Naslovnica > VIJESTI > INFO > Program 58. Splitskog ljeta

Program 58. Splitskog ljeta

Za razliku od prvobitnih najava, u sva tri izvedbena segmenta programa gledat ćemo tek po jednu premijeru-
Share on facebook
Share on twitter

Iako je svojevjeremeno ravnateljica dramskog programa Splitskog ljeta, Senka Bulić,  planirala premijeru Goldonijeve Trilogije o ljetovanju u režiji Tamása Aschera, te scensku adaptaciju nagrađivanog romana Olje Savičević -  Adio kauboju, i to u režiji Ivice Buljana, financije su - čini se - presudile da ovodišnje Splitsko ljeto premijerno izvede samo potonji naslov.

U baletnom programu gledat ćemo double bill -  Bartokova Čudesnog mandarina u koreografiji Milka Šparembleka i balet na glazbu Petra Iljiča Čajkovskog, nazvan Neostvareni susreti, autorice Ljiljane Gvozdenović.

Iz opernog je programa 'ispala'  Verdijeva Aidu, a umjesto klasične obnove dobit ćemo novog  Nabucca.

Uz nekoliko radionica, od kojih izdvajamo onu Victora Bodoa, ostatak programa čine reprize, gostovanja domaćih teatara, tribine  te serija izložbi.

Program po danima izgleda ovako:

14. 07. Subota 20:00
Vladimir Veličković : Retrospektiva 1990 - 2012

Palača Milesi
Ulja na platnu - otvoreno do 14. kolovoza
14. 07. Subota 21:30 
Giuseppe Verdi : Nabucco
Peristil
premijera!!!
15. 07. Nedjelja 21:00 
Vječni Vlaj - uloga došljaka na pozornici grada
Carrarina poljana
Tribina - ulaz slobodan
16. 07. Ponedjeljak 20:00 
Arne Hodalič : Retrospektiva
Galerija fotografije, Marmontova
Fotografska izložba - otvoreno do 3. kolovoza
16. 07. Ponedjeljak 21:00 
( Kazalište Kerempuh )
Jean Poiret : Krletka
HNK Split
17. 07. Utorak 21:00
Giuseppe Verdi : Nabucco
Peristil
18. 07. Srijeda 21:00 
Euripid : Hekuba
Basilica Urbana, Salona
19. 07. Četvrtak 21:00 
Giuseppe Verdi : Nabucco
Peristil
19. 07. Četvrtak 21:00 
Euripid : Hekuba
Basilica Urbana, Salona
20. 07. Petak 21:00 
Viktor Bodó : Glumačka radionica - završna prezentacija
HNK Split
22. 07. Nedjelja 21:00 
Ivan Kovačić : Smij i suze starega Splita
Sustipan
23. 07. Ponedjeljak 21:00 
Ivan Kovačić : Smij i suze starega Splita
Sustipan
24. 07. Utorak 21:00 
Fantom Mediterana
Carrarina poljana
Tribina - ulaz slobodan
25. 07. Srijeda 19:30 
Dalibor Stošić : Mrtve prirode
Galerija Meštrović
25. 07. Srijeda 21:00 
( Ansambl Cantus )
O. Jelaska, R. Radica, M. Ivičević, I. Parać : Splitski skladatelji u glazbi 20. i 21. stoljeća
Meštrovićeve Crikvine - Kaštilac
26. 07. Četvrtak 21:00 
( MSU i Multimedijalna radionica „Nataša Lušetić“ )
Nataša Lušetić : Persona
Podrumi Dioklecijanove palače
27. 07. Petak 21:00 
Emilio Pons: Pjesme Španjolske i južne Amerike
Meštrovićeve Crikvine - Kaštilac
29. 07. Nedjelja 21:00 
Izgubljeni gradovi
Carrarina poljana
Tribina - ulaz slobodan
30. 07. Ponedjeljak 21:00 
Kazalište nakon drame
Carrarina poljana
Tribina - ulaz slobodan
31. 07. Utorak 21:00 
P. I. Čajkovski / B. Bartók : Neostvareni susreti / Čudesni mandarin
Sustipan
premijera!!!
01. 08. Srijeda 21:00 
P. I. Čajkovski / B. Bartók : Neostvareni susreti / Čudesni mandarin
Sustipan
01. 08. Srijeda 21:00 
Rundek Cargo Trio
Sustipan
02. 08. Četvrtak 21:00 
Hans Werner Henze : El Cimarrón Odbjegli rob
Meštrovićeve Crikvine - Kaštilac
03. 08. Petak 21:00 
( Zagrebačko kazalište mladih /Troubleyn / Jan Fabre VZW - Antwerpen )
Jan Fabre : Car neuspjeha
HNK Split
04. 08. Subota 20:00 
( Fotoklub Split )
Hrvatska novinska fotografija
Galerija fotografije, Marmontova
04. 08. Subota 21:00 
( Udruga za interdisciplinarna i interkulturalna istraživanja (UIII) - Zagreb i Udruga Teserakt - Split )
Cybercine: Treći korijen iz – Split
Boškovićeva ulica, Split III
Instalacija
06. 08. Ponedjeljak 21:00 
( Koprodukcija Les Migrateurs – associes pour les Arts du Cirque + Le-Maillon – Théâtre de Strasbourg, Scène Européenne, Perforacije – Tjedan izvedbenih umjetnosti )
Room 100 : C8H11NO2
Podrumi Dioklecijanove palače
07. 08. Utorak 21:00 
Snježana Banović : Država i njezino kazalište
Carrarina poljana
Tribina - ulaz slobodan
08. 08. Srijeda 21:00 
Olja Savičević Ivančević : Adio kauboju
Stinice / Sjeverna luka
premijera!!!
09. 08. Četvrtak 21:00 
Olja Savičević Ivančević : Adio kauboju
Stinice / Sjeverna luka
09. 08. Četvrtak 21:00
L. van Beethoven, E. Bloch, G. Rossini, H. Dutilleux, E. Grieg : Kajana Pačko (violončelo) Javor Bračić (glasovir)
Meštrovićeve Crikvine - Kaštilac
10. 08. Petak 21:00 
Olja Savičević Ivančević : Adio kauboju
Stinice / Sjeverna luka
11. 08. Subota 21:00 
Olja Savičević Ivančević : Adio kauboju
Stinice / Sjeverna luka
12. 08. Nedjelja 21:00 
Studio LuDež : Melodije kurbi et oporbi
Carrarina poljana
13. 08. Ponedjeljak 21:00 
Sinan Alimanović International Jazz Trio
Meštrovićeve Crikvine - Kaštilac
14. 08. Utorak 21:00 
Završni koncert 58. Splitskog ljeta
Galerija Meštrović
14. 08. Utorak 22:30 
Dodjela nagrada i zatvaranje Festivala
Meštrovićeva galerija

 

ZAŠTIĆENI SADRŽAJ

Zanima vas cijeli tekst?

Teatar.hr financira se isključivo sredstvima svojih čitatelja. Stoga ostatak ovog teksta možete pročitati samo uz pretplatu ili SMS plaćanje. Pretplatiti se možete već za 1 kn dnevno.

Odgovori

Share on facebook
Share on twitter
POVEZANE VIJESTI
PRATITE NAS I NA
INBOX

Ne propustite naš dnevni Newsletter

Sažetak svih vijesti objavljenih prethodnog dana dostavljamo svakog jutra u vaš inbox

NAJČITANIJE
NAJNOVIJE