Naslovnica > VIJESTI > CROSSOVER > Dobitnici Olivier nagrada 2004.

Dobitnici Olivier nagrada 2004.

Share on facebook
Share on twitter

Sinoć su u Londonu dodjeljene Laurence Olivier nagrade. Svečanost je prošla bez većih iznenađenja, a od dobitnika izdvajamo najbolji novi tekst 'THE PILOWMAN' Martina McDonagha koji je tako dokazao da je najbolji suvremeni europski autor, te nagradu za iznimno ostvarenje u operi koja je otišla u ruke prošlogodišnje gošće Dubrovačkih ljetnih igara - Cristine Gallardo Domas.

NAJBOLJA GLUMICA

- Eileen Atkins za HONOUR @ NT Cottesloe
- Helen Mirren za MOURNING BECOMES ELECTRA @ NT Lyttelton
- Ann Mitchell za THROUGH THE LEAVES @ Duchess
- Kelly Reilly za AFTER MISS JULIE @ Donmar Warehouse
- Kristin Scott Thomas za THREE SISTERS @ Playhouse

NAJBOLJI GLUMAC

- Roger Allam za DEMOCRACY @ NT Cottesloe
- Kenneth Branagh za EDMOND @ NT Olivier
- Greg Hicks za CORIOLANUS, RSC @ Old Vic
- Matthew Kelly za OF MICE AND MEN, Birmingham Rep @ Savoy
- Michael Sheen za CALIGULA @ Donmar Warehouse

NAJBOLJA SPOREDNA ULOGA

- Joe Dixon za THE ROMAN ACTOR, RSC @ Gielgud
- Oliver Zad Davies za ABSOLUTELY! (PERHAPS) at Wyndham’s
- Paul Hilton za MOURNING BECOMES ELECTRA @ NT Lyttelton
- Warren Mitchell za THE PRICE, Tricycle @ Apollo

NAJBOLJI NOVI TEKST

- DEMOCRACY, Michael Frayn @ NT Cottesloe
- ELMINA’S KITCHEN, Kwame Kwei-Armah @ NT Cottesloe
- HITCHCOCK BLONDE, Terry Johnson @ Jerwood Theatre Downstairs @ Royal Court & the Lyric
- THE PILLOWMAN by Martin McDonagh @ NT Cottesloe

NAJBOLJI REVIVAL

- ABSOLUTELY! (PERHAPS), Luigi Pirandello u novoj verziji Martina Shermana @ Wyndham’s
- CALIGULA, Albert Camus u novom prijevodu Davida Greiga @ Donmar Warehouse
- MOURNING BECOMES ELECTRA, Eugene O’Neill @ NT Lyttelton
- OF MICE AND MEN, John Steinbeck, Birmingham Rep @ Savoy

NAJBOLJI NOVI MJUIKL

- JERRY SPRINGER – THE OPERA, glazba: Richard Thomas, libreto & stihovi; Stewart Lee & Richard Thomas @ NT Lyttelton & Cambridge
- RAGTIME libreto:Terrence McNally, glazba: Stephen Flaherty, stihovi: Lynn Ahrens, temeljeno na romanu E L Doctorow @ Piccadilly
- THOROUGHLY MODERN MILLIE libreto: Richard Morris & Dick Scanlan, nova glazba: Jeanine Tesori, novi stihovi: Dick Scanlan, @ Shaftesbury

IZVANREDNA GLAZBENA PRODUKCIJA

- HIGH SOCIETY glazba & stihovi Cole Porter, libreto: Arthur Kopit @ Open Air
- Tim Rice & Andrew Lloyd Webber’s JOSEPH AND THE AMAZING TECHNICOLOR DREAMCOAT @ New London
- PACIFIC OVERTURES glazba & stihovi: Stephen Sondheim, libreto: John Weidman, dodatni materijal: Hugh Wheeler @ Donmar Warehouse
- TELL ME ON A SUNDAY glazba: Andrew Lloyd Webber, stihovi: Don Black @ Gielgud

NAJBOLJI ENTERTAINMENT

- Duckie’s C’EST BARBICAN! osmilili i napisali: Mark Whitelaw, Ursula Martinez, Christopher Green, Marisa Carnesky, Francesca Baglione & Simon Vincenzi, glazba: Ian Hill @ Pit
- Fascinating Aida’s ONE LAST FLUTTER @ Comedy
- JUS’ LIKE THAT napisao i kreirao: John Fisher @ Garrick
- MY BRILLIANT DIVORCE Geraldine Aron @ Apollo
- THE RAT PACK – LIVE FROM LAS VEGAS Paul Walden, Mitch Sebastian & Derek Nicol @ Strand

NAJBOLJA GLUMICA U MJUZIKLU

- Maria Friedman za RAGTIME @ Piccadilly
- Amanda Holden za THOROUGHLY MODERN MILLIE @ Shaftesbury
- Alison Jiear za JERRY SPRINGER – THE OPERA @ NT Lyttelton & Cambridge
- Maureen Lipman za THOROUGHLY MODERN MILLIE @ Shaftesbury

NAJBOLJI GLUMAC U MJUZIKLU

- David Bedella za JERRY SPRINGER – THE OPERA @ NT Lyttelton & Cambridge
- Graham Bickley za RAGTIME @ Piccadilly

- Michael Brandon za JERRY SPRINGER – THE OPERA @ NT Lyttelton & Cambridge
- Kevyn Morrow za RAGTIME @ Piccadilly

NAJBOLJA SPOREDNA ULOGA U MJUZIKLU

- Tracie Bennett za HIGH SOCIETY @ Open Air
- Zbor JERRY SPRINGER – THE OPERA @ NT Lyttelton & Cambridge
- Richard Henders za PACIFIC OVERTURES @ Donmar Warehouse
- Jerome Pradon za PACIFIC OVERTURES @ Donmar Warehouse
- Matthew White za RAGTIME @ Piccadilly

NAJBOLJI REDATELJ

- Stafzad Arima za RAGTIME @ Piccadilly
- Michael Grandage za CALIGULA @ Donmar Warehouse
- Gary Griffin za PACIFIC OVERTURES @ Donmar Warehouse
- Stewart Lee za JERRY SPRINGER – THE OPERA @ NT Lyttelton & Cambridge

NAJBOLJI KOREOGRAF

- Jenny Arnold za JERRY SPRINGER – THE OPERA @ NT Lyttelton & Cambridge
- Rob Ashzad za THOROUGHLY MODERN MILLIE @ Shaftesbury
- Karen Bruce za PACIFIC OVERTURES @ Donmar Warehouse

NAJBOLJA SCENOGRAFIJA

- ABSOLUTELY! (PERHAPS, Franco Zeffirelli @ Wyndham’s
- HITCHCOCK BLONDE, William Dudley @ Jerwood Theatre Downstairs @ Royal Court & the Lyric
- MOURNING BECOMES ELECTRA, Bob Crowley @ NT Lyttelton

NAJBOLJA KOSTIMOGRAFIJA

- ABSOLUTELY! (PERHAPS), Raimonda Gaetani @ Wyndham’s
- PACIFIC OVERTURES, Mara Blumenfeld @ Donmar Warehouse
- POWER, Christopher Oram @ NT Cottesloe
- THOROUGHLY MODERN MILLIE, Martin Pakledinaz @ Shaftesbury

NAJBOLJI DIZAJN SVJETLA

- HITCHCOCK BLONDE, Simon Corder @ Jerwood Theatre Downstairs @ Royal Court & the Lyric
- PACIFIC OVERTURES, Hugh Vanstone @ Donmar Warehouse
- RAGTIME, Howard Harrison @ Piccadilly

NAJBOLJI DIZAJN ZVUKA

- JERRY SPRINGER – THE OPERA, Mike Walker @ Lyttelton and Cambridge
- PACIFIC OVERTURES, Nick Lidster @ Donmar Warehouse
- RAGTIME, Peter Hylenski za Autograph @ Piccadilly
- THE PILLOWMAN, Paul Arditti @ NT Cottesloe

NAJBOLJI DEBITANT

- Debbie Tucker Green za BORN BAD @ Hampstead Theatre
- Lucy Prebble za THE SUGAR SYNDROME @ Jerwood Theatre Upstairs @ Jerwood Theatre Upstairs @ Royal Court
- Tom Hardy za uloge u IN ARABIA, WE’D ALL BE KINGS @ Hampstead Theatre
- Ruth Negga za ulogu u DUCK @ Jerwood Theatre Upstairs @ Royal Court

IZVARENDNO OSTVARENJE U KAZALIŠTU

- The Young Vic za fantastičnu sezonu pod umjetničkim vodstvom Davida Lana
- Tanika Gupta za FRAGILE LAND @ Hampstead Theatre & njezinu adaptaciju HOBSON’S CHOICE @ Young Vic
- The Almeida Theatre za THE LADY FROM THE SEA
- The Lyric Hammersmith za PERICLES

NAJBOLJA NOVA OPERNA PRODUKCIJA

- English National Opera COSÌ FAN TUTTE @ Barbican
- The Royal Opera MADAMA BUTTERFLY @ Royal Opera House
- The Royal Opera ORLANDO @ Royal Opera House
- English National Opera THE TROJANS (Part I & II) @ London Coliseum

IZVANREDNO OSTVARENJE U OPERI

- Cristina Gallardo-Domas za The Royal Opera’s MADAMA BUTTERFLY @ Royal Opera House
- Simon Keenlyside za The Royal Opera’s HAMLET & DIE ZAUBERFLOTE @ Royal Opera House
- Bejun Mehta za The Royal Opera’s ORLANDO @ Royal Opera House
- Felicity Palmer za The Royal Opera’s ELEKTRA & SWEENEY TODD @ Royal Opera House

NAJBOLJA NOVA PLESNA PRODUKCIJA

- Nederlands Dans Theater 2’s DREAM PLAY at Sadler’s Wells
- George Piper Dances’ MESMERICS at Sadler’s Wells
- Paul Taylor Dance Company’s PROMETHEAN FIRE at Sadler’s Wells
- BROKEN FALL, a George Piper Dances u suradnji s The Royal Ballet @ Royal Opera House

IZVANREDNO OSTVARENJE U PLESU

- Carlos Acosta za TOCORORO – A CUBAN TALE @ Sadler’s Wells
- Thomas Edur & Agnes Oaks za kreacije u predstavi English National Balleta 2 HUMAN @ Sadler’s Wells
- Javier De Frutos za koreografiju predstave Rambert Dance Company ELSA CANASTA @ Sadler’s Wells
- Plesači Rambert Dance Company za sezonu @ Sadler’s Wells

POSEBNA NAGRADA
Judi Dench osvojila je posebnu nagradu za izniman doprinos britanskom kazalištu koju joj je dodijelio Kevin Spacey.

ZAŠTIĆENI SADRŽAJ

Zanima vas cijeli tekst?

Teatar.hr financira se isključivo sredstvima svojih čitatelja. Stoga ostatak ovog teksta možete pročitati samo uz pretplatu ili SMS plaćanje. Pretplatiti se možete već za 1 kn dnevno.

Odgovori

Share on facebook
Share on twitter
POVEZANE VIJESTI