Naslovnica > VIJESTI > INFO > Dobitnici Laurence Olivier nagrada 2016.

Dobitnici Laurence Olivier nagrada 2016.

Na sinoćnjoj ceremoniji u londonskoj Royal Opera House, Judi Dench postavila je apsolutni rekord po broju osvojenih Oliviera, no najviše razloga za slavlje ipak je imao netko drugi.
Share on facebook
Share on twitter

Osvojivši nagradu za najbolju sporednu ulogu interpretacijom Pauline u Zimskoj priči, Judi Dench oborila je vlastiti rekord i ušla u povijest kao prva glumica kojoj je uspjelo osvojiti čak osam Oliviera. Činjenica da je 81-godišnja legendarna glumica opet nagrađena, malo je koga iznenadila, budući su je kritičari isticali kao jedinu svjetlu točku rečene produkcije.

No, zato je prilično iznenađenje izazvala žetva nagrada mjuzikla In the Heights Lina-Manuela Mirande, čiji drugi naslov, Hamilton cijele sezone žari i pali Broadwayem, što ga i formalno čini najuspješnijim autorom mjuzikla ove sezone.

In The Heights

 

U glumačkim kategorijama nisu za promjenu slavile holivudske zvijezde, a bez nagrade je ostao čak i Benedict Cumberbatch, no zato je u kategoriji najbolje ženske uloge u mjuziklu slavila legendarna Imelda Staunton.

Očekivano - najboljim novim tekstom proglašen je Hangman autora Martina McDonagha, dok je nagradu za najbolju novu plesnu produkciju i opet odnio Wayne McGregor za Woolf Works.

Evo i cjelovite liste nominiranih i dobitnika.

Najbolji revival

Hamlet @ Barbican Theatre
Les Liaisons Dangereuses @ Donmar Warehouse
Ma Rainey's Black Bottom at National Theatre, Lyttelton
The Winter's Tale @ Garrick Theatre

Najbolja nova komedija

A Christmas Carol @ Noël Coward Theatre
Hand To God @ Vaudeville Theatre
Nell Gwynn @ Apollo Theatre
Peter Pan Goes Wrong @ Apollo Theatre

Najbolja kostimografija

Gregg Barnes za Kinky Boots @ Adelphi Theatre
Hugh Durrant za Nell Gwynn @ Apollo Theatre
Jonathan Fensom za Farinelli And The King @ Duke of York’s Theatre
Katrina Lindsay za Bend It Like Beckham @ Phoenix Theatre

Blue-i Theatre Technology nagrada za najbolju scenografiju

Hildegard Bechtler za Oresteia @ Almeida Theatre
Es Devlin za Hamlet @ Barbican Theatre
Jonathan Fensom za Farinelli And The King @ Duke of York's Theatre
Anna Fleischle za Hangmen @ Jerwood Theatre Downstairs @ Royal Court & Wyndham's Theatre

White Light nagrada za najbolje oblikovanje svjetla

Neil Austin za The Winter's Tale @ Garrick Theatre
Natasha Chivers za Oresteia @ Almeida Theatre
James Farncombe za People, Places And Things @ National Theatre, Dorfman
Mark Henderson za Gypsy @ Savoy Theatre

Najbolje oblikovanje zvuka

George Dennis za The Homecoming @ Trafalgar Studios 1
Tom Gibbons za People, Places And Things @ National Theatre, Dorfman
Christopher Shutt za The Father @ Wyndham’s Theatre
Christopher Shutt za Hamlet @ Barbican Theatre

Najbolja nova operna produkcija

Cavalleria Rusticana/Pagliacci @ Royal Opera House
The Force Of Destiny @ London Coliseum
Morgen Und Abend @ Royal Opera House

Iznimno postignuće u operi

Zbor i orkestar English National Opere zaThe Force Of Destiny, Lady Macbeth Of Mtsensk i The Queen Of Spades @ London Coliseum
Felicity Palmer ya The Queen Of Spades @ London Coliseum
Sir Antonio Pappano za ravnanje operama Cavalleria Rusticana/Pagliacci, Guillaume Tell i Król Roger @ Royal Opera House
Tamara Wilson ya The Force Of Destiny @ London Coliseum

Najbolja muška sporedna uloga

Mark Gatiss za Three Days In The Country @ National Theatre, Lyttelton
Michael Pennington za The Winter's Tale @ Garrick Theatre
Tom Sturridge za American Buffalo @ Wyndham's Theatre
David Suchet ya The Importance Of Being Earnest @ Vaudeville Theatre

Najbolja sporedna ženska uloga

Judi Dench za The Winter's Tale @ Garrick Theatre
Michele Dotrice za Nell Gwynn @ Apollo Theatre
Melody Grove za Farinelli And The King @ Duke of York's Theatre
Catherine Steadman za Oppenheimer @ Vaudeville Theatre

Iznimno postignuće u kazalištu koje je pridruženi član

Barbarians @ The Clare, Young Vic
Phil Dunster za ulogu u Pink Mist @ Bush Theatre
Pat Kinevane i Fishamble za Silent @ Soho Theatre
Violence And Son @ Jerwood Theatre Upstairs @ Royal Court

Virgin Atlantic nagrada za najbolji novi tekst

Farinelli And The King @ Duke of York's Theatre
The Father @ Wyndham's Theatre
Hangmen @ Jerwood Theatre Downstairs @ Royal Court & Wyndham's Theatre
People, Places And Things @ National Theatre, Dorfman

Najbolji glumac

Kenneth Branagh za The Winter's Tale @ Garrick Theatre
Kenneth Cranham za The Father @ Wyndham's Theatre
Benedict Cumberbatch za Hamlet @ Barbican Theatre
Adrian Lester za Red Velvet @ Garrick Theatre
Mark Rylance za Farinelli And The King @ Duke of York's Theatre

Najbolja glumica

Gemma Arterton za Nell Gwynn @ Apollo Theatre
Denise Gough za People, Places And Things @ National Theatre, Dorfman
Nicole Kidman za Photograph 51 @ Noël Coward Theatre
Janet McTeer za Les Liaisons Dangereuses @ Donmar Warehouse
Lia Williams za Oresteia @ Almeida Theatre

Najbolji obiteljski i zabavni program

Alice's Adventures Underground @ The Vaults
Dr. Seuss's The Lorax @ The Old Vic
I Want My Hat Back @ National Theatre, Temporary Theatre
Peter Pan @ Regent's Park Open Air Theatre
Showstopper! The Improvised Musical @ Apollo Theatre

Najbolja nova plesna produkcija

He Who Falls (Celui Qui Tombe), Compagnie Yoann Bourgeois @ Barbican
Romeo Et Juliette, Les Ballets de Monte Carlo @ London Coliseum
Woolf Works, Wayne McGregor @ Royal Opera House

Iznimno postignuće u plesu

Alessandra Ferri za kreacije u Chéri i Woolf Works @ Royal Opera House
Javier De Frutos za koreografiju Anatomy Of A Passing Cloud @ Linbury Studio Theatre, Royal Opera House
Sasha Waltz za koreografiju Sacre @ Sadler’s Wells

Autograph Sound nagrada za iznimno postignuće u glazbi

Bend It Like Beckham – glazba: Howard Goodall, stihovi:  Charles Hart, orkestracije: Howard Goodall i Kuljit Bhamra @ Phoenix Theatre
Farinelli And The King – Claire van Kampen  za glazbene aranžmane, glazbenici i Lestyn Davies i pjevači koji su se izmjenjivali u ulozi Farinellija @ Duke of York's Theatre
In The Heights – glazba i stihovi: Lin-Manuel Miranda @ King’s Cross Theatre
Kinky Boots – glazba i stihovi: Cyndi Lauper, glazbeno vodstvo, aranžmani i orkestracije:Stephen Oremus @ Adelphi Theatre

Najbolji koreograf

Carlos Acosta i Andrew Wright za Guys And Dolls @ Savoy Theatre
Drew McOnie za In The Heights @ King’s Cross Theatre
Stephen Mear za Gypsy @ Savoy Theatre
Jerry Mitchell za Kinky Boots @ Adelphi Theatre

Najbolji redatelj

Rob Ashford i Kenneth Branagh za The Winter's Tale @ Garrick Theatre
Matthew Dunster za Hangmen @ Jerwood Theatre Downstairs @ Royal Court & Wyndham's Theatre
Robert Icke za Oresteia @ Almeida Theatre
Jonathan Kent za Gypsy @ Savoy Theatre

Najbolja muška sporedna uloga u mjuziklu

David Bedella za In The Heights @ King’s Cross Theatre
Dan Burton za Gypsy @ Savoy Theatre
Peter Davison za Gypsy @ Savoy Theatre
Gavin Spokes za Guys And Dolls @ Savoy Theatre

Najbolja ženska sporedna uloga u mjuziklu

Preeya Kalidas za Bend It Like Beckham @ Phoenix Theatre
Amy Lennox za Kinky Boots @ Adelphi Theatre
Lara Pulver za Gypsy @ Savoy Theatre
Emma Williams za Mrs Henderson Presents @ Noël Coward Theatre

Najbolji revival mjuzikla

Bugsy Malone @ Lyric Hammersmith
Guys And Dolls @ Savoy Theatre
Gypsy @ Savoy Theatre
Seven Brides For Seven Brothers @ Regent's Park Open Air Theatre

Najbolji glumac u mjuziklu

Ian Bartholomew za Mrs Henderson Presents @ Noël Coward Theatre
Killian Donnelly za Kinky Boots @ Adelphi Theatre
David Haig za Guys And Dolls @ Savoy Theatre
Matt Henry za Kinky Boots @ Adelphi Theatre
Jamie Parker za Guys And Dolls @ Savoy Theatre

Najbolja glumica u mjuziklu

Tracie Bennett za Mrs Henderson Presents @ Noël Coward Theatre
Natalie Dew za Bend It Like Beckham @ Phoenix Theatre
Laura Pitt-Pulford za Seven Brides For Seven Brothers @ Regent's Park Open Air Theatre
Imelda Staunton za Gypsy @ Savoy Theatre
Sophie Thompson za Guys And Dolls @ Savoy Theatre

MasterCard nagrada za najbolji novi mjuzikl

Bend It Like Beckham @ Phoenix Theatre
In the Heights @ King’s Cross Theatre
Kinky Boots @ Adelphi Theatre
Mrs. Henderson Presents @ Noël Coward Theatre

ZAŠTIĆENI SADRŽAJ

Zanima vas cijeli tekst?

Teatar.hr financira se isključivo sredstvima svojih čitatelja. Stoga ostatak ovog teksta možete pročitati samo uz pretplatu ili SMS plaćanje. Pretplatiti se možete već za 1 kn dnevno.

Odgovori

Share on facebook
Share on twitter
POVEZANE VIJESTI
PRATITE NAS I NA
INBOX

Ne propustite naš dnevni Newsletter

Sažetak svih vijesti objavljenih prethodnog dana dostavljamo svakog jutra u vaš inbox

NAJČITANIJE
NAJNOVIJE