Naslovnica > VIJESTI > CROSSOVER > Vaše prognoze za NHG

Vaše prognoze za NHG

Evo kako ste do 19:00h vi glasali za Nagrade hrvatskog glumišta...
Share on facebook
Share on twitter

najbolja predstava u cjelini (DRAMA)

  • Revizor (39%, 33 glasova)
  • Peer Gynt (38%, 32 glasova)
  • Građanin plemić (23%, 20 glasova)

najbolje redateljsko ostvarenje (DRAMA)

  • Krešimir Dolenčić (Građanin plemić) (41%, 34 glasova)
  • Mislav Brečić (Balon) (38%, 31 glasova)
  • Robert Raponja (Paralelni svjetovi) (21%, 17 glasova)

glavna ženska uloga (DRAMA)

  • Nina Violić (Revizor) (52%, 46 glasova)
  • Sandra Lončarić Tankosić (Paralelni svjetovi) (30%, 27 glasova)
  • Jagoda Kralj - Novak (Familija u prahu) (18%, 16 glasova)

glavna muška uloga (DRAMA)

  • Vilim Matula (Revizor) (67%, 56 glasova)
  • Joško Ševo (Škrtičina) (19%, 16 glasova)
  • Adam Končić (Ni med cvetjem ni pravice) (14%, 12 glasova)

sporedna ženska uloga (DRAMA)

  • Ksenija Marinković (Balon) (53%, 46 glasova)
  • Maja Posavec (Oluja) (26%, 22 glasova)
  • Tatjana Bertok - Zupković (Paralelni svjetovi) (21%, 18 glasova)

sporedna muška uloga (DRAMA)

  • Krešimir Mikić (Balon) (69%, 59 glasova)
  • Trpimir Jurkić (Hamlet) (22%, 19 glasova)
  • Mladen Vulić (Oluja) (9%, 8 glasova)

za izuzetno ostvarenje mladih umjetnika do 28 godina (ženska uloga)

  • Anastasija Jankovska (Hamlet) (44%, 39 glasova)
  • Petra Kurtela (Breza) (39%, 34 glasova)
  • Maja Lučić (Sluškinje) (17%, 15 glasova)

za izuzetno ostvarenje mladih umjetnika do 28 godina (muška uloga)

  • Jan Kerekeš (Revizor) (43%, 39 glasova)
  • Vedran Živolić (Garaža) (41%, 37 glasova)
  • Luka Petrušić (O medvjedima i ljudima) (16%, 15 glasova)

najbolja lutkarska predstava ili predstava za djecu i mladež

  • Dječak Ivek i pas Cvilek (53%, 52 glasova)
  • Ana i Mia (30%, 30 glasova)
  • Mali princ (17%, 17 glasova)

najbolja glumačka ostvarenja u lutkarskim predstavama ili predstavama za djecu i mladež (ženska uloga)

  • Mia Biondić (Ana i Mia) (44%, 29 glasova)
  • Nika Mišković (Ana i Mia) (38%, 25 glasova)
  • Sanja Milardović (Heidi) (18%, 12 glasova)

najbolja glumačka ostvarenja u lutkarskim predstavama ili predstavama za djecu i mladež (muška uloga)

  • Filip Križan (Mačak u čizmama) (46%, 37 glasova)
  • Rakan Rushaidat (VIS Životinje) (35%, 28 glasova)
  • Mladen Vujčić (Ježeva kućica) (19%, 16 glasova)

najbolji praizvedeni suvremeni hrvatski dramski tekst ili najbolja dramatizacija, adaptacija, dramaturška obrada teksta ili dramaturgija predstave

  • Mate Matišić (Balon) (54%, 37 glasova)
  • Olja Lozica (Smij i suze starega Splita) (26%, 18 glasova)
  • Miro Gavran (Paralelni svjetovi) (20%, 13 glasova)

najbolja glumačka ostvarenja u TV drami

  • Vera Zima (Odmori se, zaslužio si) (51%, 38 glasova)
  • Sreten Mokrović (Mamutica) (39%, 29 glasova)
  • Suzana Nikolić (Stipe u gostima) (10%, 7 glasova)

najbolja redateljska ostvarenja u radio drami

  • Mislav Brečić (Drama o Mirjani i ovima oko nje) (58%, 23 glasova)
  • Stephanie Jamnicky (Sokol ga nije volio) (33%, 13 glasova)
  • Darko Tralić (Mali Geza) (9%, 4 glasova)

scenografija

  • Dinka Jeričević (Građanin plemić) (47%, 28 glasova)
  • Mauricio Ferlin (Nastup) (30%, 18 glasova)
  • Ivo Knezović (Mali princ) (23%, 14 glasova)

kostimografija

  • Ana Savić Gecan (Građanin plemić) (58%, 34 glasova)
  • Ika Škomrlj i Dženisa Pecotić (Jalta, Jalta) (27%, 16 glasova)
  • Zdravka Ivandija (Sale, Tijelo, Excuse me, do you know where Marija Jurić - Zagorka street is?) (15%, 9 glasova)

najbolja predstava u cjelini (OPERETA / MJUZIKL)

  • Jalta, Jalta (Komedija) (43%, 26 glasova)
  • Spli’ski akvarel (37%, 22 glasova)
  • Jalta, Jalta (HNK Osijek) (20%, 12 glasova)

najbolje redateljsko ostvarenje (OPERETA / MJUZIKL)

  • Krešimir Dolenčić (Spli’ski akvarel) (39%, 26 glasova)
  • Mario Kovač (Za dobra stara vremena) (36%, 24 glasova)
  • Nina Kleflin (Jalta, Jalta) (25%, 16 glasova)

ženska uloga (OPERETA / MJUZIKL)

  • Renata Sabljak - Prelec (Jalta, Jalta) (49%, 27 glasova)
  • Valentina Fijačko (Spli’ski akvarel) (44%, 24 glasova)
  • Ljiljana Čokljat (Jalta, Jalta) (7%, 4 glasova)

muška uloga (OPERETA / MJUZIKL)

  • Dražen Čuček (Jalta, Jalta) (55%, 30 glasova)
  • Goran Navojec (Za dobra stara vremena) (29%, 16 glasova)
  • Davor Radić (Jalta, Jalta) (16%, 9 glasova)

za izuzetno ostvarenje mladih umjetnika do 30 godina (OPERETA / MJUZIKL)

  • Damir Poljičak (Jalta, Jalta) (36%, 23 glasova)
  • Goran Marković (Spli’ski akvarel) (34%, 22 glasova)
  • Danijela Pintarić (Tuđe pjesme, moji snovi) (30%, 19 glasova)

najbolja predstava u cjelini (PLES)

  • Vodoinstalater (57%, 39 glasova)
  • Nastup (32%, 22 glasova)
  • Sale (11%, 8 glasova)

najbolje koreografsko stvarenje (PLES)

  • Matija Ferlin (Nastup) (63%, 32 glasova)
  • Ksenija Zec (Sale) (24%, 12 glasova)
  • Irma Omerzo (Tri solistice) (13%, 7 glasova)

ženska uloga (PLES)

  • Ana Mrak (Nastup) (52%, 26 glasova)
  • Roberta Milevoj (Nastup) (28%, 14 glasova)
  • Zrinka Užbinec (Tri solistice) (20%, 10 glasova)

muška uloga (PLES)

  • Branko Banković (Sale) (44%, 23 glasova)
  • Ognjen Vučinić (UTF-8) (35%, 18 glasova)
  • Žak Valenta (7) (21%, 11 glasova)

ZAŠTIĆENI SADRŽAJ

Zanima vas cijeli tekst?

Teatar.hr financira se isključivo sredstvima svojih čitatelja. Stoga ostatak ovog teksta možete pročitati samo uz pretplatu ili SMS plaćanje. Pretplatiti se možete već za 1 kn dnevno.

Odgovori

Share on facebook
Share on twitter
POVEZANE VIJESTI