sam nastupa. U sjećanju svih ljubitelja mjuzikla je i dalje njegova nezamjenjiva kreacija prepotentnog američkog sobara Larryja u antologijskoj Jalti, Jalti u kojoj je nastupio čak 534 puta!
Rođen u Splitu 17. lipnja 1936. već s devet godina biva opčinjen daskama koje život znače, a sa četrnaest počinje glumačku karijeru u Dječjem kazalištu Titovi mornari u Splitu nastupajući u predstavama Izliječena lijenost Frana Potočnjaka i Pepeljuga Vladimira Nazora. Dolazak u Zagreb na studij glume na zagrebačkoj Akademiji kazališne umjetnosti koristi za stjecanje iskustva u profesionalnim kazalištima - Zagrebačkom dramskom kazalištu (današnje Gavella) i HNK. Godine 1961. postaje stalni član Gradskog kazališta Komedija gdje kao glumac, glumac-pjevač, redatelj i ravnatelj ostaje sve do umirovljenja. Zahvaljujući dirigentu Miri Belamariću koji ga uvodi u svijet glazbe, niže svoje operetne uspješnice kao što su Bobinet u Offenbachovu Pariškom životu, Leonetto u Suppéovu Boccaciu, te Johnny, Lešandro i Stanko u Tijardovićevim Mala Floramye i Spli'ski akvarel. Kao redatelj i glumac-pjevač ostvario je osamdesetak naslova komedije, operete i mjuzikla, a posebice je zaslužan za popularnost mjuzikla u Hrvatskoj. Uz nezaboravnu Jaltu, Jaltu, ističu se njegova glumačka ostvarenja u mjuziklima Dundo Maroje '72, O'kaj, Kralj je gol, Tko pjeva zlo ne misli i Dundo Maroje 008. Kao ravnatelj Komedije od 1978. do 1988. podnio je veliki teret obnove i sanacije kazališta, te se pobrinuo za angažman vrijednog pomlatka u ansamblu. Postavio je i četrdesetak naslova u kazalištima u Prijedoru, Virovitici, Splitu, te izvan matičnog kazališta u Zagrebu - ZeKaeM-u (nekadašnjem PIK-u) i Kazalištu Trešnja. U Komediji je režirao predstave Dođi, vidi….pa ogovaraj (zajedni s Borisom Pavlenićem), Inspektor je došao, Kako se uzme, Zemlja smiješka, Spli'ski akvarel, Zemlja smiješka, Priča s južne strane i - čak triput - glazbeni igrokaz Đerdan.

Žiri za DRAMU:
Boris Svrtan - predsjednik
Članovi - Jasmina Božinovska-Živalj, Zdenko Jelčić, Marijana Nola, Tomislav Pavković

Žiri za OPERETU I MJUZIKL:
Višnja Mažuran - predsjednica
Članovi - Jana Haluza, Branimir Pofuk

Žiri za PLES:
Normela Krešić-Vrkljan - predsjednica
Članovi - Adrijana Barbarić Pevek, Jelena Mihelčić

Rad svih žirija koordinirala je tajnica Hrvatskog društva dramskih umjetnika Marija Filipović.


POVEZANE VIJESTI
IZDVOJENO
MAGAZIN
NATJEČAJI & POSLOVI