Naslovnica > VIJESTI > PLES > Program 14. Festivala plesa i neverbalnog kazališta

Program 14. Festivala plesa i neverbalnog kazališta

Ovogodišnje izdanje Festivala održava se od 19. do 22. srpnja, a obilježit će ga plesači, koreografi i umjetnici iz Španjolske, Danske, Slovačke, Francuske, Norveške, Belgije, Cipra, Srbije i Hrvatske.
Share on facebook
Share on twitter

Dio programa će i ove godine biti besplatan, a odvijat će se na četiri lokacije u Svetvinčentu: pod zvjezdanim nebom na renesansnom trgu, u kaštelu Grimani i u renesansnoj loži, te u dvorani Mediteranskog plesnog centra, koji je ove godine centralno mjesto okupljanja hrvatskih i inozemnih umjetnika na umjetničkim rezidencijama.

Festival plesa i neverbalnog kazališta manifestacija je koju Zagrebački plesni ansambl organizira od  2000. godine, a koja je dosad ugostila više od 180 domaćih i inozemnih plesnih i kazališnih trupa sa preko 190 radova.

Od autora koji će se predstaviti na ovogodišnjem festivalu izdvajaju se Bo MadvigJo Stromgren KompaniMaša KolarLes SlovaKsFabien Prioville Dance CompanyUgrenKoulas CompanyZagrebački plesni ansamblAndreja ŠirokiBruno IsakovićNatalija Manojlović te Roberto Olivan.

 

PROGRAM:

19.07.

Trg | 21:15
Prezentacija, work-in-progress
Bo Madvig, Danska

Kaštel | 21:30
A DANCE TRIBUTE TO PING PONG
Jo Stromgren Kompani, Norveška

Mediteranski plesni centar | 22:30
THE MEMORY OF WATER
Maša Kolar, Hrvatska

20.07.

Loža | 20:30
DIVNA, DIVNA, DIVNA KATASTROFA
Grupa autorica, Hrvatska

Kaštel | 22:00
FRAGMENTS 
Les SlovaKs, Slovačka/Belgija

Mediteranski plesni centar |23:00
EXPERIMENT ON CHATTING BODIES
Fabien Prioville Dance Company, Francuska/Njemačka

21.07.

Mediteranski plesni centar |21:15
RANDOM HOUSE: TWO
Andreja Široki, Hrvatska

Mediteranski plesni centar | 21:45
ZAZIV
Bruno Isaković, Hrvatska

Kaštel | 22:15
PROmjene
Zagrebački plesni ansambl, Hrvatska

Loža | 23:15
ENTER ACHILLES projekcija filma
Lloyd Newson, Clara Van Gool, DV8, Velika Britanija/Nizozemska/Australija

22.07.

Mediteranski plesni centar | 21:15
ĐUBRAD PROKLETA!
Natalija Manojlović, Hrvatska

Trg | 22:15
SHE WHO STAYS
UgrenKoulas Company, Cipar/Srbija

Kaštel | 22:30
A PLACE TO BURY STRANGERS
Roberto Olivan, Cia Enclave Arts del Moviment, Španjolska

Trg | 23:30
HOUSE OF HEAVEN III
UgrenKoulas Company, Cipar/Srbija

Odgovori

Share on facebook
Share on twitter
POVEZANE VIJESTI
PRATITE NAS I NA
INBOX

Ne propustite naš dnevni Newsletter

Sažetak svih vijesti objavljenih prethodnog dana dostavljamo svakog jutra u vaš inbox

NAJČITANIJE
NAJNOVIJE