Program 64. Dubrovačkih ljetnih igara

Dubrovačke ljetne igre, koje se tradicionalno održavaju od 10. srpnja do 25. kolovoza, ove godine donose 136 dramskih, glazbenih, opernih, baletnih, folklornih i drugih izvedbi na gotovo 30 scenskih i ambijentalnih lokacija.

  

U povodu obilježavanja ulaska Hrvatske u Europsku uniju prva izvedba Igara bit će 11. srpnja Mozartova opera Cosi fan tutte, nastala u koprodukciji Dubrovačkih ljetnih igara i Music Without Frontiers Foundation iz Londona.

Dramski program 64. sezone Dubrovačkih ljetnih igara, kako smo i najavljivali donosi tri nova naslova, dvije reprizne predstave, jednu dramsku obnovu, te pet gostovanja. Premijerni dramski program otvara autorski projekt Bobe Jelčića i Nataše Rajković  - Allons enfants.

Reprizni dramski program, među ostalim, donosi prvo gostovanje Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku s predstavom Unterstadt, te HNK-a u Šibeniku s adaptiranom Molierovom Škrtičinom.

RASPORED:

 

10.7.2013  21:00 Otvaranje / Ispred crkve Sv. Vlaha

Dirigent: Fačini Tomislav / Redatelj: Dolenčić Krešimir

Ceremonija svečanog otvaranja

 

10.7.2013  21:00  Popratni program / Ulice Dubrovnika

Ansambl: Triko cirkus teatar

Triko cirkus teatar: Kaleidoskop 

 

11.7.2013  21:30  Opera / Park Umjetničke škole

Ansambl: Dubrovački simfonijski orkestar

W. A. Mozart: Così fan tutte 

 

12.7.2013  21:30  Glazba, Vip program / Ispred crkve Sv. Vlaha

Izvođač: Mužek Tomislav Wimmer Hans-Georg

1813. - Verdi vs. Wagner 

 

13.7.2013  21:30  Opera / Park Umjetničke škole

Ansambl: Dubrovački simfonijski orkestar

W. A. Mozart: Così fan tutte 

 

13.7.2013  00:00  Popratni program / Atrij palače Sponza

Autor: Šibl Duško

Duško Šibl: Dva pogleda unatrag 

 

14.7.2013  21:30  Popratni program / Atrij palače Sponza

Predstavljanje knjige: "Država i njezino kazalište", Snježana Banović 

 

14.7.2013  21:30  Opera / Park Umjetničke škole

Ansambl: Dubrovački simfonijski orkestar

W. A. Mozart: Così fan tutte 

 

15.7.2013  21:30  Opera / Park Umjetničke škole

Ansambl: Dubrovački simfonijski orkestar

W. A. Mozart: Così fan tutte 

 

15.7.2013  21:30 Folklor / Taraca tvrđave Revelin

Ansambl: Folklorni ansambl Linđo

Folklorni ansambl LINĐO 

 

17.7.2013  21:30 Glazba / Dominikanci

Dubrovački komorni zbor / Frano Krasovac, dirigent 

 

17.7.2013  21:30 Folklor / Taraca tvrđave Revelin

Ansambl: Folklorni ansambl Linđo

Folklorni ansambl LINĐO 

 

18.7.2013  21:30 Ples / Poljana Ruđera Boškovića

S.Prokofjev: Romeo i Julija 

 

19.7.2013  21:30 Ples / Poljana Ruđera Boškovića

S.Prokofjev: Romeo i Julija 

 

20.7.2013  21:30 Glazba / Atrij Kneževa dvora

Ansambl: Dubrovački simfonijski orkestar

DSO / Gianluca Martinenghi, dirigent / Natalia Trull, glasovir / Zagrebački kvartet 

 

20.7.2013  21:30 Drama / Tvrđava Lovrjenac

Redatelj: Pandur Tomaž

Euripid: Medeja 

 

21.7.2013  21:30 Drama / Tvrđava Lovrjenac

Redatelj: Pandur Tomaž

Euripid: Medeja

 

21.7.2013  21:30 Glazba, Vip program / Atrij Kneževa dvora

Izvođač: Bogányi Gergely

Gergely Bogányi, glasovir 

 

22.7.2013  21:30 Drama / Tvrđava Lovrjenac

Redatelj: Pandur Tomaž

Euripid: Medeja

 

23.7.2013  21:00 Popratni program / Ulice Dubrovnika

Ansambl: Triko cirkus teatar

Triko cirkus teatar: Kaleidoskop 

 

23.7.2013  21:30 Drama / Tvrđava Lovrjenac

Redatelj: Pandur Tomaž

Euripid: Medeja

 

24.7.2013  21:30 Popratni program / Atrij palače Sponza

Predstavljanje knjige: "Ambijentalnost na dubrovačku", Ivica Kunčević 

 

24.7.2013  21:30 Folklor / Taraca tvrđave Revelin

Ansambl: Folklorni ansambl Linđo

Folklorni ansambl LINĐO

 

25.7.2013  21:30 Glazba, Vip program / Atrij Kneževa dvora

Izvođač: Ribeiro Rodrigues, PedroVukšić, TomislavÇeku Petrit

Petrit Çeku, gitara / Gitarski trio Elogio 

 

26.7.2013  21:30 Glazba / Taraca tvrđave Revelin

Izvođač: Wainwright, Rufus

Rufus Wainwright solo 

 

28.7.2013  21:30 Drama / Ulice Dubrovnika

Redatelj: Jelčić Bobo

B. Jelčić & N. Rajković: Allons enfants 

 

29.7.2013  21:30 Drama / Ulice Dubrovnika

Redatelj: Jelčić Bobo

B. Jelčić & N. Rajković: Allons enfants 

 

29.7.2013  21:30 Glazba / Atrij Kneževa dvora

Izvođač: Mušović Šeparović, DubravkaStanetti Đorđe

Dubravka Mušović Šeparović, mezzosopran / Đorđe Stanetti, glasovir 

 

30.7.2013  21:30 Glazba / Atrij Kneževa dvora

Dirigent: Šipuš, Berislav / Ansambl: Cantus ansambl

Cantus ansambl / Berislav Šipuš, dirigent 

 

30.7.2013  21:30 Drama / Taraca tvrđave Revelin

Ansambl: Triko cirkus teatar

Lee Delong: Slavuj 

 

30.7.2013  21:30 Drama / Ulice Dubrovnika

Redatelj: Jelčić Bobo

B. Jelčić & N. Rajković: Allons enfants 

 

31.7.2013  21:30 Drama / Ulice Dubrovnika

Redatelj: Jelčić Bobo

B. Jelčić & N. Rajković: Allons enfants 

 

31.7.2013  00:00 Popratni program / Atrij palače Sponza

Autor: Buić Jagoda

Jagoda Buić: Carta canta 2 

 

1.8.2013  20:30 Drama / Ulica Stulina / Park Umjetničke škole

Redatelj: Sviben Zlatko

I. Š. Kuči: Unterstadt  

 

2.8.2013  20:30 Drama / Ulica Stulina / Park Umjetničke škole

Redatelj: Sviben Zlatko

I. Š. Kuči: Unterstadt

 

3.8.2013  21:30 Folklor / Taraca tvrđave Revelin

Ansambl: Folklorni ansambl Linđo

Folklorni ansambl LINĐO 

 

4.8.2013  21:30 Drama / Otok Lokrum

Ivo Vojnović: Ekvinocijo 

 

5.8.2013  21:30 Drama / Otok Lokrum

Ivo Vojnović: Ekvinocijo 

 

6.8.2013  21:30 Drama / Otok Lokrum

Ivo Vojnović: Ekvinocijo 

 

6.8.2013  21:30 Glazba / Atrij Kneževa dvora

Izvođač: Stražanac Krešimir

Krešimir Stražanac, bas-bariton / Mihály Menelaos Zeke, glasovir / Urša Raukar, recitatorica

 

7.8.2013  21:30 Glazba, Vip program / Ispred Katedrale

Dirigent: Tarbuk Mladen / Ansambl: Zbor KodálySimfonijski orkestar Mađarskog radija

1913. - Stravinski vs Ravel 

 

7.8.2013  21:30 Drama / Otok Lokrum

Ivo Vojnović: Ekvinocijo 

 

8.8.2013  21:30 Glazba, Vip program / Atrij Kneževa dvora

Izvođač: Bashkirova Elena

Elena Bashkirova, glasovir 

 

9.8.2013  22:30 Glazba / Taraca tvrđave Revelin

Izvođač: Dedić MatijaColley ScottSanchez Antonio

Matija Dedić trio ft. Scott Colley & Antonio Sanchez 

 

10.8.2013  21:30 Drama / Ispod sv. Marije

Redatelj: Harjaček Dario

Vlaho Stulli: Kate Kapuralica 

 

11.8.2013  21:30 Drama / Ispod sv. Marije

Redatelj: Harjaček Dario

Vlaho Stulli: Kate Kapuralica

 

12.8.2013  21:30 Drama / Ispod sv. Marije

Redatelj: Harjaček Dario

Vlaho Stulli: Kate Kapuralica

 

12.8.2013  21:30 Folklor / Taraca tvrđave Revelin

Ansambl: Folklorni ansambl Linđo

Folklorni ansambl LINĐO 

 

13.8.2013  21:30 Drama / Ulice Dubrovnika

Redatelj: Bakal Boris

B. Bakal: Otac hrabrost 

 

14.8.2013  21:30 Drama / Ulice Dubrovnika

Redatelj: Bakal Boris

B. Bakal: Otac hrabrost 

 

14.8.2013  21:30 Folklor / Taraca tvrđave Revelin

Ansambl: Folklorni ansambl Linđo

Folklorni ansambl LINĐO 

 

14.8.2013  21:30 Drama / Poslijediplomsko središte Dubrovnik

Vlado Gotovac: Moj slučaj

 

15.8.2013  21:30 Drama / Ulice Dubrovnika

Redatelj: Bakal Boris

B. Bakal: Otac hrabrost 

 

15.8.2013  21:30 Glazba / Taraca tvrđave Revelin

Peter Finger, gitara / Damir Halilić Hal, gitara

 

16.8.2013  21:30 Drama / Ulice Dubrovnika

Redatelj: Bakal Boris

B. Bakal: Otac hrabrost

 

16.8.2013  21:30 Glazba, Vip program / Atrij Kneževa dvora

Ansambl: London Sinfonietta

London Sinfonietta

 

17.8.2013  21:30 Drama / Ispod sv. Marije

Molière: Škrtičina

 

18.8.2013  21:30 Glazba / Atrij Kneževa dvora

Izvođač: Trotovšek, LanaLane, Simon

Lana Trotovšek, violina / Simon Lane, glasovir

 

18.8.2013  21:30 Drama / Kazalište Marina Držića

F. M. Dostojevski: Braća Karamazovi

 

19.8.2013  21:00 Popratni program / Ulice Dubrovnika

Ansambl: Triko cirkus teatar

Triko cirkus teatar: Kaleidoskop

 

19.8.2013  21:30 Drama / Tvrđava Lovrjenac

Redatelj: Janežič Tomi

Platon: Obrana Sokratova

 

20.8.2013  21:00 Popratni program / Atrij palače Sponza

Autor: Ferić Zoran

"I da te ljubim i da te čuvam" : Zoran Ferić 

 

20.8.2013  21:30 Drama / Tvrđava Lovrjenac

Redatelj: Janežič Tomi

Platon: Obrana Sokratova 

 

21.8.2013  21:00 Popratni program / Atrij palače Sponza

Autor: Bajsić TomislavMatijašević Irena

"I da te ljubim i da te čuvam" : Irena Matijašević i Tomislav Bajsić

 

21.8.2013  21:30 Drama / Tvrđava Lovrjenac

Redatelj: Janežič Tomi

Platon: Obrana Sokratova 

 

22.8.2013  21:00 Popratni program / Atrij palače Sponza

Autor: Gotovac Mani

"I da te ljubim i da te čuvam" : Mani Gotovac 

 

22.8.2013  21:30 Glazba / Atrij Kneževa dvora

Izvođač: Dindo Enrico

Enrico Dindo, violončelo / Monica Cattarossi, glasovir 

 

22.8.2013  21:30 Drama / Tvrđava Lovrjenac

Redatelj: Janežič Tomi

Platon: Obrana Sokratova 

 

23.8.2013  21:00 Popratni program / Atrij palače Sponza

"I da te ljubim i da te čuvam" : Nikola Petković

 

23.8.2013  21:30 Glazba / Taraca tvrđave Revelin

 Mozes Rosenberg, Mate Matišić - gitare, Jurica Štelma - kontrabas

 

24.8.2013  21:00 Popratni program / Atrij palače Sponza

 Autor: Paljetak Luko

"I da te ljubim i da te čuvam" : Luko Paljetak 

 

24.8.2013  21:30 Folklor / Taraca tvrđave Revelin

Ansambl: Folklorni ansambl Linđo

Folklorni ansambl LINĐO 

 

25.8.2013  22:00 Glazba / Ispred Kneževa dvora

Vivaldi vs Piazzolla / Svečano zatvaranje 

 

 

Sviđa vam se ovaj tekst?
Pomognite nam da ih objavimo još i ostanemo neovisni o oglašivačima i politici:
pretplatite se na Teatar.hr ili platite članak SMS porukom.