Naslovnica > VIJESTI > CROSSOVER > Nominacije za NHG 2006.

Nominacije za NHG 2006.

Share on facebook
Share on twitter

ELIZA GERNER - Nagrada za svekoliko umjetničko djelovanje - drama

Žiri za dodjelu Nagrada hrvatskog glumišta dodijelio je ovogodišnju nagradu za svekoliko umjetničko djelovanje dramskoj umjetnici glumici Elizi Gerner.

BORIS PAVLENIĆ - Nagrada za svekoliko umjetničko djelovanje - mjuzikl

Žiri za dodjelu Nagrada hrvatskog glumišta dodijelio je ovogodišnju nagradu za svekoliko umjetničko djelovanje dramskom umjetniku Borisu Pavleniću.

Žiri za DRAMU:
Vladimir Gerić - predsjednik
Članovi – Ivica Boban, Maja Gregl, Žarko Potočnjak, Barbara Rocco

Žiri za OPERETU / MJUZIKL:
Jagoda Martinčević - predsjednica
Članovi - Maja Stanetti, Miljenko Grgić

Žiri za PLES:
Milko Šparemblek - predsjednik
Članovi – Vesna Mimica, Iva Nerina Sibila

NOMINACIJE PREDSTAVA I IZUZETNIH UMJETNIČKIH OSTVARENJA
ZA NAGRADU HRVATSKOG GLUMIŠTA ZA 2006. GODINU
(u uži izbor nominira se po 3 kandidata za svaku nagradu)

NAGRADE SE DODJELJUJU U SLIJEDEĆIM KATEGORIJAMA:

Za najbolja ostvarenja iz područja DRAMSKE, RADIO I TELEVIZIJSKE UMJETNOSTI

Za najbolju predstavu u cjelini - DRAMA

Nominirani:

1. “Vrata do” Renea Medvešeka, po motivima pripovijetke “Jedanaest uboda ljutnje” Svjetlana Lacka Vidulića, u režiji Renea Medvešeka i izvedbi Zagrebačkog kazališta mladih;
2. “Zločin na kozjem otoku” Uga Bettija, u režiji Damira Zlatara Freya i izvedbi Talijanske drame Hrvatskog narodnog kazališta Ivana pl. Zajca Rijeka;
3. “Žaba” Dubravka Mihanovića, u režiji Franke Perković i izvedbi Teatra &TD iz Zagreba.

Za najbolje redateljsko ostvarenje - DRAMA

Nominirani:

1. Boris Bakal za režiju predstave “Ex-pozicija (Proces_ grad 02)”, u izvedbi Multimedijalne umjetničke organizacije Bacači sjenki iz Zagreba;
2. Rene Medvešek za režiju predstave “Vrata do” Renea Medvešeka, po motivima pripovijetke “Jedanaest uboda ljutnje” Svjetlana Lacka Vidulića, u izvedbi Zagrebačkog kazališta mladih;
3. Franka Perković za režiju predstave “Žaba” Dubravka Mihanovića, u izvedbi Teatra &TD iz Zagreba.

Za najbolja umjetnička ostvarenja - DRAMA
Glavna ženska uloga

Nominirane:

1. Jasna Ančić za ulogu Ofelie u predstavi “Ana u Tropima” Nila Cruza, u režiji Georgija Para i izvedbi Kazališta Marina Držića iz Dubrovnika, i za ulogu Marthe u predstavi “Tko se boji Virginije Woolf ?” Edwarda Albeea, u režiji Ivana Lea Leme i izvedbi Hrvatske kazališne kuće Zadar;
2. Andreja Blagojević za ulogu Agate u predstavi “Zločin na kozjem otoku” Uga Bettia, u režiji Damira Zlatara Freya i izvedbi Talijanske drame Hrvatskog narodnog kazališta Ivana pl. Zajca Rijeka;
3. Daria Lorenci za ulogu Constanze Weber u predstavi “Amadeus” Petera Shaffera, u režiji Tomija Janežića i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta Ivana pl. Zajca Rijeka.

Glavna muška uloga

Nominirani:

1. Ljubomir Kapor za ulogu Jakova u predstavi “Sinovi umiru prvi” Mate Matišića, u režiji Božidara Violića i izvedbi Gradskog dramskog kazališta Gavella iz Zagreba;
2. Alen Liverić za ulogu Wolfganga Amadeusa Mozarta u predstavi “Amadeus” Petera Shaffera, u režiji Tomija Janežića i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta Ivana pl. Zajca Rijeka;
3. Sreten Mokrović za ulogu Zeke u predstavi “Žaba” Dubravka Mihanovića, u režiji Franke Perković i izvedbi Teatra &TD iz Zagreba, i za ulogu Areteja u predstavi “Aretej” Miroslava Krleže, u režiji Zlatka Viteza i izvedbi Gradskog dramskog kazališta Gavella iz Zagreba.

Sporedna ženska uloga

Nominirane:

1. Olivera Baljak za ulogu Ane u predstavi “Ničiji sin” Mate Matišića, u režiji Vinka Brešana i izvedbi Dramskog ansambla Riječkih ljetnih noći;
2. Vanja Ćirić za ulogu Dore Balogh u predstavi “Cigle svete Elizabete” Vida Baloga i Gorana Vrbanića, u režiji Damira Lončara i izvedbi Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija;
3. Edita Karađole za ulogu Marijane Škunce u predstavi “Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja” Ive Brešana, u režiji Larya Zappie i izvedbi HKD Teatra Rijeka.

Sporedna muška uloga

Nominirani:

1. Božidar Boban za ulogu Gospodina Simića u predstavi “Skakavci” Biljane Srbljanović, u režiji Janusza Kice i izvedbi Zagrebačkog kazališta mladih;
2. Franjo Dijak za ulogu Tonija u predstavi “Žaba” Dubravka Mihanovića, u režiji Franke Perković i izvedbi Teatra &TD iz Zagreba;
3. Damir Orlić za ulogu Josipa II. u predstavi “Amadeus” Petera Shaffera, u režiji Tomija Janežića i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta Ivana pl. Zajca Rijeka; za ulogu Ivana u predstavi “Ničiji sin” Mate Matišića, u režiji Vinka Brešana i izvedbi Dramskog ansambla Riječkih ljetnih noći i za ulogu Joce Škokića u predstavi “Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja” Ive Brešana, u režiji Larya Zappie i izvedbi HKD Teatra Rijeka.

Za izuzetno ostvarenje mladih umjetnika do 28 godina - DRAMA
Ženska uloga

Nominirane:

1. Lana Barić za ulogu Klitemnestre u predstavi “Ifigenija” Lane Šarić, u režiji Ivice Šimića i izvedbi Kazališta Mala scena iz Zagreba;
2. Mia Krajcar za ulogu Johanne u predstavi “Baal” Bertolta Brechta, u režiji Eduarda Milera i izvedbi INK gradskog kazališta Pula;
3. Barbara Prpić za uloge u predstavi “Vrata do” Renea Medvešeka, po motivima pripovijetke “Jedanaest uboda ljutnje” Svjetlana Lacka Vidulića, u režiji Renea Medvešeka i izvedbi Zagrebačkog kazališta mladih i za ulogu Alegre u predstavi “Skakavci” Biljane Srbljanović, u režiji Janusza Kice i izvedbi Zagrebačkog kazališta mladih.

Muška uloga

Nominirani:

1. Živko Anočić, Marko Makovičić i Jerko Marčić za uloge u predstavi “SHAKEspeare na Exit”, u režiji Matka Raguža i izvedbi Teatra Exit iz Zagreba;
2. Filip Juričić za ulogu Mladića u predstavi “Žaba” Dubravka Mihanovića, u režiji Franke Perković i izvedbi Teatra &TD iz Zagreba;
3. Mijo Jurišić za ulogu Tesle u predstavi “Tesla Electric Company” Darka Lukića, u režiji Tomaža Pandura i izvedbi Kazališta Ulysses iz Zagreba u koprodukciji s Pandur.Theaters.

Za najbolju lutkarsku predstavu ili predstavu za djecu i mladež

Nominirani:

1. “Čarobna frula” W. A. Mozarta, u režiji Krešimira Dolenčića i izvedbi Zagrebačkog kazališta lutaka ;
2. “Dug put kući” Charlesa Waya, u režiji Ivice Šimića i izvedbi Kazališta Virovitica;
3. “Kolbaba i Brzojavko” Nine Mitrović, u režiji Roberta Waltla i izvedbi Osječkog ljeta kulture, Kazališta Virovitica i Dječjeg kazališta Branimira Mihaljevića iz Osijeka.

Za najbolja glumačka ostvarenja u lutkarskim predstavama ili predstavama za djecu i mladež
Ženska uloga

Nominirane:

1. Ana-Marija Bokor za ulogu Mamice u predstavi “Tatica je uvijek u pravu” Tatjane Šuput, u režiji Roberta Raponje i izvedbi Gradskog kazališta Žar ptica iz Zagreba;
2. Božena Delaš za ulogu Majke u predstavi “Šuma Striborova” Ivane Brlić- Mažuranić, u režiji Larya Zappie i izvedbi Gradskog kazališta lutaka Rijeka;
3. Matilda Sorić za ulogu Kraljice noći u predstavi “Čarobna frula” W.A. Mozarta, u režiji Krešimira Dolenčića i izvedbi Zagrebačkog kazališta lutaka.

Muška uloga

Nominirani:

1. Goran Koši za ulogu Dječaka psa / Andreasa u predstavi “Dug put kući” Charlesa Waya, u režiji Ivice Šimića i izvedbi Kazališta Virovitica;
2. Draško Zidar za ulogu Brzojavka u predstavi “Kolbaba i Brzojavko” Nine Mitrović, u režiji Roberta Waltla i izvedbi Osječkog ljeta kulture, Kazališta Virovitica i Dječjeg kazališta Branimira Mihaljevića iz Osijeka;
3. Ronald Žlabur za ulogu Batlera u predstavi “Ifigenija” Lane Šarić, u režiji Ivice Šimića i izvedbi Kazališta Mala scena iz Zagreba.

Za najbolja redateljska ostvarenja u radio drami
(dodjeljuje se bijenalno svake parne godine)

Nominirani:

1. Mislav Brečić za režiju radio-igre “Arapska noć” Rolanda Schimmelpfenniga;
2. Stephanie Jamnicky za režiju radio-igre za djecu “Dječji kutić” Ljube Pauzina;
3. Ranka Mesarić za režiju radio-igre “Europa” Ivane Sajko.

Za najbolja glumačka ostvarenja u TV drami
(dodjeljuje se bijenalno svake parne godine)

Nominirani:

1. Ivo Gregurević za ulogu u TV seriji “Duga mračna noć” u režiji Antuna Vrdoljaka;
2. Krešimir Mikić za ulogu u TV filmu “Volim te” u režiji Dalibora Matanića;
3. Mustafa Nadarević za ulogu u TV seriji “Duga mračna noć” u režiji Antuna Vrdoljaka.

PERI KVRGIĆU dodjeljuje se nagrada za izuzetan doprinos kazališnoj umjetnosti, posebno za ulogu Gospodina Greena u predstavi “U posjetu kod gospodina Greena” Jeffa Barona, u režiji Aide Bukvić i izvedbi i produkciji Planet Art-a iz Zagreba.

Za najbolju kazališnu scenografiju i kostimografiju – DRAMA, OPERETA / MJUZIKL ILI PLES
SCENOGRAFIJA

Nominirani:

1. Numen za scenografiju u predstavi “Tesla Electric Company” Darka Lukića, u režiji Tomaža Pandura i izvedbi Kazališta Ulysses iz Zagreba u koprodukciji s Pandur.Theaters, i u predstavi “Kolbaba i Brzojavko” Nine Mitrović, u režiji Roberta Waltla i izvedbi Osječkog ljeta kulture, Kazališta Virovitica i Dječjeg kazališta Branimira Mihaljevića iz Osijeka;
2. Goran Petercol za scenografiju u predstavi “Pasians” u koreografiji Iztoka Kovača i izvedbi Zagrebačkog plesnog ansambla u suradnji s En-Knapom iz Slovenije;
3. Miljenko Sekulić za scenografiju u predstavi “Žaba” Dubravka Mihanovića, u režiji Franke Perković i izvedbi Teatra &TD iz Zagreba, i za scenografiju u predstavi “Aretej” Miroslava Krleže, u režiji Zlatka Viteza i izvedbi Gradskog dramskog kazališta Gavella iz Zagreba.
KOSTIMOGRAFIJA

Nominirani:

1. Zdravka Ivandija za kostimografiju u predstavu ”Muškarci u suknjama, a žene…” u koreografiji Larise Lipovac i Tamare Curić i izvedbi Plesnog centra Tala iz Zagreba;
2. Goran Lelas za kostime u predstavi “Čarobna frula” W. A. Mozarta, u režiji Krešimira Dolenčića i izvedbi Zagrebačkog kazališta lutaka;
3. Ika Škomrlj i Elvira Ulip za kostimografiju u predstavi “Aretej” Miroslava Krleže u režiji Zlatka Viteza i izvedbi Gradskog dramskog kazališta Gavella iz Zagreba.

Za najbolja umjetnička ostvarenja - OPERETA / MJUZIKL
Za najbolju predstavu u cjelini

Nominirani:

1. “Aida” Eltona Johna i Tima Ricea, u režiji Dore Ruždjak-Podolski i izvedbi Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija;
2. “Jalta Jalta” Milana Grgića i Alfija Kabilja, u režiji Boyka Bogdanova i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta Ivana pl. Zajca Rijeka;
3. “Skidajte se do kraja” Terrencea McNallya i Davida Yazbeka, u režiji Igora Mešina i izvedbi Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija.

Za najbolje redateljsko, dirigentsko ili koreografsko ostvarenje - OPERETA / MJUZIKL

Nominirani:

1. Dinko Appelt za dirigenta u mjuziklu “Skidajte se do kraja”, u režiji Igora Mešina i izvedbi Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija;
2. Alan Bjelinski za dirigenta u mjuziklu “Jalta Jalta”, u režiji Boyka Bogdanova i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta Ivana pl. Zajca Rijeka;
3. Igor Mešin za režiju mjuzikla “Skidajte se do kraja” u izvedbi Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija.

Najbolja umjetnička ostvarenja – OPERETA / MJUZIKL
Ženska uloga

Nominirane:

1. Aleksandra Naumov za ulogu Miffy u mjuziklu “Miffy”, u režiji Bruuna Kuijta i izvedbi Gradskog kazališta Trešnja iz Zagreba;
2. Dubravka Ostojić za ulogu Jeanette A. Burmeiste - pijanistice neodređenih godina u mjuziklu “Skidajte se do kraja”, u režiji Igora Mešina i izvedbi Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija;
3. Renata Sabljak za ulogu Aide u mjuziklu “Aida”, u režiji Dore Ruždjak- Podolski i izvedbi Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija.

Muška uloga

Nominirani:

1. Ervin Baučić za ulogu Davea Bukatinskog - nezaposlenog radnika željezare u mjuziklu “Skidajte se do kraja”, u režiji Igora Mešina i izvedbi Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija;
2. Galiano Pahor za ulogu Griša - ruskog sobara u mjuziklu “Jalta Jalta”, u režiji Boyka Bogdanova i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta Ivana pl. Zajca Rijeka;
3. Đani Stipaničev za ulogu Radamesa u mjuziklu “Aida”, u režiji Dore Ruždjak-Podolski i izvedbi Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija.
Za izuzetno ostvarenje mladih umjetnika do 30 godina – OPERETA / MJUZIKL
Ženska ili muška uloga

Nominirani:

1. Danijela Pintarić za ulogu Amneris u mjuziklu “Aida”, u režiji Dore Ruždjak - Podolski i izvedbi Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija;
2. Leonora Surian za ulogu Nine Filipovne - domarke u mjuziklu “Jalta Jalta” u režiji Boyka Bogdanova i izvedbi Hrvatskog narodnog kazališta Ivana pl. Zajca Rijeka;
3. Ronald Žlabur za ulogu Jerryja Lukowskog - nezaposlenog radnika željezare, u mjuziklu “Skidajte se do kraja” u režiji Igora Mešina i izvedbi Zagrebačkog gradskog kazališta Komedija.

Za najbolja umjetnička ostvarenja - PLESNA UMJETNOST
Za najbolju predstavu u cjelini - PLES

Nominirani:

1. “Sjena” u koreografiji Marije Šćekić i izvedbi Marije Šćekić i Tadashija Enda (Histeria NOVA, Zagreb);
2. “Pasijans” u koreografiji Iztoka Kovača i izvedbi Zagrebačkog plesnog ansambla u suradnji s En-Knapom iz Slovenije;
3. “Domesticus vulgaris ili jednostavno domaće” u koreografiji Rajka Pavlića i izvedbi Liberdancea iz Zagreba.

Za najbolje koreografsko stvarenje - PLES

Nominirani:

1. Staša Zurovac za koreografiju u plesnoj predstavi “Cirkus primitif balet” u izvedbi ansambla baleta Hrvatskog narodnog kazališta Ivana pl. Zajca Rijeka;
2. Rajko Pavlić za koreografiju u plesnoj predstavi “Domesticus vulgaris ili jednostavno domaće” u izvedbi Liberdancea iz Zagreba;
3. Marija Šćekić za koreografiju u plesnoj predstavi “Sjena” u izvedbi Marije Šćekić i Tadashija Endoa (Histeria NOVA, Zagreb).

Za najbolja umjetnička ostvarenja - PLES
Ženska uloga

Nominirane:

1. Larisa Lipovac za ostvarenja u predstavi “Muškarci u suknjama, a žene…” u koreografiji Larise Lipovac i Tamare Curić i izvedbi Plesnog centra TALA iz Zagreba, i u predstavi “Lift” u koreografiji Larise Lipovac i izvedbi Plesnog centra TALA iz Zagreba;
2. Nikolina Pristaš za ostvarenje u predstavi “Fleshdance” u koreografiji Nikoline Pristaš i izvedbi Bad.co iz Zagreba;
3. Marija Šćekić za ostvarenje u predstavi “Sjena” u koreografiji Marije Šćekić i izvedbi Marije Šćekić i Tadashija Endoa (Histeria NOVA, Zagreb).

Muška uloga

Nominirani:

1. Ognjen Vučinić za ostvarenja u predstavi “Pasijans” u koreografiji Iztoka Kovača i izvedbi Zagrebačkog plesnog ansambla u suradnji s En-Knapom iz Slovenije, i u predstavi “Sjeme” u koreografiji Tamare Curić i izvedbi Tamare Curić i Ognjena Vučinića (TALA, Zagreb);
2. Branko Banković za ostvarenje u predstavi “Posvećenje proljeća” u koreografiji Matijaža Fariča i izvedbi Studia za suvremeni ples iz Zagreba;
3. Zvonimir Kvesić za ostvarenje u predstavi “Posvećenje proljeća” u koreografiji Matijaža Fariča i izvedbi Studia za suvremeni ples iz Zagreba.

ZAŠTIĆENI SADRŽAJ

Zanima vas cijeli tekst?

Teatar.hr financira se isključivo sredstvima svojih čitatelja. Stoga ostatak ovog teksta možete pročitati samo uz pretplatu ili SMS plaćanje. Pretplatiti se možete već za 1 kn dnevno.

Odgovori

Share on facebook
Share on twitter
POVEZANE VIJESTI
PRATITE NAS I NA
INBOX

Ne propustite naš dnevni Newsletter

Sažetak svih vijesti objavljenih prethodnog dana dostavljamo svakog jutra u vaš inbox

NAJČITANIJE
NAJNOVIJE