Igrajmo Držića

DATUM PREMIJERE:
GODINA:
VRSTA:
OCJENA PUBLIKE:
Još jedan hommage Držićevoj godini, ovaj put onaj u Virovitici, osuvremenjeni je koloplet triju njegovih najpoznatijih komedija, a potpisuje ga Damir Mađerić.
autorski tim funkcija
Marin Držićautor teksta
Damir Mađarić autor adaptacije
Damir Mađarić redatelj

Proslavi Držićeve godine odlučilo se pridružiti i kazalište u Virovitici, no ne tek izvedbom nekog Vidrina teksta, već posebno naručenom adapatacijom. Damir Mađerić spojio je tri najpopularnije Držićeve komedije: Novelu od Stanca, Dunda Maroja i Skupa, u priču o grupi glumaca koja se okuplja kako bi u novim tranzicijskim okolnostima brze zarade nešto zaradila na tezgarenju  Držićem, predstavljajući tri njegove komedije publici, iako sami i ne razumiju uvijek o čemu se tu radi.

No, kako kaže službena najava:

Kao i uvijek kod Držića, i baš kao u suvremenom hrvatskom potrošačkom društvu, sve se vrti upravo oko novca i njegovog trošenja, pohlepe i mogućnosti brze zarade. Potrošačko društvo pronalazi u ovakvom Marinu Držiću svoga kritičara, autora uvijek spremnoga narugati se lošim navikama i pohlepnim ljudima i jednako aktualnoga danas kao prije pet stotina godina.

Komentirajte

PRATITE NAS I NA
INBOX

Ne propustite
naš
Newsletter

Sažetak svih vijesti objavljenih prethodnog dana dostavljamo svakog jutra u vaš inbox

NAJČITANIJE