Naslovnica > VIJESTI > INFO > Program Osječkog ljeta kulture 2012.

Program Osječkog ljeta kulture 2012.

Iako traje tek dva tjedna, OLJK ove godine nudi 26 različitih programa, te šest filmskih projekcija i tri reprize.
Share on facebook
Share on twitter

Praizvedbom kantate za solo, naratora, djevojački zbor, mješoviti zbor i simfonijski puhački orkestar, “JerihonDavora Bobića, u petak, 29. lipnja (na dan sv. Petra i Pavla, zaštitnika Osijeka), u dvorištu Vege počinje Osječko ljeto kulture. Iste večeri, u 21.30 sati, uslijedit će još jedna praizvedba - ovaj put scensko uprizorenje višestruko nagrađivanog romana Ivane Šojat-KučiUnterstandt”, u redateljskoj viziji Zlatka Svibena, koja će se održati na Trgu J. Križanića u Tvrđi.

Organizatori, na čelu s predsjednikom Organizacijskog odbora Božidarom Šnajderom, na jučerašnjoj su konferenciji za novinare predstavili detaljan program ovogodišnje manifestacije koja se u nešto skraćenom trajanju - od 29. lipnja do 13. srpnja - održava na 12 lokacija u Tvrđi.

Osim već spomenuta dva, praizvedena će (9. srpnja, u dvorištu Franjevačkog samostana) biti i bajka za djecu Magdalene Lupi AlvirŽar ptica”, u režiji Lawrencea Kiirua i izvedbi Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića u Osijeku. Posljednji premijerni naslov planiran je za 11. srpnja u Barutani. Riječ je o komadu Ivana ViripajevaKisik”, koji će prema dramaturgiji Marijane Fumić režirati Aida Bukvić, a glume Olga Pakalović i Amar Bukvić.

Od gostovanja možemo izdvojiti Slovensko narodno gledališče Maribor, koje 30. lipnja na OLJK dolazi s modernim baletom “Radio & Juliet”.

Kao i prethodnih godina, najveći dio proračuna manifestacije pokriva Grad Osijek (750 tisuća kuna), Ministarstvo kulture odobrilo je potporu u iznosu od 70.000 kuna, dok ostatak pokrivaju spoznori za koje je poziv još uvijek otvoren. Posve novi vizualni identitet ove godine potpisuje osječki dizajner Marko Jovanovac, a stara vijest je da i ove godine nema nagrada.

Program:

29.06. petak 20,30
Davor Bobić JERIHON
Praizvedba kantate
dirigent Tomislav Fačini
dirigentica zborova: Antoaneta Radočaj Jerković
solisti i zbor Umjetničke akademije u Osijeku, zbor Brevis i Simfonijski puhački orkestar Hrvatske vojske
Dvorište Vege

29.06. petak 21,30
Ivana Šojat - Kuči UNTERSTADT
praizvedba drame po istoimenom romanu
redatelj Zlatko Sviben
Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku
Tvrđa, Klaićeva/Smičiklasova

30.06. subota 10,00
GLAVNA SKUPŠTINA MATICE HRVATSKE
Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku

30.06. subota 12,00
ČOVJEK. RIJEKA. DER MENSCH. DER FLUSS
slikarstvo podunavskih zemalja
Galerija likovnih umjetnosti

30.06. subota 19,00
ILIJA BAŠIĆEVIĆ BOSILJ
izložba
Gradske galerije Osijek
Galerija Waldinger

30.06. subota 21,00
Edward Clug RADIO & JULIET
balet
koreograf i redatelj Edward Clug
Slovensko narodno gledališče Maribor
dvorište Rektorata

01.07. nedjelja 19,00
Suvremena osječka književna scena
IVANA ŠOJAT- KUČI
književna večer Matice Hrvatske
sudjeluju Nives Madunić i Sanja Račić i glumci HNK u Osijeku
Lapidarij Muzeja Slavonije

01.07. nedjelja 20,00
Dalibor Cikojević ZDENKIN STRIPTIZ
dramska predstava po istoimenom romanu
redatelj Robert Raponja
dramaturginja Marijana Nola
igraju Vlasta Ramljak i studenti Umjetničke akademije u Osijeku
Umjetnička akademija u Osijeku
Barutana

01.07. nedjelja 21,00
Ivana Šojat - Kuči UNTERSTADT
repriza drame po istoimenom romanu
redatelj Zlatko Sviben
Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku
Tvrđa, Klaićeva/Smičiklasova

02.07. ponedjeljak 20,30
LIPINA RAPSODIJA
koncert
Hrvatsko pjevačko društvo Lipa Osijek
dirigentica Valerija Fischbach
Arheološki muzej

02.07. ponedjeljak 22,00
Bernard Slade U ISTO VRIJEME NA STAROM MJESTU
romantična komedija
redatelj Ivica Kunčević
igraju Goran Grgić i Lana Barić
Scena Gorica
Barutana

03.07. utorak 20,00
Otto Reisinger SMIJEH JE NAJBOLJI
Izložba i promocija knjige
Arheološki muzej

03.07. utorak 21,00
Mato Lovrak DRUŽBA PERE KVRŽICE
dječja predstava
dramatizacija i režija Oliver Frljić
Gradsko kazalište Žar ptica Zagreb
dvorište Rektorata

04.07. srijeda 20,00
Branko Kostelnik i Gorgona Nova GORGONA U GORGONI
glazbeno scenski performance
Umjetnička skupina Gorgona Nova
Arheološki muzej

04.07. srijeda 21,30
Neil Simon U ZAJEDNIČKOM STANU
romantična komedija
režija i scenografija Zoran Mužić
igraju Ksenija Pajić, Matija Prskalo, Zijad Gračić, Mladen Čutura
Kazalište Lectirum
dvorište Rektorata

04.07. srijeda 22,00
MZ DEE & MAURIZIO PUGNO ORGAN TRIO THE CAPE HORNS (SAD/Italija)
jazz koncert
Bastion

05.07. četvrtak 21,00
D.R. Sanderson TKO JE OVDJE LUD
komedija
redatelj Marko Torjanac
igraju Natalija ĐorđevićMarko Torjanac
Kazalište Planet Art
dvorište Rektorata

06.07. petak 19,00
KOJA SI TI LEGEnda!!! – čitanje grada
Gradske zidne novine urbane legende
priredili Barbara Balen Domazetović, Snježana Barić Šelmić i Tomislav Levak
Muzej Slavonije, Trg sv. Trojstva, Arheološki muzej

06.07. petak 21,00
Screen on the green
SUROGAT
film
redatelj Dušan Vukotić
THE GUARD
film
redatelj John Michael McDonagh
Secesijski zdenac, Promenada

06.07. petak 21,30
Nola-Tonković/Ranogajec/Šitum/Laušin/Gvozdanović/Čuvidić TRENK CABARET
mjuzikl
Umjetnička akademija u Osijeku
dvorište Rektorata

07.07. subota 20,00
OSIJEK U KNJIŽEVNOM DJELU JASNE HORVAT
književni susret
sudjeluju Jagna Pogačnik i Nives Tomašević
tekstove čitaju Areta Ćurković i Edi Ćelić
Arheološki muzej

07.07. subota 21,00
Screen on the green
MUZIKALNO PRASE
animirani film
redatelj Zlatko Grgić
HOW TO TRAIN YOUR DRAGON
animirani film
redatelji Dean DeBlois i Chris Sanders
Secesijski zdenac, Promenada

07.07. subota 21,00
GLAZBENA NOĆ U TVRĐI
koncert
Kvartet Opus Mundi
dvorište Glazbene škole Franje Kuhača

08.07. nedjelja 20,00
Oscar Wilde SRETNI PRINC
dječja predstava
redateljica Milena Dundov
Kazalište lutaka Zadar
Barutana

08.07. nedjelja 21,00
Screen on the green
IGRA
redatelj Dušan Vukotić
animirani film
THE PROPOSAL
film
redateljica Anne Fletcher
Secesijski zdenac, Promenada

08.07. nedjelja 21,00
David Mamet IZBORI
politička komedija
redatelj Dario Harjaček
igraju Sven Šestak, Vladimir Tintor, Dean Krivačić i Jelena Hadži-Manev
Ludens teatar
Dvorište Rektorata

09.07. ponedjeljak 21,00
Magdalena Lupi Alvir ŽAR PTICA
praizvedba bajke za djecu
redatelj Lawrence Kiiru
Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku
dvorište Franjevačkog samostana

10.07. utorak 21,00
Magdalena Lupi Alvir ŽAR PTICA
repriza bajke za djecu
redatelj Lawrence Kiiru
Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku
dvorište Franjevačkog samostana

10.07. utorak 22,00
LJUBAVNE PRIČE S KAZALIŠNIH POZORNICA
koncert
Trio Cantabile
sudjeluju Danijela Pintarić, Tvrtko Stipić i Mario Čopor
dvorište Rektorata

11.07. srijeda 21,30
Ivan Viripajev KISIK
praizvedba dramske predstave
dramaturginja Marijana Fumić
redateljica Aida Bukvić
igraju Olga Pakalović i Amar Bukvić
Gradske galerije Osijek
Barutana

12.06. četvrtak 21,30
Ivan Viripajev KISIK
repriza dramske predstave
dramaturginja Marijana Fumić
redateljica Aida Bukvić
igraju Olga Pakalović i Amar Bukvić
Gradske galerije Osijek
Barutana

13.07. petak 21,00
A LITTLE NIGHTMARE MUSIC
noćnomorni koncert
Igudesman & Joo
dvorište Rektorata

 

ZAŠTIĆENI SADRŽAJ

Zanima vas cijeli tekst?

Teatar.hr financira se isključivo sredstvima svojih čitatelja. Stoga ostatak ovog teksta možete pročitati samo uz pretplatu ili SMS plaćanje. Pretplatiti se možete već za 1 kn dnevno.

Odgovori

Share on facebook
Share on twitter
POVEZANE VIJESTI
PRATITE NAS I NA
INBOX

Ne propustite naš dnevni Newsletter

Sažetak svih vijesti objavljenih prethodnog dana dostavljamo svakog jutra u vaš inbox

NAJČITANIJE
NAJNOVIJE