Naslovnica > VIJESTI > CROSSOVER > Dobitnici Nagrada hrvatskog glumišta 2010.

Dobitnici Nagrada hrvatskog glumišta 2010.

Evo, dakle, tko su dobitnici Nagrada hrvatskog glumišta 2010.!
Share on facebook
Share on twitter

Dodjela je počela s punih pola sata kašnjenja, a zbog Dnevnika PLUS. Ministru kulture, koji je najveći dio tog vremena proveo nervozan i sam, nitko očito nije rekao da će kašnjenja biti, a kad je konačno došao trenutak za početak prijenosa ministru se u loži pridužio Duško Ljuština, malo kasnije i predsjednik HDDU - Goran Grgić

A nagrade su dobili:

Najbolja  redateljska ostvarenja   u radio drami

 

 

1. Mislav Brečić za režiju  Radio-ateljea “Drama o Mirjani i ovima oko nje” Ivora Martinića;

2. Stephanie Jamnicky za režiju Radio-igre “Sokol ga nije volio” Fabijana Šovagovića;

3. Darko Tralić za režiju Radio-igre “Mali Geza” Jánosa Háyja.

Za najbolja  glumačka ostvarenja  u TV  drami

 

1. Sreten Mokrović za ulogu Bože Kovačevića u 3. epizodi  I. sezone kriminalističke serije  “Mamutica”;

2. Suzana Nikolić za ulogu Lane Ivić u 15. epizodi „Kod rođaka Joke“,  II. sezone serije  “Stipe u gostima”;

3. Vera Zima za ulogu Ruže Kosmički u 4. epizodi „Krstitke“, IV. sezone serije  “Odmori se, zaslužio si”.

Za najbolja  glumačka  ostvarenja u lutkarskim predstavama ili predstavama za djecu i mladež

 

Ženska  uloga

 

1. Mia Biondić za ulogu Mije u predstavi “Ana i Mia” Jelene Kovačić i Anice Tomić u režiji Anice Tomić i izvedbi  Kazališta Mala scena iz Zagreba;

2. Sanja Milardović za ulogu Heidi u predstavi “Heidi” prema motivima iz istoimene priče Johanne Spyri u režiji Ane Merlin i izvedbi Kazališta Merlin iz Zagreba;

3. Nika Mišković za ulogu Ane u predstavi “Ana i Mia” Jelene Kovačić i Anice Tomić u režiji Anice Tomić i izvedbi  Kazališta Mala scena iz Zagreba.


Muška  uloga

 

1. Filip Križan za ulogu Mačka u čizmama u predstavi “Mačak u čizmama” prema bajci Charlesa Perraulta u režiji Ivice Boban i izvedbi Gradskog kazališta Žar ptica iz Zagreba;

2. Rakan Rushaidat za ulogu Zlatka Kuniščaka - Kuna u predstavi “Vis životinje” autorskog projekta Ksenije Zec i Saše Božića u izvedbi Gradskog kazališta Trešnja iz Zagreba;

3. Mladen Vujčić za ulogu Ježurke Ježića u predstavi “Ježeva kućica” Branka Ćopića u režiji Saše Anočića i izvedbi Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića u Osijeku.


Za   najbolju  lutkarsku predstavu ili  predstavu za djecu i mladež

 

1. “Ana i Mia” Jelene Kovačić i Anice Tomić u režiji Anice Tomić i izvedbi  Kazališta Mala scena iz Zagreba;

2. “Dječak Ivek i pas Cvilek” prema motivima romana Đure Vilovića „Pas Cvilek, dječak Ivek i dudaš Martin“ u režiji Anice Tomić i izvedbi Kazališne družine Pinklec iz Čakovca u koprodukciji s Dječjom i lutkarskom scenom HNK u Varaždinu;

3. “Mali princ” Antoinea de Saint - Exupérija u režiji Dražena Ferenčine i izvedbi Kazališta Virovitica.

Za najbolju kazališnu scenografiju i kostimografiju – DRAMA, OPERETA, MJUZIKL ILI PLES

SCENOGRAFIJA

1. Mauricio Ferlin u plesnoj predstavi Nastupu koreografiji Matije Ferlina i izvedbi i produkciji Studija za suvremeni ples iz Zagreba;

2. Dinka Jeričević u dramskoj predstavi Građanin plemić Jean-Baptiste Molièrea / Jean-Baptiste Lullyja u režiji Krešimira Dolenčića i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu;

3. Ivo Knezović u dramskoj predstavi “Mali princ“ Antoinea de Saint - Exupérija u režiji Dražena Ferenčine i izvedbi Kazališta Virovitica.


KOSTIMOGRAFIJA

 

1. Zdravka Ivandija u plesnim predstavama:Saleu koreografiji Ksenije Zec i izvedbi i produkciji Studija za Suvremeni ples iz Zagreba;Tijelou autorskom projektu Ksenije Zec i Saše Božića u izvedbi Petre Hrašćanec-Herceg (SSP), Ane Mrak (SSP), Damira Klemenića i Dražena Šivaka u produkciji Kazališta Trešnja u koprodukciji s de facto iz Zagreba;Excuse me, do you know where Marija Jurić - Zagorka street is?u koreografiji Katarine Đurđević i Adrijane Barbarić Pevek u produkcija Udruge profesionalnih plesnih umjetnika „PULS“ iz Zagreba i Gradskog kazališta „Zorin dom“ iz Karlovca;

2. Ana Savić Gecan u dramskoj predstavi “Građanin plemić” Jean-Baptiste Molièrea / Jean-Baptiste Lullyja u režiji Krešimira Dolenčića i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu;

3. Ika Škomrlj i Dženisa Pecotić u mjuziklu “Jalta, Jalta” Milana Grgića – Alfija Kabilja u režiji Nine Kleflin i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku.


Za izuzetno ostvarenje mladih umjetnika do 30 godina – OPERETA / MJUZIKL

 

Ženska ili muška uloga

1. Goran Marković za ulogu Lešandra Panpana u predstavi “Spli’ski akvarel” u režiji Krešimira Dolenčića i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta Split;

2. Danijela Pintarić za ulogu Veronike u predstavi “Tuđe pjesme, moji snovi” u režiji Marka Jurage i izvedbi koprodukcije Umjetničke organizacije “Aplauz teatar” iz Zagreba i Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija;

3. Damir Poljičak za ulogu Larryja u predstavi “Jalta, Jalta” Milana Grgića – Alfija Kabilja u režiji Vlade Štefančića i izvedbi Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija.


Za najbolja umjetnička ostvarenja – OPERETA / MJUZIKL

 

Ženska uloga

1. Ljiljana Čokljat za ulogu Nine Filipovne u predstavi “Jalta, Jalta” Milana Grgića – Alfija Kabilja u režiji Nine Kleflin i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku;

2. Valentina Fijačko za ulogu Marice Saline u predstavi “Spli’ski akvarel” u režiji Krešimira Dolenčića i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta Split;

3. Renata Sabljak - Prelec za ulogu Nine Filipovne u predstavi “Jalta, Jalta” Milana Grgića – Alfija Kabilja u režiji Vlade Štefančića i izvedbi Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija.


Muška  uloga

1. Dražen Čuček za ulogu Stanleyja u predstavi “Jalta, Jalta” Milana Grgića – Alfija Kabilja u režiji Vlade Štefančića i izvedbi Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija;

2. Goran Navojec za ulogu Policajca Pere u predstavi “Za dobra stara vremena” Rajka Dujmića – Željke Ogreste u režiji Marija Kovača i produkciji Gerila media iz Zagreba;

3. Davor Radić za ulogu Griše u predstavi “Jalta, Jalta” Milana Grgića – Alfija Kabilja u režiji Nine Kleflin i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Osijek i u predstavi “Jalta, Jalta” Milana Grgića – Alfija Kabilja u režiji Vlade Štefančića i izvedbi Zagrebačkog gradskog  kazališta Komedija.
Za najbolje redateljsko ostvarenje – OPERETA / MJUZIKL

 

 

1. Krešo Dolenčić za režiju predstave “Spli’ski akvarel” u izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta Split;

2. Nina Kleflin za režiju predstave “Jalta, Jalta” Milana Grgića – Alfija Kabilja u  izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku;

3. Mario Kovač za režiju predstave “Za dobra stara vremena” Rajka Dujmića – Željke Ogreste u produkciji Gerila media iz Zagreba


Za najbolju predstavu u cjelini – OPERETA / MJUZIKL

1. “Jalta, Jalta” Milana Grgića – Alfija Kabilja u režiji Nine Kleflin i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku;

2. “Jalta, Jalta” Milana Grgića – Alfija Kabilja u režiji Vlade Štefančića i izvedbi Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija;

3. “Spli’ski akvarel” u režiji Krešimira Dolenčića i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta Split.

Za najbolja umjetnička ostvarenja - PLES

Ženska uloga

 

1. Roberta Milevoj za ostvarenje u predstavi „Nastupu koreografiji Matije Ferlina i izvedbi i produkciji Studija za suvremeni ples iz Zagreba;

2. Ana Mrak za ostvarenje u predstavi „Nastupu koreografiji Matije Ferlina i izvedbi i produkciji Studija za suvremeni ples iz Zagreba;

3. Zrinka Užbinec za ostvarenje u predstavi „Tri solisticeu koreografiji Irme Omerzo i produkciji MARMOT iz Zagreba.

 


Muška  uloga

 

 

1. Branko Banković za ostvarenje u predstavi „Saleu koreografiji Ksenije Zec i izvedbi i produkciji Studija za Suvremeni ples iz Zagreba;

2. Žak Valenta za ostvarenje u autorskom solu (autor i izvođač Žak Valenta) u predstavi „7“ Udruge plesnih umjetnika Hrvatske – podružnice Rijeka;

 

3. Ognjen Vučinić za ostvarenje u predstavi „UTF-8u koreografiji Sahara Azimija i izvedbi i produkciji Zagrebačkog plesnog ansambla.
Za najbolje koreografsko stvarenje - PLES

 

 

1. Matija Ferlin za koreografiju u plesnoj predstavi „Nastupu izvedbi i produkciji Studija za suvremeni ples iz Zagreba;

2. Irma Omerzo za koreografiju u plesnoj predstavi „Tri solistice u plesnoj izvedbi Silvie Marchig, Roberte Milevoj i Zrinke Šimičić u produkciji MARMOT iz Zagreba;

3. Ksenija Zec za koreografiju u plesnoj predstavi „Saleu izvedbi i produkciji Studija za suvremeni ples iz Zagreba.
Za najbolju predstavu u cjelini - PLES

1. „Nastup“ u koreografiji Matije Ferlina i izvedbi i produkciji Studija za suvremeni ples iz Zagreba;

2. „Sale“ u koreografiji Ksenije Zec i izvedbi i produkciji Studija za suvremeni ples iz Zagreba;

 

3. „Vodoinstalater“ u koreografiji Natalije Manojlović i s originalnom glazbom   Gordana Tudora u izvedbi Nine Bokana, Judite Franković, Deana Krivačića i  Ivane Pavlović u produkciji Teatra &TD i Kulture promjene SC-a u  koprodukciji s Muzičkim Biennalom iz Zagreba.


Za izuzetno ostvarenje mladih umjetnika  do 28 godina

Ženska  uloga

1. Anastasija Jankovska za ulogu Ofelije u predstavi “Hamlet” Williama Shakespearea u režiji Aleksandra Ogarjova i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Splitu;

2. Petra Kurtela za ulogu Janice Labudan u predstavi “Breza” Borivoja Radakovića u režiji Želimira Mesarića i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Varaždinu;

3. Maja Lučić za ulogu Solange u predstavi “Sluškinje” Jeana Geneta u režiji Damira Mađarića i izvedbi Gradskog kazališta “Joza Ivakić” Vinkovci.
Muška  uloga

 

1. Jan Kerekeš za ulogu Ivana Aleksandroviča Hlestakova u predstavi “Revizor” N. V. Gogolja u režiji Jerneja Lorencija i izvedbi festivalskog dramskog ansambla Dubrovačkih ljetnih igara u suradnji sa Zagrebačkim kazalištem mladih;

2. Luka Petrušić za ulogu Gradimira u predstavi “O medvjedima i ljudima” Saše Anočića u režiji Saše Anočića i izvedbi Satiričkog kazališta Kerempuh;

3. Vedran Živolić za ulogu Binata u predstavi “Garaža” Zdenka Mesarića u režiji Ivice Buljana i izvedbi Zagrebačkog kazališta mladih.

 

 

 


Sporedna ženska uloga

 

1. Tatjana Bertok - Zupković za ulogu Lade u predstavi “Paralelni svjetovi” Mire Gavrana u režiji Roberta Raponje i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku;

2. Ksenija Marinković za ulogu Žene u predstavi “Balon” Mate Matišića u režiji Mislava Brečića i izvedbi Teatra 2000 i Teatra Exit iz Zagreba;

3. Maja Posavec za ulogu Ariel u predstavi “Oluja” Williama Shakespearea u režiji Lenke Udovički i izvedbi Kazališta Ulysses iz Zagreba.

 

 

 

 

 


Sporedna muška uloga

 

 

1. Trpimir Jurkić za ulogu Polonija u predstavi “Hamlet” Williama Shakespearea u režiji Aleksandra Ogarjova i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Splitu;

2. Krešimir Mikić za uloge Susjeda, Inspektora i Šacka u predstavi “Balon” Mate Matišića u režiji Mislava Brečića i izvedbi Teatra 2000 i Teatra Exit iz Zagreba;

3. Mladen Vulić za ulogu Stefana u predstavi “Oluja” Williama Shakespearea u režiji Lenke Udovički i izvedbi Kazališta Ulysses iz Zagreba.


Za najbolja umjetnička  ostvarenja - DRAMA

 

Glavna  ženska uloga

1. Jagoda Kralj - Novak za ulogu Juliške u predstavi “Familija u prahu” Nine Mitrović u režiji Sama M. Streleca i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Varaždinu i Gledališća Novi Zato Ptuj;

2. Sandra Lončarić Tankosić za ulogu Vere u predstavi “Paralelni svjetovi” Mire Gavrana u režiji Roberta Raponje i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku;

3. Nina Violić za ulogu Ane Andrejevne u predstavi “Revizor” N. V. Gogolja u režiji Jerneja Lorencija i izvedbi festivalskog dramskog ansambla Dubrovačkih ljetnih igara u suradnji sa Zagrebačkim kazalištem mladih.

 


Glavna  muška uloga


1. Adam Končić za ulogu u predstavi “Ni med cvetjem ni pravice” prema “Baladama Petrice Kerempuha” Miroslava Krleže u režiji Adama Končića i Duška Zubalja i izvedbi Kazališta Pinklec iz Zagreba;

2. Vilim Matula za ulogu Antona Antonoviča Skvoznika-Dmuhanovskog u predstavi “Revizor” N. V. Gogolja u režiji Jerneja Lorencija i izvedbi festivalskog dramskog ansambla Dubrovačkih ljetnih igara u suradnji sa Zagrebačkim kazalištem mladih.

3. Joško Ševo za ulogu Mate Arpuna u predstavi “Škrtičina” Marijane Nola  u režiji Zorana Mužića i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Šibeniku.


Za najbolji praizvedeni suvremeni hrvatski dramski tekst ili najbolju dramatizaciju, adaptaciju, dramaturšku obradu teksta ili dramaturgiju predstave

1. Miro Gavran za najbolji praizvedeni suvremeni hrvatski dramski tekst “Paralelni svjetovi” praizveden u Hrvatskom narodnom kazalištu u Osijeku;

2. Olja Lozica za dramatizaciju teksta Ivana Kovačića “Smij i suze starega Splita” praizvedenog na 56. Splitskom ljetu;

3. Mate Matišić za najbolji praizvedeni suvremeni hrvatski dramski tekst “Balon” praizveden u  Teatru Exit iz Zagreba, u koprodukciji Teatra 2000 i Teatra Exit.


Za najbolje redateljsko  ostvarenje - DRAMA

1.      Mislav Brečić za režiju predstave “Balon” Mate Matišića u izvedbi Teatra 2000 i Teatra Exit iz Zagreba;

2.      Krešimir Dolenčić za režiju predstave “Građanin plemić” Jean-Baptiste Molièrea / Jean-Baptiste Lullyja u izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu;

3.      Robert Raponja za režiju predstave “Paralelni svjetovi” Mire Gavrana u izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku.


Za najbolju predstavu u cjelini - DRAMA

1.      “Građanin plemić” Jean-Baptiste Molièrea / Jean-Baptiste Lullyja u režiji Krešimira Dolenčića i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu;

2.      “Peer Gynt” Henrika Ibsena u režiji Aleksandra Popovskog i izvedbi Gradskog dramskog kazališta Gavella iz Zagreba;

3.      “Revizor” N. V. Gogolja u režiji Jerneja Lorencija i izvedbi festivalskog  dramskog ansambla Dubrovačkih ljetnih igara u suradnji sa Zagrebačkim kazalištem mladih.

 

ZAŠTIĆENI SADRŽAJ

Zanima vas cijeli tekst?

Teatar.hr financira se isključivo sredstvima svojih čitatelja. Stoga ostatak ovog teksta možete pročitati samo uz pretplatu ili SMS plaćanje. Pretplatiti se možete već za 1 kn dnevno.

3 Responses

  1. Nakon što sam / uz priličan napor / odgledao čitavu ceremoniju dodjele nagrada,- dan poslije hladne glave postavljam sebi pitanje, koje želim podijeliti sa svima onima koji čitaju ove stranice.
    Dakle, po mom skromnom sudu program dodjele NAGRADA HRVATSKOG GLUMIŠTA po definiciji bi trebao biti TOP OF THE TOPS.Zašto to kažem? Pa ako struka daje priznanja najboljima u području režije, glume, dramaturgije, scenografije i sl.-bilo bi normalno očekivati da i sam program rečene dodjele bude na najvišoj razini.I sada se ja pitam zašto to nije tako i čemu zapravo sve ovo služi? Iz godine u godinu svjedoci smo srozavanja kvalitete cijelog programa i nije mi jasno dokle.? Trebalo je imati doista jake nerve da se sve ono sinoć odgleda,iako mi ne pada na pamet da nikoga poimenice spomenem.Možda zaista neke stvari treba dovesti do apsurda, da bi se stvorila neka nova kvaliteta.Davno je sazrelo vrijeme da se naprave korjenite promjene u samoj koncepciji cijelog programa, jer ovakav kakav je – definitivno je degradiranje struke.Toliko od mene.

  2. A, moj Rampada, gdje ste dosad bili??? Kakvi ‘topovi’: to je samo naše malo, provincijalno, užasno zatucano i zaostalo kazalište, u kojem se odgleda sva čamotinja i nemoć hrvatskoga društva. Dodjeljivati i podjeljivati tu nekakve nagrade – besmisleno je kao i cijela naša kultura, barem ova sabita u institucije, koja proždire sve štvo vrijedi…

  3. Pa u tome i leži cijela tragika;- svake godine pratim ovu “malu seosku zabavu” i uvijek se nekako naivno nadam da će biti bolje.No, zaista se ovdje potvrđuje ona stara: Nadanje,- ludom radovanje.Ovakva koncepcija i razina izvedbe pokazuju da odluke o laureatima članovi žirija trebaju pismenim putem dostaviti nagrađenima, pa bi se tako uštedjela sredstva koja se troše na ovu bruku od priredbe, a i manje bi se sramotili pred očima gledateljstva.

Odgovori

Share on facebook
Share on twitter
POVEZANE VIJESTI
PRATITE NAS I NA
INBOX

Ne propustite naš dnevni Newsletter

Sažetak svih vijesti objavljenih prethodnog dana dostavljamo svakog jutra u vaš inbox

NAJČITANIJE
NAJNOVIJE