Naslovnica > VIJESTI > MJUZIKL I OPERA > Zrinka Cvitešić nominirana za Oliviera!

Zrinka Cvitešić nominirana za Oliviera!

Kako smo i najavili koncem prošle godine, Zrinka Cvitešić nominirana je za najvažniju britansku kazališnu nagradu, onu koja nosi ime Laurenca Oliviera!
Share on facebook
Share on twitter

Nominacije za Oliviera objavljene su danas, 10. ožujka u Londonu, a kako smo to i najavljivali početkom ovogodišnje britanske 'sezone nagrada', svoju je nominaciju za tu prestižnu nagradu osvojila i - Zrinka Cvitešić.

Nominirana je u kategoiriji najbolje glavne ženske uloge u mjuziklu, gotovo u identičnoj konkurenciji kao i za Evening Standard nagradu, no kako su potonju pratili brojni skandali za vjerovati je kako će se žiri Oliviera drugačijim odabirima pokušati distancirati od izbora besplatnog britanskog dnevnika. To ujedno znači i da Zrinka ima daleko veće šanse za - pobjedu.

Mjuzikl Once u kojem Zrinka igra nominiran je i za mjuzikl godine, a isti je naslov 'zaradio' još i nominacije za najbolju koreografiju, iznimno glazbno postignuće u mjuziklu, za oblikovanje zvuka i scenografiju.

Ovaj izniman uspjeh Zrinke Cvitešić tim je veći uzmemo li u obzir da su među ovogodišnjim nominiranima i veličine poput Richarda Eyrea, Jude Lawa ili Judy Dench!

Hoće li pak Zrinka slaviti saznat ćemo na dodjeli koja će se održati u Royal Opera House, 13. travnja.

A nominirani su:

Najbolji glumac

Henry Goodman – The Resistible Rise of Arturo Ui @ Duchess theatre
Tom Hiddleston – Coriolanus @ Donmar Warehouse
Rory Kinnear – Othello at the National Theatre, Olivier
Jude Law – Henry V @ Noël Coward theatre

Najbolja glumica

Hayley Atwell – The Pride @ Trafalgar Studios
Anna Chancellor – Private Lives @ Gielgud theatre
Judi Dench – Peter and Alice @ Noël Coward theatre
Lesley Manville – Ghosts @ Almeida theatre & Trafalgar Studios

Najbolji glumac u sporednoj ulozi

Ron Cook – Henry V @ Noël Coward theatre
Mark Gatiss – Coriolanus @ Donmar Warehouse
Jack Lowden – Ghosts @ Almeida theatre & Trafalgar Studios
Ardal O'Hanlon – The Weir @ Donmar Warehouse & the Wyndham's theatre

Najbolja glumica u sporednoj ulozi

Sharon D Clarke – The Amen Corner @ National Theatre, Olivier
Sarah Greene – The Cripple Of Inishmaan @ Noël Coward theatre
Katherine Kingsley – A Midsummer Night's Dream @ Noël Coward theatre
Cecilia Noble – The Amen Corner @ National Theatre, Olivier

American airlines nagrada za najbolji novi dramski tekst

1984 @ Almeida theatre
Chimerica @ Almeida theatre & Harold Pinter theatre
The Night Alive @ Donmar Warehouse
Peter and Alice @ Noël Coward theatre

Najbolja nova komedija

The Duck House @ Vaudeville theatre
The Full Monty @ Noël Coward theatre
Jeeves & Wooster In Perfect Nonsense @ Duke of York's theatre
The Same Deep Water As Me @ Donmar Warehouse

Najbolji redatelj

Richard Eyre – Ghosts @ Almeida theatre & Trafalgar Studios
Maria Friedman – Merrily We Roll Along @ Harold Pinter theatre
Susan Stroman – The Scottsboro Boys @ Young Vic
Lyndsey Turner – Chimerica @ Almeida theatre & Harold Pinter theatre

Najbolji glumac u mjuziklu

Gavin Creel – The Book Of Mormon @ Prince of Wales theatre
Jared Gertner – The Book Of Mormon @ Prince of Wales theatre
Douglas Hodge – Charlie and the Chocolate Factory @ Theatre Royal Drury Lane
Kyle Scatliffe – The Scottsboro Boys @ Young Vic

Najbolja glumica u mjuziklu

Rosalie Craig – The Light Princess @ National Theatre, Lyttelton
Zrinka Cvitešić – Once @ Phoenix theatre
Jenna Russell – Merrily We Roll Along @ Harold Pinter theatre
Charlotte Wakefield – The Sound Of Music @ Regent's Park Open Air theatre

Najbolja sporedna muška uloga u mjziklu

Stephen Ashfield – The Book of Mormon @ Prince of Wales theatre
Colman Domingo – The Scottsboro Boys @ Young Vic
Josefina Gabrielle – Merrily We Roll Along @ Harold Pinter theatre
Nigel Planer – Charlie and the Chocolate Factory @ Theatre Royal Drury Lane

Mastercard nagrada za najbolji novi mjuzikl

The Book of Mormon @ Prince of Wales theatre
Charlie and the Chocolate Factory @ Theatre Royal Drury Lane
Once @ Phoenix theatre
The Scottsboro Boys @ Young Vic

Najbolji revival

The Amen Corner – National Theatre, Olivier
Ghosts – Almeida theatre & Trafalgar Studios
Othello – National theatre, Olivier
Private Lives – Gielgud theatre

Najbolji revival mjuzikla

Merrily We Roll Along @ Harold Pinter theatre
The Sound of Music @ Regent's Park Open Air theatre
Tell Me on a Sunday @ St James theatre & the Duchess theatre

Najbolji koreograf

Peter Darling – Charlie and the Chocolate Factory @ Theatre Royal Drury Lane
Steven Hoggett – Once @ Phoenix theatre
Casey Nicholaw – The Book of Mormon @ Prince of Wales theatre
Susan Stroman – The Scottsboro Boys @ Young Vic

Najbolji zabavni i/ili obiteljski program

Derren Brown: Infamous @ Palace theatre
Eric and Little Ern @ Vaudeville theatre
Barry Humphries' Farewell Tour: Eat, Pray, Laugh! @ London Palladium
The Wind in the Willows @ Duchess theatre

Autograph nagrada za najbolje postignuće u glazbi

The Book of Mormon – Trey Parker, Robert Lopez & Matt Stone za libreto, glazbu & stihove
Merrily We Roll Along – The orchestra
Once – Martin Lowe za skadanje i aranžmane, Glen Hansard & Markéta Irglová za glazbu & stihove
The Scottsboro Boys – John Kander & Fred Ebb za glazbu i stihove

White Light nagrada za najbolje oblikovanje svjetla

Paule Constable – The Light Princess @ National Theatre, Lyttelton
Tim Lutkin & Finn Ross – Chimerica @ Almeida theatre & Harold Pinter theatre
Peter Mumford – Ghosts @ Almeida theatre & Trafalgar Studios
Paul Pyant – Charlie @ Chocolate Factory at the Theatre Royal Drury Lane

Najbolje oblikovanje zvuka

Simon Baker – The Light Princess @ National Theatre, Lyttelton
Carolyn Downing – Chimerica @ Almeida theatre & Harold Pinter theatre
Clive Goodwin – Once @ Phoenix theatre
Gareth Owen – Merrily We Roll Along @ Harold Pinter theatre

Najbolja kostimografija

Nicky Gillibrand – The Wind in the Willows @ Duchess theatre
Soutra Gilmour – Merrily We Roll Along @ Harold Pinter theatre
Rae Smith – The Light Princess @ National Theatre, Lyttelton
Mark Thompson – Charlie and the Chocolate Factory @ Theatre Royal Drury Lane

XL Video nagrada za scenografiju

Bob Crowley – Once @ Phoenix theatre
Es Devlin – Chimerica @ Almeida theatre & Harold Pinter theatre
Tim Goodchild – Strangers on A Train @ Gielgud theatre
Mark Thompson – Charlie and the Chocolate Factory @ Theatre Royal Drury Lane

Iznimno postignuće u suradničkom kazalištu

Cush Jumbo – Josephine And I @ Bush theatre
Fleabag – the Soho theatre
Handbagged – the Tricycle theatre
Oh What A Lovely War – the Theatre Royal Stratford East

Najbolja plesna produkcija

What's Become Of You? (Questcequetudeviens?) – Compagnie 111 Aurélien Bory/Stéphanie Fuster @ Barbican theatre
Puz/zle – Eastman/Sidi Larbi Cherkaoui @ Sadler's Wells theatre
Barbican Britten: Phaedra – Richard Alston Dance Company/Britten Sinfonia @ Barbican theatre

Iznimno postignuće u plesu

Arthur Pita za koreografiju Ballet Black – A Dream Within A Midsummer Night's Dream @ Linbury Studio theatre, Royal Opera House
Clemmie Sveaas za ulogu u Witch-Hunt @ Linbury Studio theatre, Royal Opera House
The Mark Morris Season @ Sadler's Wells
Michael Hulls za oblikovanje svjetla uključujući i Ballet Boyz: The Talent @ Sadler's Wells

Najbolja nova operna produkcija

The Firework-Maker's Daughter @ Linbury Studio theatre, Royal Opera House
Les Vĕpres Siciliennes @ Royal Opera House
Wozzeck by English National Opera @ London Coliseum

Iznimno postignuće u operi

Joyce DiDonato i Juan Diego Flórez  za uloge u La Donna Del Lago @ Royal Opera House
Plácido Domingo za ulogu u operi Nabucco @ Royal Opera House
English Touring Opera za produkcije na turneji  @ Linbury Studio theatre, Royal Opera House

BBC Radio 2 nagrada publike

Les Misérables @ Queen's theatre

Matilda the Musical @ Cambridge theatre

The Phantom of the Opera @ Her Majesty's theatre

Wicked @ Apollo Victoria theatre

 

ZAŠTIĆENI SADRŽAJ

Zanima vas cijeli tekst?

Teatar.hr financira se isključivo sredstvima svojih čitatelja. Stoga ostatak ovog teksta možete pročitati samo uz pretplatu ili SMS plaćanje. Pretplatiti se možete već za 1 kn dnevno.

Odgovori

Share on facebook
Share on twitter
POVEZANE VIJESTI
PRATITE NAS I NA
INBOX

Ne propustite naš dnevni Newsletter

Sažetak svih vijesti objavljenih prethodnog dana dostavljamo svakog jutra u vaš inbox

NAJČITANIJE
NAJNOVIJE