Naslovnica > VIJESTI > CROSSOVER > 14. Zadar snova

14. Zadar snova

14. Međunarodni festival suvremenog kazališta ‘Zadar snova’ odvijat će se od 7. do 14. kolovoza, a na programu ima 8 naslova, od čega 3 premijere i jednu praizvedbu.
Share on facebook
Share on twitter

Prva od premijera Mjesto gdje nismo bili otvara festival u subotu, 7. kolovoza. Inspirirana djelom makedonske spisateljice Žanine Mirčevske ova crna bajka u režiji Natalije Manojlović produkcija je koja je okupila glumačku družinu Teatra VeRRdi, Kazališta lutaka i HNK Zadar, Teatra ITD i Slovenskog mladinskog gledališča.

Na programu je i, kako kaže službena najava, 'uvid u radno tijelo/materijal predstave koja svoje premijerno tkivo tek očekuje', a koju pod radnim nazivom  Dva francuska erotska prizora, režira Ivica Buljan, te  igraju Ana KarićStipe Kostanić. Za radni predložak ovaj projekt u nastajanju uzima tekstove dvoje velikih predstavnika francuske suvremene književnosti, Marguerite Duras i Jeana Geneta.

Treća premijera ovogodišnjeg festivala dolazi iz Zagreba, u kojem se nakog poduljeg vremena izbivanja kazalištu vratio jedan od najpoznatijih domaćih protagonista suvremenog fizičkog teatra, Srećko Borse i to zaključnim dijelom svoje trilogije o Faustu -  Faustus' Module Re-linked, njen posljednji i zaključni dio.

Na festivalu će, svojom  prvom predstavom uopće, Nocturnom, kojeg je osmislio i režirao Enio Meštrović, nastupiti još i kulturno-umjetničko društvo BiK iz Zadra, ali tu su još i predstava BADco. Liga vremena, potom koprodukcija ZKM i INK - Rose is a rose is a rose is a rose, te na ovogodišnjem TSP praizvedena Ovo (ni)je moja šuma skupine Kik Melone.

Zadar snova uz sve to, već četvrtu godinu za redom ima i filmski program, koji u 6-dnevnoj reviji donosi ukupno 35 nagrađivanih kratkometražnih naslova. Ovogodišnji partneri festivala su 8. Tabor film festival i 57. Festival igranog filma u Puli

........................................ p r o g r a m .........................................

7. 8. 2010. subota | Kino Pobjeda 21:30 | premijera
Mjesto gdje nismo bili
Režija: Natalija Manojlović | Izvode: Dario Varga, Uroš Maček, Zrinka Kušević, Dean Krivačić, Igor Hamer, Sanja Zalović, Juraj Aras, Paola Slavica, Jelena Karoglan, Martina Rajzl, Ana Kolega, Ivana Jenjić, Miro Pucar, Milan Miočić Stošić | Koprodukcija: Teatro VeRRdi Zadar, Obrovačko ljeto

8. 8. 2010. nedjelja | Sv Dominik 21: 30
Liga vremena
Režija: Goran Sergej Pristaš | Autori : Pravdan Devlahović, Ivana Ivković, Ana Kreitmeyer, Tomislav Medak, Goran Sergej Pristaš, Nikolina Pristaš, Zrinka Užbinec | Produkcija: BADco. Zagreb

9. 8. 2010. ponedjeljak | Kino Pobjeda 21:30
Mjesto gdje nismo bili (druga izvedba)
Režija: Natalija Manojlović | Koprodukcija: Teatro VeRRdi Zadar, Obrovačko ljeto

10. 8. 2010. utorak | Kapetanovo dvorište 21:30 | work-in-progress
Dva francuska erotska prizora: Lysiane & Joseph
prema djelima Brana na Pacifiku Marguerite Duras i Quarelle Jean Geneta
Režija: Ivica Buljan | Izvode: Ana Karić, Stipe Kostanić | Produkcija: Novo kazalište Teatar, ITD Zagreb, Mini teater Ljubljana

Forum 20:00
Duchampovi svjedoci
Autorica: Milijana Babić

11. 8. 2010. srijeda | Sv Dominik 21:30
Rose is a rose is a rose is a rose
Režija: Ivana Sajko | Izvode: Ivana Sajko, Krešimir Pauk, Vedran Peternel, Alen Sinkauz, Nenad Sinkauz | Koprodukcija: Zagrebačko kazalište mladih Zagreb, INK Pula

12. 8. 2010. četvrtak | Sv Dominik 21: 30
Ovo (ni)je moja šuma
Autori: Silvia Marchig, Darko Japelj, Nataša Govedić | Izvode: Silvia Marchig, Darko Japelj | Produkcija: Kik Melone Zagreb, HIPP

13. 8. 2010. petak | Providurova palača 21:00 | premijera
Nocturno
Autor: Enio Meštrović | Izvode: članovi KUD BiK | Produkcija: BiK Zadar, Zadar snova

14. 8. 2010. subota | HNK Zadar 21:30 | premijera
Faustus' Module Re-Linked
Režija: Srećko Borse | Izvode: Tim Habeger, Judita Franković | Produkcija:  MMR Kernel, PushPush Theatre Atlanta, Teatar Exit Zagreb
........................................ f i l m .........................................

Međunarodni kratki film u Sv Donatu | Zadar, 9 – 14. 8. 2010.

9 – 11. 8. 2010. | Sv Donat 23:00
57. Pula film festival: Program hrvatskog kratkog filma 09/10, the best of
9. 8. 2010. Prva večer: ljubavne teme

Stric | Red. Hana Jušić, 17', Uloge: Marinko Prga, Goran Bogdan, Marina Redžepović, Dora Marojević
9. ožujak | Red. Irena Škorić, 9'., Uloge: Mia Biondić, Asim Ugljen
Grand Prix | Red. Dario Juričan, 9', Uloge: Hrvoje Barišić, Mijo Jurišić, Areta Ćurković
Hladna fronta
| Red. Uroš Živanović, 18', Uloge: Marina Redžepović, Goran Bogdan
Puni krug | Red. Barbara Vekarić, 13', Uloge: Leon Lučev, Marina Redžepović, Nikša Butijer
Torta od čokolade | Red. Dorotea Vučić, 16', Uloge: Mirjana Karanović, Zrinka Cvitešić, Zvonimir Zoričić, Filip Križan

10. 8. 2010. Druga večer: obiteljski i krimići

Pola ure za baku | Red. Jure Pavlović, 17', Uloge: Marija Kohn, Žarko Radić, Petar Cvirn
Welcome | Red. Maja Milanović, Hrvatska/SAD, 21', Uloge: Sreten Mokrović, Nina Šerbedžija, Snežana Bogdanović, Klemen Novak
Ta tvoja ruka mala | Red. Sara Hribar, 24', Uloge: Mustafa Nadarević, Nataša Janjić, Milena Dravić
Ništa osobno
| Red. Marko Šantić, 17', Uloge: Filip Križan, Jan Kerekeš, Milan Pleština
Šampion | Red. Kristijan Milić, 14', Uloge: Norman Mahmutović, Dejan Aćimović, Slaven Knezović, Goran Bogdan, Ana Maras

10. 8. 2010. Treća večer: animirani

Guliver | Red.  Zdenko Bašić, 13'
Moj put
| Red. Veljko Popović, 6'
Miramare
| Red.  Michaela Müller, 8'
Tišina mora
| Red. Vjekoslav Živković, 13'
Povratak
| Red. Magda Dulčić, 5'

12. 8. 2010. | Sv Donat 23:00
8. Tabor film festival & Europska filmska akademija: Kratki su bitni! Nominirani za najbolji europski kratki film 2009


Sinner | Izrael, Red.  Meni Philip, 28’, igrani | Short Film Nominee Venice
Between Dreams
| Francuska, Rusija, Finska, Red. Iris Olsson, 11’, dokumentarni | Short Film Nominee Grimstad
Bonne Nuit
| Belgija, Francuska, Red. Valéry Rosier, 18’, igrani | Short Film Nominee Drama
Die Leiden Des Herrn Karpf - Der Geburtstag
(Patnje Gospodina Karpfa – Rođendan) | Njemačka, Red. Lola Randl, 10’, igrani - Short Film Nominee Berlin
14 | UK, Red. Asitha Ameresekere, 9’, igrani | Short Film Nominee Cork
Szklana Pulapka
(Staklena zamka) | Poljska, Red. Paweł Ferdek, 15’, dokumentarni | Short Film Nominee Tampere
The Herd
(Stado) | Irska, Red. Ken Wardrop, 4’, dokumentarni | Short Film Nominee Sarajevo

13. 8. 2010. | Sv Donat 23:00
Kratki su bitni! Nominirani za najbolji europski kratki film 2009 #2

Peter in Radioland | UK, Red. Johanna Wagner, 10’, dokumentarni | Short Film Nominee Edinburgh
Renovare
(Renoviranje) | Njemačka, Rumunjska, Red. Paul Negoescu 24’, igrani | Short Film Nominee Vila do Conde
Lägg M För Mord
(Složi M za umorstvo) | Švedska, Red. Magnus Holmgren, 8’, igrani | Short Film Nominee Valladolid
Was Bleibt
(Što je ostalo) | Njemačka, Red. David Nawrath, 17’, igrani | Short Film Nominee Angers
Zwemles
(Tečaj plivanja) | Belgija, Red. Danny de Vent 10’, animacija | Short Film Nominee Ghent
Poste Restante
| Poljska, Red. Marcel Łoziński, 14’, dokumentarni | Short Film Nominee Cracow

14. 8. 2010. | Sv Donat 23:00
8. Tabor film festival: Rumunjski kratki film, the best of


Trafic | Promet |  2004, 17', igrani
Un cartus de kent si un pachet de cafea
| Cigarete i kava |  2004, 15', igrani
Lampa cu caciula | Televizor sa šeširom |  2007, 23', igrani
Megatron | 2008, 14', igrani
O zi buna de plaja | Dobar dan za plivanje | 2007, 10', igrani
Valuri | Valovi | 2007, 16'40'', igrani

ZAŠTIĆENI SADRŽAJ

Zanima vas cijeli tekst?

Teatar.hr financira se isključivo sredstvima svojih čitatelja. Stoga ostatak ovog teksta možete pročitati samo uz pretplatu ili SMS plaćanje. Pretplatiti se možete već za 1 kn dnevno.

Odgovori

Share on facebook
Share on twitter
POVEZANE VIJESTI
PRATITE NAS I NA
INBOX

Ne propustite naš dnevni Newsletter

Sažetak svih vijesti objavljenih prethodnog dana dostavljamo svakog jutra u vaš inbox

NAJČITANIJE
NAJNOVIJE