'Repertoar hrvatskih kazališta' peta je knjiga u sklopu istoimenog višegodišnjeg znanstvenog projekta pod vodstvom Branka Hećimovića kojemu je cilj što je moguće obuhvatnije utvrditi, popisati i obraditi repertoar hrvatskih kazališnih izvedbi od samih začetaka hrvatskoga kazališta do njegove suvremenosti. Do sada su objavljene tri knjige 'Repertoara hrvatskih kazališta' u kojima su obuhvaćene izvedbe od 1840. do 1990. godine, a u pripremi je i četvrta u kojoj će biti obuhvaćeno razdoblje od 1991. do 2000. godine.
Akademkinja Dunja Fališevac rekla je da su Ljubić i Petranović u knjizi osvijetlile bogatu sliku ne samo kazališnog života, već i bogatstvo rane novovjekovne dramske književnosti. 'Već sam pozamašan broj navedenih naslova dramskih djela neprijeporno pokazuje da je kazališni život tijekom nekoliko ranonovovjekovnih stoljeća u Hrvatskim zemljama bio plodan, bogat i kontinuiran te nije bio lociran samo u Dubrovnik i veće gradove mletačke Dalmacije', kazala je. Dodala je kako je bogat kazališni život bio i u brojnim gradovima kontinentalne Hrvatske kao što su Zagreb, Požega, Varaždin i drugi. Istaknula je i da je iz te teatrološke obrade vidljivo da je latinski jezik bio najčešći jezik predstava te da su Isusovci i njihove škole imali prvorazrednu ulogu u oblikovanju i stvaranju kazališnog života.
Fališevac je kazala i da je hrvatska dramska književnost u tom periodu bila žanrovski vrlo raznolika i bogata za čiju je živost prije svega bio zaslužan Isusovački red koji je diljem Hrvatske izvodio prije svega latinska, hrvatska ali i talijanska i njemačka dramska djela. 'Ta prikazivana dramska djela bila su zaokupljena Grčkom i Rimskom mitologijom, Biblijskim temama, ali isto tako i suvremenim ratovanjima s Turcima, različitim sudbinama vladara te hrvatskih boraca protiv Turaka. Nisu izostale ni teme vezane uz isusovačku misionarsku djelatnost u najudaljenijim krajevima svijeta', istaknula je.
Knjigu (170 str.) objavila je Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti i nakladnička kuća A.G.M.