Naslovnica > VIJESTI > INFO > Noć kazališta: program

Noć kazališta: program

Kako se natkriva rupa za orkestar, kako mijenja scenografija, a kako postavlja svjetlo u kazalištu? Odgovore na ta i sva ona druga pitanja o kazalištu koja su vam još ostala neodgovorena, dobiti biste mogli - 21. studenog.
Share on facebook
Share on twitter

Te se noć, gotovo u cijeloj Hrvatskoj odvija program 'Noć kazališta', koji je u studenom prošle godine pokrenulo  Dječje kazalište Dubrava s Elenorom Rossi, francuskom kazališnom redateljicom i dramskom pedagoginjom i Babette Masson, direktoricom kazališta Scene nationale Le Carré a Chateau-Gontier.

U 'Noći kazališta', 21. studenog, većina će se domaćih kazališta, za promjenu, baviti - publikom, te je na kojekakve načine pokušati zainteresirati za svoju 'ponudu'.  Bit će tu svega - od pravog izvedbenog maratona i potpune demistifikacije funkcioniranja kazališta (koje su hrabro osmisli u varaždinskom HNK), do već viđenih naslova u nešto kasnijim terminima. U nekim je teatrima sav program besplatan, u drugima ćete morati platiti ulaznice s popustom, u trećima pak punu cijenu... No, ponuda je tako šarena, da će se valjda u njoj naći - za svakog ponešto.

Dakle, rezervirajte 21. studeni za kazalište i odaberite:

Bjelovar

Bjelovarsko kazalište
Trg E. Kvaternika 7a

16,00h - Margareta Fabičević: VILA TOPOLKA, ulaz besplatan
16,30h - Nepoznati autor: ZALJUBLJENE VJEŠTICE, ulaz besplatan
18,00h - Ana Pongrašić: GROZDANA NA ZRNU PAPRA, ulaz besplatan
22,00h - Stand-up komičari: GOSTUJUĆA KOMEDIJA, ulaz besplatan
00,00h - Skupina autora: PONOĆNI CABARET, ulaz besplatan

Popratni program:
17,00h - Kazališna igraonica za djecu, Irena Hlupić Rašo vodit će igraonicu na temu odgledane predstave
19,00h - Kazališna igraonica za djecu, Irena Hlupić Rašo vodit će igraonicu na temu odgledane predstave
00,00h - Šanksong band, u sklopu Ponoćnog cabareta nastupa Gaga i Šanksong band


Dubrovnik

Kazalište Marina Držića
Kovačka 1
tel.: 020 321 006

16,30h - KMD - Dramski studio KMD-a: GOVORI MI O NIČEMU, ulaz besplatan
17,00h - KMD - Saint Exupery: MALI PRINC, ulaz besplatan
18,30h - Lazareti - Teatar Lero - Marin Držić: EPITAPHIO, ulaz besplatan
20,00h - Lazareti - Udruga Arijel - Miro Gavran: SVE O ŽENAMA, ulaz besplatan


Grubišno Polje

Centar za kulturu i informiranje
dr. Franjo Tuđman
Ivana Nepomuka Jemeršića 1

19,00h - Kino dvorana Centra - Sanja Seferović Bosak: BOŽIĆ JEDNE LUTKE, ulaz: 10 kn
20,00h - Kino dvorana Centra - Hrvoje Kovačević: GOSPA OD UVELOG CVIJETA, ulaz: 10 kn

Popratni program:
21,00h - Otvorena pozornica
(pozivamo sve koji žele stati na daske koje nekima život znače da sa svima podijele svoju najdražu pjesmu, svoj najdraži monolog ili skeč)
22,00h - Zabavni program


Jastrebarsko

Gradsko kazalište Jastrebarsko
Dr. Franje Tuđmana 9
tel.: 095 9052 331, 095 9049 753

23,00h - Kino dvorana Jastrebarsko - August Šenoa: LJUBICA, ulaz besplatan
02,00h - Kino dvorana Jastrebarsko - Ray Cooney: KIDAJ OD SVOJE ŽENE, ulaz besplatan


Koprivnica

Ludens teatar
Dom mladih
Hrvatske državnosti 10

20,00h -  Dough Wright: SAM SVOJA ŽENA, ulaz: 20 kn

Popratni program:
14,00-22,00h - Izložba: 1.GODINA LUDENSA
14,30h - Plesni studio JUMP
16,00-18,00h - Otvorena dramska radionica
21,30h - Okrugli stol na temu Kazalište u Koprivnici


Kutina

Pučko otvoreno učilište Kutina
Dom kulture Kutina
Stjepana Radića 3

18,30 - Gordana Vuković: U ZAGONETNOJ ŠUMI GUMI, GUMI, ulaz besplatan
19,00 - Dunja Jelčić: BAOBAB, ulaz besplatan
19,30 - Katarina Budić: NEVIDLJIVA PLANETA, ulaz besplatan
20,00 - Snježana Krpes: MEĐU VRŠNJACIMA, ulaz besplatan

Popratni program:
18,00 - TRNORUŽICA, scensko-glazbeni program
20,30 - SELJAČKI PLES, balet


Osijek

Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku
Trg bana J. Jelačića 19

18,00h - dvorana - Aleksandra Colnarić: Otvoreni sat plesne igraonice POČETNICA, ulaz besplatan
19,00h - dvorana - Štefanija Heller: Otvoreni sat baletnog studija, ulaz besplatan
19,30h - Paviljoni na trgu - Predadventsko ozračje dobrote, ljubavi i mira. Dramski studio čita poruke uz otvorenje izložbe akademskog kipara Nikole Fallera na temu JASLICE.
21,00h - dvorana - IVICA I MARICA (predstava kazališta), ulaz besplatan

Popratni program:
18,30h - Kreativna radionica na Trgu bana J. Jelačića - ZAVIRI, IZVIRI KROZ SCENSKI PROZORČIĆ, vodi: Snježana Ivković
18,30h - Glumačka radionica u Baletnoj dvorani - IGRE BEZ GRANICA, vode: Petar Konkoj i Mladen Vujčić
18,00h - PALAČINKARNICA JE OTVORENA, tijekom cjelokupnog programa možete se počastiti palačinkama gđe Mihrete i čajem iz termosice na pumpu gđe ravnateljice
18,30h - Cirkusarije će izvoditi jedan od likova iz podruma Dječjeg kazališta

Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku
Županijska 9

20,00h - Milan Grgić: JALTA, JALTA, ulaz: 70, 100 i 120 kn
00,00h - Mira Perić Kraljik i Cvetin Aničić: ZAŠTO SE MUHE LIJEPE NA "ONO"?, ulaz: 50 kn

Popratni program:
23,00h - Otvorena promjena scene - gledatelji imaju priliku promatrati skidanje postojeće scene predstave JALTA, JALTA (pokrivanje rupe orkestra, uklanjanje kulisa, rad na promjeni svjetla, usklađivanje tona) i postavljanje nove scene za predstavu ZAŠTO SE MUHE LIJEPE NA "ONO"?
23,00h - Razgledavanje kazališnih prostora, obilazak krojačnice, fundusa kostima, maskersko-vlasuljarske radionice, strojarsko-bravarske radionice, sobe orkestra i garderoba glumaca te službenih prostorija HNK
23,00h - Degustacija vina sponzora 103. kazališne sezone Erdutskih vinograda
23,00h - Prezentacija vizualnih promotivnih sadržaja HNK - predstavljanje najave 103. kazališne sezone, video i radijskih spotova, grafičkih rješenja, te predstava FRAGILE!, JALTA, JALTA i ZAŠTO SE MUHE LIJEPE NA "ONO"?
23,00h - Fotografiranje s kazališnim glumcima - Posjetitelji će imati mogućnost razgovora i fotografiranja s kazališnim umjetnicima (glumcima i pjevačima) u svečanom foyeru HNK


Požega

Gradsko kazalište Požega
Trg Sv. Trojstva 20

9,00 - Tin Kolumbić: KLAUNOVI
21,00 - Mirjana Nola: IGRAJMO MELITU

Popratni program:
19,30 - Izložba kazališnog plakata: 'Povijest ruskog kazališta', u organizaciji Hrvatsko-ruskog društva prijateljstva


Pula

Istarsko narodno kazalište
Gradsko kazalište Pula
Laginjina 5

20,00h - Branko Lučić: FURBAĆONA (prema renesansnoj komediji Ruzantea "La Moscheta" / "Mušica"), ulaz besplatan

Popratni program:
21,30h - Kazališni sat "S druge strane pozornice", nakon predstave "Furbaćona"
22,30h - Forum kazalište-interaktivno kazalište, nakon Kazališnog sata na novoj sceni INK-a (Scena 5.K.)


Rijeka

Gradsko kazalište lutaka Rijeka
Blaža Polića 6

11,00h - Branko Mihaljević: ZEKO, ZRIKO I JANJE, ulaz: 25 kn, a jedna osoba u pratnji ima besplatan ulaz
21,00h - Autorski projekt Jadrana Grubišića: PTICA, ulaz besplatan

Popratni program:
19,30h - Okrugli stol "Utjecaj lutkarstva u nastavi", sudionici: Jasna Žunić, Maja Verdonik, Božena Delaš, Anita Rončević

HNK Ivana pl. Zajca, Rijeka
Uljarska 1

20,00h - Rodion Ščerdin: ANA KARENJINA (balet), ulaz: 30; 50 i 70 kn

Popratni program:
12,00h - Komorni koncert u kazališnom foajeu
17,00h - Razgled kazališta, organiziran i vođen razgled kazališne zgrade za sve zainteresirane građane


Sisak

Dom kulture Kristalna kocka vedrine
Gradsko kazalište Sisak
Šetalište V. Nazora 12
tel.: 044 527 474

21,00h - Kazalište 21 - kazališna predstava NOĆ VELIKE SEZONE, ulaz besplatan

Popratni program:
20,00h - Kazalište 21 - Izložba fotografija kazališnih predstava


Slavonski Brod

Kazališno-koncertna dvorana IVANA BRLIĆ-MAŽURANIĆ
Trg Stjepana Miletića 12

18,00 - Carlo Collodi: PINOKIO, ulaz: 15 kn
19,30 - PLESNA VEČER (Studio za moderni i klasični ples "Brodski leptirići"), ulaz: 20 kn
21,00 - Vjekoslav Domini: TIHI KUĆNI OBRT, ulaz: 20 kn


Split

Gradsko kazalište lutaka Split & PlayDrama
Tončićeva 1

17,00h - Zdenka Mišura: OHOLICA, ulaz besplatan
19,00h - Kulturna alternativa mladih: MELI MELO (gostuje Kam Hram), ulaz besplatan
22,00h - Veiel&Schmidt: UDARAC (gostuje PlayDrama), ulaz besplatan

Hrvatsko narodno kazalište Split
Trg Gaje Bulata 1

19,30h - Lada Kaštelan: PRIJE SNA, ulaz besplatan


Šibenik

Šibensko kazalište
Kralja Zvonimira 1

20,00h - Marijana Nola: ŠKRTIČINA, ulaz: 50 kn

Popratni program:
22,00h - Koncert, Boris Plazibat (klarinet) i Kristina Pešić (klavir)
24,00h - Izložba, Sara Lovrić Caparin: DEMETERIJA


Varaždin

Hrvatsko narodno kazalište u Varaždinu
Augusta Cesarca 1

10,00h - Velika scena - SVIJET NA DJEČJEM DLANU, program Društva "Naša djeca" (povodom 20-te obljetnice Konvencije UN-a o pravima djeteta), ulaz: 10 kn
12,00h - Velika koncertna dvorana - Luko Paljetak: MIŠEVI I MAČKE, proba songova, ulaz: 10 kn
15,00h - Velika scena - Đuro Vilović: DJEČAK IVEK I PAS CVILEK, ulaz: 10 kn
16,00h - Klub Europa media - Dubravko Torjanac: VRAK MRAK I SELJO BELJO, ulaz: 10 kn
19,00h - Velika scena - Friedrich Schiller: MARIJA STUART, ulaz: 10 kn
21,00h - Scena Z. Rogoza - Milan Grgić: VOLIM NJOFRU, ulaz: 10 kn
23,00h - Klub Europa media - Ljubomir Kerekeš: SKUPŠTINA, ulaz: 10 kn

Popratni program:
11,00h - Velika koncertna dvorana i Klub Europa media - KAZALIŠNE PRIČE (izvode polaznici Kazališnog studija mladih)
13,00h - Velika koncertna dvorana - Balet Vindija, DZ Štigleci, male violinistice Tončice
14,00h - Velika koncertna dvorana - Radionica Davora Bobića
17,00h - Velika koncertna dvorana - Plesni studio Vindi
21,00h - Velika koncertna dvorana - Varaždinski komorni orkestar - kvartet
23,00h - Scena Z. Rogoza - Jazz koncert, učenici Glazbene škole Varaždin
Kazališni interijer - Izložba plakata, dekora i kostima
Kazališni eksterijer - Udruga Krpe i konci - Lutkari, žongleri...


Velika Gorica

Pučko otvoreno učilište Velika Gorica
Scena Gorica
Zagrebačka 37

20,00h - Dvorana Galženica - A.R. Guerney: LJUBAVNA PISMA, ulaz besplatan
Popratni program:
21,30h - Nakon predstave, razgovor s glumcima Anom Karić i Borisom Buzančićem


Vinkovci

Gradsko kazalište Joza Ivakić
Hrvatskih žrtava 2

19,00h - J. Šogolj i M. Korman: DJEVOJČICA U ULOZI DETEKTIVA, ulaz: 20 kn
21,50h - I. Červen i Ž. Mandić: KOMIČARI, ulaz besplatan
22,00h - Davor Špišić: KAĆUŠE, ulaz besplatan
23,30h - I. Červen i Ž. Mandić: KOMIČARI, ulaz besplatan

Popratni program:
18,00h - Kutak za čitanje bajke
18,20h - Druženje s likovima iz bajke (iz predstave TRI PRAŠČIĆA I 6 PINGVINČIĆA)
20,00h - Kutak za crtanje i izložba radova
20,20h - Plesna točka - Plesni studio D&D iz Osijeka
21,40h - Nastup JAZZWA BAND-a
23,30h - Nastup JAZZWA BAND-a


Virovitica

Kazalište Virovitica
Trg Lj. Patačića 2

17,00h i 18,00h - Igor Baksa: VATROSLAV GROM, ulaz besplatan
19,30h - Peter Quilter: DUETI, ulaz besplatan


Zadar

Hrvatska kazališna kuća Zadar
Široka ulica 8

18,00h - Foyer - Kazališna radionica J. Ančić: PERFORMANCE ZA OTVARANJE, ulaz besplatan
18,30h - Mala dvorana - Pino Dujela: VIDEO OMNIBUS - video projekcija, ulaz besplatan
20,00h - Velika dvorana - Aldo Nicolai: NIJE BILA PETA, BILA JE DEVETA, ulaz besplatan
00,00h - Velika dvorana - B. Petrović&Black Coffee: JAZZ ROUND MIDNIGHT, ulaz besplatan

Popratni program:
22,00h - Mala dvorana - Okrugli stol, razgovor s glumcima (Jasna Ančić, Tamara Šoletić, Mirko Šatalić, Hrvoje Zalar), moderator: Goran Bujić
23,00h - Izložba fotografija kazališnih predstava, kazališnih plakata i kostima

Kazalište lutaka Zadar
dvorana u Jazinama

18,00h - Ivica Šimić: VRTULJAK TAJNI - ČETIRI GODIŠNJA DOBA, ulaz slobodan
20,00h - Irena Bausović: ZVIJEZDA, ulaz slobodan

Teatro VeRRdi & Zadarski plesni ansambl
Kino Pobjeda, Kraljskog Dalmatina 1a

22,30h - (ZPA) Sanja Petrovski: ROCK THE BAROQUE, ulaz besplatan
23,00h - (Teatro VeRRdi) "X godina", dokumentarni film, ulaz besplatan

Popratni program:
22,30 do 00,30h - makrobiotički domjenak povodom 10. obljetnice organizacije Teatro VeRRdi


Zagreb

Centar mladih Ribnjak & Radionica "Punkošipak"
Park Ribnjak 1

20,30h - Dorta Jagić: ŽIVOTINJSKI PROCES, ulaz slobodan

Dječje kazalište Dubrava
Cerska 1

19,00h - Plesna dvorana - Sara Hribar: RAMPUŠ BAJKA (gostuje Tigar teatar), ulaz besplatan
20,00h - Velika dvorana - Mario Kovač: POVUCI-POTEGNI, ulaz besplatan
22,00h - Velika dvorana - Multimedijalni projekt grupe autora: SRCE (izvodi Grupa A Dramskog studija DKD-a), ulaz besplatan
22,30h - Parkiralište pored Stare tržnice - Bruno Margetić: MI OVDJE NJEGUJEMO DOBRE ODNOSE (izvodi Grupa DUB Dramskog studija DKD-a), ulaz besplatan
00,30h - Velika dvorana - R. Spregelburd: EKSTRAVAGANCIJA (gostuje Teatar &TD)

Popratni program:
20,45h - Plesna dvorana - DJEČJI DISCO-HLAPIĆEV DISCO (DJ Xed)
23,30h - Foyer - Stand-up comedy program: OTVORENI MIKROFON, voditeljica Marina Orsag, izvođači: Tihomir Paravina, Goran Furjan i Mirko Fabris
00,00h - Foyer - Trio SEX MOTEL
19,00-00,00h - Foyer - degustacije

Glumačka družina Histrion

Ilica 90
22,00h - A. Bukvić: DJECA SA CNN-a, ulaz: 30 kn

Gradsko kazalište Žar ptica
Bijenička 97

18,00h - Sunny Suninsky: BILO JEDNOM JEDNO VRIJEME, ulaz besplatan

Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu
Trg Maršala Tita 15

19,30h - Jean-Baptiste Molière-Jean-Baptiste Lully: GRAĐANIN PLEMIĆ, ulaz besplatan
23,30h - Foyer HNK - PONOĆNI KONCERT (Joseph Haydn: Klavirski trio u g molu, Felix Mendelssohn- Bartholdy: Konnzertstuecke za klarinet, bassethorn i klavir op.113), ulaz besplatan

Popratni program:
16,00h - Razgledavanje kazališta uz stručno vodstvo

Kazalište Merlin
gostuje u Hrvatskom domu Petrinja

11,00h - Tomislav Zajec: KAKO STE MIŠIĆI, ulaz organizira HD Petrinja

Kazalište Tvornica lutaka
MMC Studio, Vlaška 92

11,00h - Nives Madunić-Barišić: MALA ZELENA GUSJENICA, ulaz besplatan
13,00h - Stanislav Pejković: LJUBAV NA POSLJEDNJI POGLED, ulaz besplatan
18,00h - Zvonimir Majdak: KUŽIŠ STARI MOJ, ulaz besplatan
20,00h - Filip Šovagović: RADIO TESLA, ulaz besplatan
22,00h - Filip Šovagović: STANJE NACIJE, ulaz besplatan

Kulturni centar Peščenica, Kazalište KNAP
Ivanićgradska 41a

20,00h - Teatar Gaudeamus: JA MRZIM SHEK SHAE SCHE ŠEKSPIRA, ulaz besplatan
22,00h - Saša Anočić: NIKO I NIŠT, ulaz: 40 kn

Popratni program:
21,00h - Otvorenje izložbe "Kupujete s osmjehom" u Galeriji Događanja - PI - grupa autorica iz Rijeke, koristeći tradicionalnu formu tapeta ovaj projekt propituje aktualnu temu kulturološkog značaja konzumerizma i komercijalne kulture

KIC, Kulturno informativni centar & Lutkarski studio Kvak
Preradovićeva 5

18,00h - Ivana Pokrivka Sinanović: PROZOR U DVORIŠTE, ulaz besplatan

Teatar &TD
Savska 25

16,00h - Polukružna dvorana - r. Natalija Manojlović, gl. Gordan Tudor: VODOINSTALATER, ulaz: 40 kn (studenti 20 kn)
20,00h - Velika dvorana - R. Spregelburd: EKSTRAVAGANCIJA, ulaz: 40 kn (studenti 20 kn)

Popratni program:
&TD 08/09 u slici - izložba najboljih fotografija predstava Teatra &TD u sezoni 2008/09. Autor svih fotografija je Damir Žižić.
Izložba će biti postavljena u kafiću &TD

Zagrebačko kazalište mladih
Teslina 7
tel.: 01 4872 568

20,00h - dvorana Istra - Reiner Werner Fassbinder: BRAK MARIJE BRAUN, ulaz besplatan
22,00h - dvorana Polanec - M. Petković & grupa: TRAMVAJ, ulaz besplatan
Dramski studio ZKM-a

Popratni program:
10,00-14,00h - KAZALIŠNI SAJAM u foyer-u kazališta
14,00-16,00h - SCENSKI POKRET u dvorani Polly
16,00-18,00h - IMPROVIMIZACIJE  u dvorani Polly

http://www.teatar.hr/22463/ekstravagancija/

ZAŠTIĆENI SADRŽAJ

Zanima vas cijeli tekst?

Teatar.hr financira se isključivo sredstvima svojih čitatelja. Stoga ostatak ovog teksta možete pročitati samo uz pretplatu ili SMS plaćanje. Pretplatiti se možete već za 1 kn dnevno.

Odgovori

Share on facebook
Share on twitter
POVEZANE VIJESTI