Timbuktu je mjesto kamo ljudi odlaze nakon smrti, barem tako govori Willy G. Christmas svom vjernom pratitelju Mr Bonesu u romanu Paula Austera. Mr Bonesa najviše brine idu li i psi u Timbuktu i hoće li se tamo ponovno sresti, jer je svjestan da su Willyju, beskućniku, pjesniku, prijatelju, dani odbrojeni...
U domaćoj verziji koja prati motive Austerova romana kako bi propitala 'Da li je neozbiljno, površno, neodgovorno boriti se za prava životinja u vrijeme kad se ne poštuju ni ljudska prava?I kada će doći vrijeme kada će postavljanje slijedećeg pitanja postati jednako legitimno: da li je neozbiljno, površno, neodgovorno brinuti samo za ljudska prava u vrijeme kad se ne poštuju prava životinja? ‘ Mr Bones zove se Kosta, a igra ga Cap, uz malu pomoć Svena Medvešeka, koji je preuzeo zadatak izgovoriti ono što Kosta misli, ali nažalost, zbog oblika njuške, zubi i jezika koje mu je sudbina dodijelila, ne može to učiniti sam.
Najnoviji projekt Montažstroja nastavak je bavljenja političkim kazalištem, kao i kazalištem koje radikalno mijenja pozicije u trokutu redatelj-izvođač-publika, a nakon prošlogodišnjeg 'Kazališta vaše i naše mladosti', gdje je u izvedbi sudjelovala i publika, redatelj Borut Šeparović odlučio se za još zahtjevnije izvođače.
U predstavi, naime, osim Capa igra još dvanaest pasa koji su pozvani kao specijalni gosti, a na kazališne daske stižu iz skloništa u Dumovcu. Za njih bi ljubavna priča koja, kako kažu autori, sama nema klasičnog happy enda mogla postati upravo to – pod motom 'jedanaest prilika za udomljavanje dvanaest glumaca' sve njih možete nakon što s poslom završe povesti kući.
Ako ste nestrpljivi, a oduvijek ste sanjali da usvojite glumca, možete se prijaviti odmah na službenom sajtu...