Naslovnica > VIJESTI > CROSSOVER > Program Noći teatra

Program Noći teatra

Noć teatra se prvi put ove godine zbiva i u Bosni i Hercegovini, a u njoj sudjeluje 30 kazališta iz 15 gradova. 41 predstava i 45 popratnih događaja program su projekta čiji je nositelj Bosansko narodno pozorište Zenica, a medijski partneri Teatar.hr i Teatar.ba!
Share on facebook
Share on twitter

Donosimo vam detaljan popis svi institucija koje sudjeljuju u Noći teatra, kao i program na svim lokacijama!

***

Banja Luka Gradsko pozorište Jazavac
Narodno pozorište Republike Srpske
Studentsko pozorište Banja Luka
DIS teatar

Kakanj        Javna ustanova za kulturu i obrazovanje

Konjic         Amatersko pozorište "Neretva"

Laktaši       "Daske" Laktaši

Mostar       Narodno pozorište u Mostaru
Hrvatsko
narodno kazalište Mostar
Lutkarsko kazalište
Mostarski teatar mladih

Mrkonjić Grad Gradsko Pozorište

Prijedor     Pozorište Prijedor

Sarajevo    Kamerni teatar 55
Narodno pozorište u Sarajevu
Poetski teatar Juventa
Akademija scenskih umjetnosti
Tanzelarija

Travnik      Amatersko pozorište
Hrvatsko amatersko kazalište

Tuzla           Lutkarski teatar Sale
Narodno pozorište Tuzla
Pozorište mladih Tuzle
Teatar Kabare
Akademija dramskih umjetnosti

Zavidovići            Dom Kulture

Zenica        Bosansko narodno pozorište Zenica

Zvornik       Zvornički teatar "Kapitalina Erić" / Dom omladine

***

BANJA LUKA

Gradsko pozorište Jazavac / Carice Milice 9 / 051 462 887

20,00h Rowan Atkinson: MR.BEAN, režija: Vladimir Đorđević, ulaz 4 KM.

Narodno pozorište Republike Srpske / Kralja Petra I Karađorđevića 78 / 051 317 996

12,00h Scena „Petar Kočić“ - Dramska sekcija banjalučke Gimnazije: JEDINICA SA SUNCOBRANOM, ulaz besplatan.

18,00h Velika scena - Milorad Telebak: SA SMIJEHOM KROZ, jezička monokomedija, ulaz besplatan.

20,00h Velika scena – Goran Stefanovski: DIVLJE MESO, ulaz besplatan.

22,00h Scena „Petar Kočić“ – Edward Albee: ZOOLOŠKA PRIČA, diplomska predstava Andrije Daničića i Vladimira Nićiforovića, ulaz besplatan

Popratni program:

19,00h Foaje Narodnog pozorišta RS - Otvaranje izložbe POMOZ' BOG JUNACI sjećanje na glumca Nebojšu Zubovića.

24,00h Teatar klub „Talija“ – BANSKI ĐEZ KVARTET, koncert.

Studentsko pozorište Banja Luka / Veselina Masleše bb / 051 465 041

12,00h Podrum scena Studentskog pozorišta - Branko Janković: TOČAK,

režija: Branko Janković, ulaz besplatan.

Popratni program:

13,00h HOĆU KUĆI - Scenska minijatura štićenika VP DOMA BANJA LUKA.

14,00h JAVNO ČITANJE DRAMA - Javno čitanje i javno slušanje drama studenata Univerziteta u Banjoj Luci.

20,00h Jovana Mirković: KAKO NASTAJE PREDSTAVA - dokumentarni film.

DIS teatar / Dom omladine / 065 469 585

23,55h Dušan Jokić: NOĆ ZA PAMĆENJE – kabare, režija: Dušan Jokić, ulaz besplatan.

Popratni program:

20,00 - 03,00h Teatar party, dj, vj, stand up komičari.

KAKANJ

Javna ustanova za kulturu i obrazovanje / Ul. Šehida  5 / 032 553 983

19,30h Memet Baydur: BAMIJA SA FAŠIRANIM U EXPRES LONCU,

režija: Mirza Mušija, ulaz besplatan

Popratni program:

19,00h Poezija sa muzičkom pratnjom

19,10h Plesna koreografija

19,20h Muzički program, klavir, gitara

19,25h Recital

KONJIC

Amatersko pozorište "Neretva" / Varda b.b. / 036 726 590

19,00h Sena Mustajbašić: BIĆE, BIĆE – premijera, režija: Sejo Fišić, ulaz 3 KM.

Popratni program:

21,00h Izložba arhivske građe Pozorišta

21,00h Video projekcija predstave NEKI JONA – predstava je igrana 1989.

LAKTAŠI

D.A.S.K.E. / JU „Centar za kulturu i obrazovanje“ / Karađorđeva br. 58 / 066  985 330

20,00h Karel Čapek: KAKO SE PRAVI POZORIŠTE, režija: Duško Lončar,

ulaz besplatan.

MOSTAR

Hrvatsko narodno kazalište Mostar / Kneza Domagoja b.b. / 036 325 412

11,00h Braća Grimm: IVICA I MARICA, režija: Sanda Krgo-Soldo, ulaz besplatan.

19,30h Antun Šoljan: ROMANCA O TRI LJUBAVI, režija: Joško Juvančić,

ulaz besplatan.

Lutkarsko kazalište / Trg hrvatskih velikana b.b. / 036 314 893

20,00h Po bajci Crvenkapica braće Grimm: ACIPAKNEVRC, režija: Edi Majaron,

ulaz besplatan

Popratni program:

21,00h Čitanje poezije bosanskohercegovačkih autora za djecu

Mostarski teatar mladih / Trg Republike broj 1 / 036 558 486

11,00h Gradska scena „Toni Pehar“ - Ansambl: RUŽNO PAČE,

režija: Stanko Utrobičić, ulaz 2 KM

20,00h Gradska scena „Toni Pehar“ – Ljubinka Stojanović: BALADA O LOSOSU I ZGAŽENOJ TRAVI, režija: Sead Đulić, ulaz 6 KM

Popratni program:

17,00h Promocija izdanja časopisa TmačaART

MRKONJIĆ GRAD

Gradsko Pozorište / Sime Šolaje 59 / 065 801 195

19,00h Tode Nikoletić: KRALJEVSKI FESTIVAL, režija: Dubravka Nikolić, ulaz 1 KM.

23,00h Aleksandar Pantelić: FRANCUSKA SNAJA, režija: Dušan Bilić, ulaz 2 KM.

Popratni program:

20,00h Lektorske vježbe

21,00h Koktel za posjetioce

22,00h Stihovi o ljubavi uz zvuke gitare

24,00h Glumci pjevaju

PRIJEDOR

Pozorište Prijedor / Ul.Branislava Nušića 11 / 052 211 116

18,00h Dušan Radović: IZA MASKE (po tekstovima muških i ženskih razgovora), režija: Radenko Bilbija, ulaz besplatan.

19,30h Nebojša Romčević: LAKI KOMAD, režija: Radenko Bilbija, ulaz besplatan.

Popratni program:

21.30h           POETSKO VEČE, u izvođenju članova Omladinskog dramskog studija

„Živko Desnica.

SARAJEVO

Narodno pozorište Sarajevo / Obala Kulina bana 9 / 033 663 647

20,00h Albert Camus: CALIGULA, režija Lajla Kaikčija.

___________________________________________________________________________

Kamerni teatar 55 / Grbavička 7a / 033 550 475

20,00h Stojić / Borić: OVO JE ZEMLJA U KOJOJ UTJEHE NEMA, ulaz besplatan.

Popratni program:

21,30h Izložba pozorišnog plakata.

Akademija scenskih umjetnosti / Obala Kulina bana 11 / 033 215 277

20,00h Otvorena scena „Obala“ – Vasilij Sigarev: PLASTELIN, režija: Emir Kapetanović, ulaz besplatan.

Centar za kulturu „Sarajevo“ / JELIĆEVA  1 / 033 232 595

20,00h Gostovanje  Narodnog pozorišta Mostar : NIJE ČOVJEK KO NE UMRE .

Tanzelarija / Tina Ujevića 15 / 061 701 107

19,30h Prostor ispred Vječne Vatre - Lea Jerlagić: PUT YOUR FACE ON! STAVI SVOJE LICE! (savremeni ples), besplatno.

Popratni program:

12,00 – 16,00h Kancelarija Tanzelarije – Savremeni plesni teatar – instalacija u kancelarijskom prostoru;

Lea Jerlagić: Izložba crteža plesnog teatra;

Prezentacija NOMAD Plesne Akademije;

Projekcije plesnih predstava.

20,30 – 22.00h Video veče – projekcije plesnih predstava domaćih umjetnika

TRAVNIK

Pozorište Travnik/ Bosanska bb / 061 781 111

12,00h Centar za kulturu Travnik – Rusmir Agačević Rus: ŠUMSKA PRIČA, režija: Roberto Zahirović, ulaz 1 KM.

19,30h Centar za kulturu Travnik – Janusz Glowacki: LOV NA ŽOHARE, režija: Zlata Imamović, ulaz 1 KM.

Hrvatsko amatersko kazalište Travnik / Jankovići b.b. / 063 471 359

19,30h Anto Bilić: FAMILY, režija: Anto Bilić, ulaz besplatan.

Popratni program:

19,00h Svečano otvaranje garderoba u HAK Travnik uz prisustvo hrvatskog veleposlanika u BiH.

21,00h Čitanje tekstova o teatru. Zabava uz muziku.

22,00h Dodjela zahvalnica i priznanja za izgradnju zgrade HAK Travnik.

TUZLA

Narodno pozorište Tuzla / Ul. Pozorišna 4. / 035 251 646

12,00h Branko Ćopić: JEŽEVA KUĆICA, režija: Adnan Omerović, ulaz besplatan.

19,30h Branislav Nušić: GOSPOĐA MINISTRKA, režija: Sulejman Kupusović, ulaz besplatan.

Teatar Kabare Tuzla / ZAVNOBiH-a 13 / 035 264 733

19,30h Stevan Koprivica: ANĐELA, režija: Vlado Kerošević, ulaz besplatan.

Akademija dramskih umjetnosti / ZAVNOBiH-a br. 2 /

Popratni program:

11,00h Otvorenje programa – predstavljanje odsjeka Glume i Produkcije.

11,30h Otvorenje izložbe plakata ispitnih i diplomskih predstava.

12,00h Projekcije diplomskih predstava odsijeka gluma.

Pozorište mladih Tuzle / Mije Keroševića 3. / 066 611 200

11,00 – 13.00h (mlađa grupa) Kamerna scena Doma mladih - DRAMSKE RADIONICE ZA DJECU I MLADE

13,30 – 16,00h (starija grupa) Kamerna scena Doma mladih - DRAMSKE RADIONICE ZA DJECU I MLADE
Voditelji radionica: Vesna Kurtović i Adnan Mujkić, ulaz besplatan.

Lutkarski teatar Sale / Slavka Mičića br.9 / 061 269 637

12,00h Kuća plamena mira - Po mitovima bajki braće Grimm: BAJKE IZ STARE SEHARE, režija: Enver Hasić, ulaz besplatan.

ZAVIDOVIĆI

Dom Kulture / Radnička bb / 032 879 096

17,00h Tode Nikoletić: BAJKA O ČAROBNOM SVIRAČU, režija: Nerman Mahmutović, ulaz 1 KM.

19,00h AUDICIJA, režija: kolektivna, ulaz 1 KM.

Popratni program:

18,00h            Veče poezije zavidovićkih pjesnika

ZENICA

Bosansko narodno pozorište Zenica / Trg BiH 3 / 032 242 604

15,00h Dječija, omladinska i lutkarska scena - Jean-Claude Carriere: MLADI PRINC I ISTINA, režija: Anna Redi, ulaz besplatan.

17,00h Dječija, omladinska i lutkarska scena - Milada Mašatova: ČETIRI PRINCEZE I JEDAN ZMAJ, režija: Živomir Joković, ulaz besplatan.

19,30h Velika scena - Woody Allen: SEX, LAŽI I DIVLJE GUSKE, režija: Lajla Kaikčija, ulaz besplatan.

Popratni program:

18,30h Otvaranje izložbe : DIJAGNOZA DIZAJNERICE, Amila Hrustić i Vanja Lazić

18,30h Izložba : CRTEŽI , Haris Prlja

ZVORNIK

Zvornički teatar "Kapitalina Erić" / Dom omladine / Trg Kralja Petra I Karađorđevića / 065 471 755

15,00h Nataša Ilić: PLAVI ZEC SLAVI ROĐENDAN, režija: Vladimir Kalajdžić, ulaz besplatan

19,00h Duško Radović: ŽENSKI RAZGOVORI, režija: Ružica Pantić, ulaz besplatan.

20,00h Mark Kameloti: BOING, BOING, režija: Svetlana Miladinović, ulaz besplatan.

21,30h Erazmo Roterdamski: POHVALA LUDOSTI, režija: Božica Ostojić, ulaz besplatan.

22,30h Vladimir Popović: APSOLUTNI POČETNICI, režija: Dušan Petrović, ulaz besplatan.

Popratni program:

12,00 – 00,00h    Izložba slikarske radionice „Paleta“ – slikar Jovo Lalida.

Izložba pozlaćenih ikona na drvetu – ikonopisac Vedran Ostojić

Izložba fotografija „Prizorište“ – fotograf Stanislav Tomić

Izložba fotografija starog Zvornika – zbirka fotografa Zorana Ivanovića

14,00h Radionica za djecu „Mali ilustratori“ – edukator Bojana Rebić

15,00h Prezentacija grada Zvornika kao atraktivne turističke destinacije - Turistička organizacija Zvornik.

15,00 – 00,00h Degustacija hrane i pića

15,00 – 17,00h Promocija knjiga SPKD „Prosvjeta“ i Narodne biblioteke Zvornik

Izložba eksponata Muzejske zbirke Zvornik i predavanje kustosa o eksponatima.

Javna tribina – debata, predavanje (tema: „Životne uloge u teatru egzistencije – udruženje književnika „Tvrđava“ / predavanje „Zvornik kroz vijekove“ – profesor istorije Zoran Ivanović)

16,00h Nastup plesne škole RNP

16,30h Recitatorska sekcija SSŠ Petar Kočić

17,00h                 Koncert pjevačkog društva SPKD „Prosvjeta“

21,00h Prezentacija on-line drame „NAŠA DRAMA“

00,00h Veče poezije i solistički koncert Aleksandre Lizdek

01,00h                       DJ party – WHITE PARTY

ZAŠTIĆENI SADRŽAJ

Zanima vas cijeli tekst?

Teatar.hr financira se isključivo sredstvima svojih čitatelja. Stoga ostatak ovog teksta možete pročitati samo uz pretplatu ili SMS plaćanje. Pretplatiti se možete već za 1 kn dnevno.

Odgovori

Share on facebook
Share on twitter
POVEZANE VIJESTI