Naslovnica > VIJESTI > INFO > Peticija: A &TD?

Peticija: A &TD?

Grupa kazalištaraca 'koji bi trebali raditi ove godine, koji su već počeli raditi, koji bi radili' uputila je nadležnima i javnosti otvoreno pismo povodom drastičnog smanjenja sredstava Teatru ITD. Slažete li se s njihovim zahtjevima - možete potpisati i peticiju.
Share on facebook
Share on twitter

Pismo prenosimo u cijelosti.

***

Otvoreno pismo kulturnoj strategiji Grada Zagreba i nacionalnoj, kulturnoj politici RH

Povodom ovogodišnjeg određivanja Grada Zagreba što su javne potrebe u kulturi i koliko vrijede, mi smo shvatili da vi zapravo ne znate tko smo mi. Možda znate, vjerojatno znate, gdje smo, tamo dole, kad se prođe studentska menza, tamo iza Kina SC, gdje se neki ljudi stalno nešto muvaju i nešto pričaju, smišljaju, rade, izvode, da tamo smo mi, ali tko smo to mi i što to mi tamo iza radimo? Hm! I što je nama svima taj mitski Teatar &TD koji nekom nesagledivom srećom, jer to mora da je sreća, nikako da crkne. Što taj &TD hoće?! Što sad pak ti &TD-ovski žohari, ta treća liga hrvatske umjetnosti hoće? Bune se? Gladni su? Neka jedu u menzi.

S obzirom da mi znamo kakve strašne posljedice može imati lažno predstavljanje i još gore, neprepoznavanje pravog identiteta (i mi smo prošli taj rat), odlučili smo vam pomoći razriješiti zbrku te pokrenuti akciju 'Nazovimo stvari pravim imenom: Upoznajmo &TD'.

A &TD? Što &TD? Pa &TD. Tko je &TD? Tko sam ja i što radim? Ja sam pothranjen. Više proizvodim nego što unosim. Više izvozim, nego uvozim. Ja sam djelomično samo-replicirajuća struktura. To znači da moj &TD generator treba gorivo, jer poput svih resursa, i moji su ograničeni.

Pogledajmo sad što je Grad dao &TD-u, a što &TD gradu?

2006. Grad je dao &TD-u 650 000 kn.

2006. &TD je dao gradu:

Performans - Marijan Crtalić

Snimka s mjeseca - Janez Vajevec, Vesna Tominac Matačić

Sedmorica protiv Tebe - Oliver Frljić, Damir Šimunović, Iva Matija Bitanga, Leo Vukelić, Modni studio Artiđana, Miljenko Bengez, Ana Karić, Barbara Nola, Daria Lorenci, Nataša Dangubić, Anica Tomić, Ivana Krizmanić, Ivana Roščić, Jelena Vukmirica

Peterored - Una Vizek, Tomislav Štefanec, Rina Kotur, Nikolina Maraković, Nikica Viličić, Dorotea Vučić

Walk this way; 2 - BAD Co.: Pravdan Devlahović, Ana Kreitmeyer, Nikolina Pristaš

Out of functions - Mart Kangro, Krõõt Juurak, Manuel Pelmus, Kalle Tikas

Start. Based on a True Story - Mart Kangro, Paulo Conte

Tri sestre - Dario Harjaček, Ana Detoni, Zorana Meić, Srđan Šarić, Zdenka Gold, Jelena Miholjević, Barbara Nola, Nina Violić

Laredo: souvenirs / living the memory - Petra Zanki, Jelena Mihelčić, Lina Kovačević, Maja Marjančić, Ivo Kušek, Vladimir Smud, Karolina Šuša, Aleksandar Erkalović, Berislav Juraić, Barbara Matijević, Andy Nicholson, Ivana Slunjski

Performans - Ana Lena Stipančić

Test 7

Lady Macbeth in  Furio - Marjana Krajač, Selma Banich

3. FRRIK! festival

Karlovac – (k)raj na zemlji - Mario Kovač, Zrinka Cvitešić, Nikša Marinović, Petar Leventić, Zrinka Kušević, Dora Lipovčan, Dean Krivačić, Anđelko Petrin

Vilovanje - Damir Bartol Indoš, Zlatko Burić Kićo, Tanja Vrvilo, Selma Banich, Henning Frimann, Dragana Milutinović, Vedran Gulin

RESTART

Kamo je nestao Božo B - Olja Lozica, Tijana Gojić, Đurđica Dragojević, Jelena Lopatić, Ana Maras, Helena Kalinić, Lana Jozić, Lada Bonacci, Ivica Boban, Vjeran Simeoni (Buba), Ivan Petranović (Jelen), Petar Orešković (Hrušt), Maja Sviben, Una Radić, Sanja Vrsalović, Andrea Martinović, Marta Babić, Filip Neduk, Tena Bošnjaković, Anica Tomić, Jelena Kovačić, Ivor Martinić, Siniša Bahun

Pozdrav s Jadrana - Edvin Liverić, Magdalena Lupi, Marin Alvir, Nataša Mihaljčišin, Deni Šesnić, Dalibor Fugošić, Marin Alvir, Selma Banich, Barbara Matijević, Maja Katić, Alex Đaković, Žak Valenta

Putovanje u plavo - Tena Radović

FAKI

Dan KUBUSA

Tjedan suvremenog plesa - Antony Rizzi, Kinesis Dance, Željka Sančanin, Mila Čuljak, Francesco Scavetta / Wee Company

Performans -  Steve Buchanan

Aqui, hoje...- Branimira Palić, Daniel Brdsko, Katarina Ramljak, Kristina Dedaj, Una Ožegović, Željka Gorički

Grmače - Nick Upper, Rona Žulj, Ana Martina Bakić, Ivana Knez, Ika Peraić, Goran Bertok, Petra Dančević, Đurđa Škavić, Branko Rožman, Janez Škof, Vladimir Končar, Mladen Vasary, Rona Žulj, Ivan Vidak, Ivor Martinić, Mladen Vukić, Siniša Miletić, Tea Tupajić, Anja Maksić, Miljenko Bengez, Natalija Manojlović, Martina Ivanković, Gregor Lorenci, Josip Marotti, Slavko Juraga, Sven Jakir, Ivana Roščić, Senka Bulić, Mislav Čavajda, Amar Bukvić, Nikša Marinović, Petar Leventić, Vlasta Delimar

Sramota - Saša Božić, Olja Lozica, Ivor Martinić, Antonija Stanišić, Barbara Matijević, Linda Begonja Performans - Sonja Gašperov Lovostaj

Angels of Suđerac - Kate Foley, Luka Rukavina, Adam Semijalec, Damir Medvešek, Barbara Bidžin, Ika Peraić, Davorka Dugački Medvešek, Miljenko Bengez, Nikola Čikos, Franciska Svašta, Kate Foley, Luka Rukavina, Tom Rukavina, Jelena Modrić, Selma Banich, Sandra Banić, Aleksandra Dobrota-Williams, Barbara Matijević, Stošija Zrinski, Sandra Banić, Koraljka Begović, Maja Berač, Iva Divić, Adriana Josipović, Rina Kotur, Gloria Lindemann, Ika Peraić, Ivana Pinter, Sonja Pregrad, Zrinka Šimićić, Ljiljana Zagorec, Zoran Čiča

Potrošeni snovi - Natalija Vorobjova Hržić, Oleg Hržić, Natalija Đorđević, Natalija Đorđević

Blok - Ivica Buljan, Sven Jakir, Rona Žulj, Miran Kurspahić, George Stanciu, Hrvoslava Brkušić & Tigrova mast: Niko Potočnjak, Bruno Motik, Tvrtko Dujmović, Darko Japelj, Miro Manojlović, Bruno Motik

4. Festival prvih

Memories are made of this - BAD Co.: Goran Segej Pristaš, Ivana Ivković, Tor Lindstrand, Daniel Fischer, Nicolas Siepen, Silvio Vujičić, Goran Karabogdan, Miljenko Bengez, Pravdan Devlahović, Ana Kreitmeyer, Krešimir Mikić, Nikolina Pristaš, Zrinka Užbinec, Damir Bartol Indoš

Resume -  Kata Mijatović

The importance of having a concept - Oliver Frljić, Zrinka Užbinec

Gospođice Rice, puno prije geopolitike bila je glazba - Oliver Frljić, Ana Karić, Nataša Dangubić, Nina Violić

W&T - Branko Brezovec, Tihomir Milovac, Doris Kristić, Marjan Nečak, Natalija Manojlović, Suzana Brezovec, Helena Buljan, Mislav Čavajda, Ivan Glovatzky, Selpin Kerim, Sergio Aguirre, Simona Arrighi, Daniele Bonaiuti, Sandra Garuglieri, Manola Nifosi, Silvano Panichi

Žgaravica - Olja Lozica, Ana Maras, Bojan Navojec, Dražen Šivak, Helena Kalinić, Jelena Lopatić, Lada Bonacci, Lana Jozić, Nataša Božić, Saša Božić, Vjeran Simeoni

Novi valung - Natalija Manojlović, Roberta Milevoj, Alen Zanjko

Stilske vježbe - Tomislav Radić, Perko Kvrgić, Lela Margitić

Gdje je nestao Božo B.? - Olja Lozica, Tijana Gojić, Lada Bonacci, Lana Jozić, Helena Kalinić, Jelena Lopatić, Ana Maras

Skroz - Nora Krstulović, Maja Sviben, Ana Stunić, Lana Barić, Nina Violić, Olga Pakalović, Ana Begić, Nataša Janjić

21 minuta 6.x META 21.st - Danijel, Tea, Josipa, Goran, Anita, Petra, Katarina, Martina, Nina, Darko FAQ_warp3/ alliance 2006: večeri autorskih radova - R. Kotur: Klackalice, Sodaberg: Lady Macbeth in Furio, meet the artist //k.o./kombinirane operacije/: 'Rad u nastajanju/Before Than'//dance_lab collective: 'Partytura' (premijera)// k.o./kombinirane operacije/: Roland Barthes: 'Lover's Discourse', 3. sastanak inicijative 'Poziv na preuzimanje' + *KEKS*//Balkan Express Caravan Meeting//promocija i javna projekcija filmova J. Mihelčić: 'Izvan centra' i L. Badurine: 'Javni prostori'//OOUR: 'Stvarajući Eve' (premijera)

Zvuči kao scena, izgleda kao scena, mora da je scena....

2007. Grad je dao &TD-u 700 000 kuna.

2007. &TD je dao gradu:

Kazališni fragmenti I i II - Robin Holmes, Pierre Daubigny, Nathanael Olivi, Đurđa Janeš, Natalija Đorđević, Luka Petrušić

Vertigo/Bloom - Barbara Matijević, Željka Sančanin, Saša Božić, Damir Šimunović, Igor Zelić

Kvartet - Ivica Buljan, Tina Gverović, Ben Cain, Ana Savić Gecan, Tvrtko Dujnmović, Mitja Vrhovnik Smrekar, Ana Karić, Robert Watl

Cirkus factory: Ginem – Saša Fistić, Ivana Turk, Sandra Turk, Denis Marion, Lado Pletikosić, Mario Kanaet, Ivan Kralj, Nikolina Manojlović Vračar, Lovro Barišić, Suzana Bliznac, Otilija Nemet

Stanje br.2 - BAD Co.: Pravdan Devlahović, Zrinka Užbinec, Nikolina Pristaš, Ivana Ivković, Goran Sergej Pristaš, Ivan Marušić Klif

Botox shop - Anja Maleć

Stvarajući Eve - Selma Banich, Sandra Banić, Oliver Frljić, Adam Semijalac, Mario Vnučec

Imitatori glasova - Anica Tomić, Jelena Kovačić, Natalija Manojlović, Mirta Puhovski, Lovro Rumiha, Ivana Krizmanić, Marija Tadić, Tvrtko Jurić, Dean Krivačić

T-formance: Louder then bombs - Oliver Frljić, Borut Šeparović, Ana Stunić, Maja Sviben

Pijane šume - Ana Kreitmayer, Sandra Banić, Nikolina Pristaš, Goran Segej Pristaš, Silvio Vujičić, Mijenko Bengez

Kameni spavač - Lana Bitenc, Filip Mursel Begović

Smrtoples - Mario Kovač, Natalija Manojlović, Ivana Krizmanić, Marko Makovičić

Sad kad je komunizam mrtav, moj život je prazan - Miran Kurspahić, Rona Žulj, Petra Glad, Sonja Pregrad, Vanja Vascarac, Dean Krivačić,, Sven Jakir, Tomislav Vodička, Mirel Huskić, Ives Bulja, Mateo Čakanić, Irma Milović, Milica Manojlović, Ema Dobrota, Matija Mihoković, Tara Rosandić

Incasso - Via negativa: Bojan Jablonevec, Kristian Al Droubi, Petra Govc, Jaka Lah, Sanela Milošević, Mateja Pucko, Matej Recer, Katarina Stegnar, Grega Zorc

Bi, ne bi - Via negativa: Bojan Jablanovec, Kristian Al Droubi, Barbara Kukovec, Marko Mandić, Silvia Marchig, Barbara Matijević, Sanela Milošević, Katarina Stegnar, Petra Zanki, Grega Zorc

FAKI 10

Mozaik - Dragana Alfirević, Ana Vujanović

Concerto - Ivo Dimchev

Zeleno, zeleno - Damir Bartol Indoš, Zlatko Burić, Tanja Vrvilo, Selma Banich, Vilim Matula, Dragana Milutinović, Pere Oliver Jørgens, Henning Frimann, Nicole Hewitt, Elisabetta Saiu, Vladimir Gudac, Ivan Marušić Klif, Vedran Gulin, Heda Gospodnetić i Zbor u gledalištu

Put u Jeruzalemsko - Eurokaz: Schone Gegeng

Kučkini sinovi - Anica Tomić, Jelena Kovačić, Afion, Natalija Manojlović, Miljenko Bengez, Studio Luis i fundus &TD, Ivana Krizmanić, Marija Tadić, Damir Šaban, Tvrtko Jurić / Dean Krivačić, Nikša Marinović Katalog heroja - Eurokaz: Akhe, Maxim Isaev i Pavel Semchenko

Endless love - Sodaberg: Marjana Krajač, Oliver Frljić, Miljenko Bengez, Gordan Karabogdan

O boli i šahu - Damir Bartol Indoš

The Lastmaker - Goat Island: Lin Hixon, Margaret Nelson, Cynthia Ashby, Karen Christopher, Matthew Goulish, Mark Jeffery, Bryan Saner, Charissa Tolentino, Litó Walkey

Salon - OOUR: Selma Banich, Sandra Banić, Oliver Frljić, Ana Banić, Adam Semijalac, Maša Vukmanović, Litó Walkey

Moja privatna biopolitika - Saša Asentić

Mette Ingvartsen

Ne kao ja - Via Negativa: Boris Kadin, Bojan Jablanovec, Kristian Al Droubi, Iva Burčul, Ivana Bašić

5. FESTIVAL PRVIH – VIKEJA

Hanjo – Senka Bulić, Tomislav Ćurković, Oliver Jularić, Zlatko Wurzberg, Olivije Maračić, Ana Karić, Ivana Jozić, Mislav Čavajda, Silvio Sentić, Miro Manojlović, Darko Japelj

Casting Hunger Artists – Hiroko Tanahashi, Max Schumaher, Ivana Rončević, Martina Rožić, Nina Sakić, Gordana Svetopetrić, Edvin Liverić, Ljiljana Zagorac, Nina Violić, Slavko Sobin

3. FESTIVAL NOVOG CIRKUSA

Lutkina Kuća / Zmija mladoženja – Anja Maksić Japundžić, Vanja Sremac, Ivor Martinić, Branko Radić, Maja Posavec, Mirela Protega, Marta Crnobrnja, Ana Marija Bogdanović, Jadran Boban, Ana Kraljević, Goran Bogdan, Luka Juričić

Kazalište vaše i naše mladosti – Montažstroj: Borut Šeparović, Vilim Matula, Sven Medvešek, Srećko Borse, Damir Klemenić, Nataša Dangubić, Damir Bartol Indoš, Dean Krivačić, Mislav Čavajda, Tvrktko Jurić

FESTIVAL EKSTRAVAGANTNA TIJELA

Za drveno srce jedan dah je čitavo more + 5 otvorenih ustiju – Lisa Bufano, Sonsheree Giles, Jerry Smith, Heidi Lafsky

Projektni nacrt za eterično zdanje – Bill Shannon

Sladokusni performans: Okus – Pokus – Novi život – kazalište slijepih i slabovidnih

Systtem Cassio: pia – Maja Smrekar, Daša Lakner, Dean Sakelšak, Metka Pretnar, Or Ettinger

Neka srce bude kao sunce – Darko Jeftić

Fikus je smokva – Rona Žulj, Miran Kurspahić, Sven Jakir, Dora Bošnjak, Lara i Tina, Njavro, Petra Glad, Matija

TV – Skroz – Nora Krstulović, Maja Sviben, Srđana Šimunović, Hana Hegedušić, Dražen Bratulić, Lada Bonacci, Lana Barić, Miran Kurspahić, Sven Jakir

Fleshdance – BAD Co.: Nikolina Pristaš, Ivana Ivković, G. S. Pristaš, Ana Kreitmayer, Pravdan Devlahović

Sunce se smije / Mana – Rona Žulj, Dario Harjaček, Marko Brdar, Davor Kovač, Marina Bažulić, Jelena Miholjević, Šiško Horvat Majcen

Chew – Selma Banich

Zvuči kao scena, izgleda kao scena, mora da je scena....

2008. Grad je dao &TD-u 700 000 kuna.

2008. &TD je dao gradu:

Dog Eat DogŽeljka Sančanin, Saša Božić, Damir Šimunović, Ines Sertić, Damir Gamulin, Igor Zelić, Marko Jastrevski, Marko Milić, Filip Užarević

Didona i Eneja / Smrt u Veneciji / Kuga – Oliver Frljić, Frano Đurović, Goran Petercol, Sandra Banić, Modni studio Artiđana, Ana Karić, Mislav Čavajda, Nataša Dangubić, Suzana Brezovec, Lana Barić, Tvrtko Jurić, Domagoj Dortić, Petra Zanki, Damir Gregorić, Anica Tomić, Dean Krivačić

U krevetu – Jasna Žmak, Anica Tomić, Goran Bogdan, Ana Maras

Test 8

Kič'n'sol – Nensi Ukrainczyk, Anita Ward, Neven Ukrainczyk, Alena Orović, Dinko Uglešić, Daria Doždor, Rebeka Kukolja-Cicmanović, Roberta Milevoj, Ana Vnučec

Arijadna na Naxosu – Marjana Krajač, Ivana Karačonji, Marten Spangberg, Kirsten Burger, Filip Tadin, Katarina Fišter, Miroslav Piškulić, Goran Karabogdan, Andrea Siroki, Kiko Lukčec, Iva Korenčić

Neboder – Lana Šarić, Marina Petković, Zoran Pribičević, Petra Težak, Silvio Vovk, Petar Cvirn, Ivan Bošnjak

Ekshibicija – Silvija Marchig, Andrea Košavić, Vjeran Pavlinić, Maja Marjančić

Čovjek. Stolac – Damir Bartol Indoš, G.S. Pristaš, Nikolina Pristaš, Pravdan Devlahović

Je n'ais plus d'idees – Irena Čurik, Anica Tomić, Jelena Kovačić, Vilim Matula, D. B. Indoš, Judita Franković, Tvrtko Jurić, Lana Barić, Ivana Krizmanić, Miran Kurspahić

Jerihonska ruža – Diana Meheik, Miran Kurspahić, Željka Jelić

Sympathy for the Devil – F.M.Pesenti, Christelle Harbonn, Vlatka Valentić, Darko Japelj, Ana Karić

Publika za posebne namjene – Vilim Matula, Nataša Stanić, D. B. Indoš, Borut Šeparović, Tanja Vrvilo, Oliver Frljić, Agata Juniku, Nataša Govedić, Selma Banich, Irena Čurik

KRADU

Gramatika – Trafik: Magdalena Lupi, Mila Čuljak, Sabina Schwenner, Marin Alvir, Robert Merlok

Idiot – Ivan Plazibat, Lana Šarić, Igor Pauška, Katarina Radošević Galić, Goran Tudor, Luka Dragić, Nataša Dangubić, Filip Juričić, Nikša Butijer, Franka Klarić

Cruising – Aleksandar Bender, Anica Tomić, Igor Kovač, Petar Cvirn

Koriolan – Stup društva – Miran Kurspahić, Rona Žulj, Milivoj Beader, Lana Barić, Dean Krivačić, Nikša Marinović, Dino Škare, Sven Jakir, Vanja Vascarac

Viva Verdi – Via Negativ: Bojan Jablanovec, Kristijan Al Droubi, Petra Gofc, Barbara Kukovec, Marko Mandić, Barbara Matijević, Sanela Milošević, Katarina Stegnar, Dylan Tighe, Petra Zanki, Grega Zorc

Pristajanje – Klasa ADU – Bobo Jelčić, Daria Lorenci, Jerko Marčić, Marina Petković, Damir Poljičak, Helena Kovačić, Anastasia Jankovska, Ivan Đuričić, Ana Kraljević

Obišli smo cili Stevicin sokak – Ivan Vidak

U agoniji – Branko Brezovec, Marjan Nečak, Selma Banich, Željko Zorica, Petra Mina, Irena Čurik, Anja Maksić, Jadran Boban, Zlatko Burić, Suzana Brezovec, Mislav Čavajda, Katarina Bistrović Darvaš / Antonija Stanišić, Dean Krivačić, Vedran Hleb

Lajka (se vraća na Zemlju) – D. B. Indoš

Toranj loše glazbe – Nick Djurić, Miguel Ayala, Lana Barić, Judita Franković, Damir Bartol Indoš, Tvrtko Jurić, Nikša Marinović, Nina Violić

Neka cijeli ovaj svijet ili o... / pokušaji 7, 8,9Marina Petković

Green wedding, Queer Zagreb – Annie Sprinkle, Elizabeth Stephens, Mario Kovač

OUT – Via Negativa: Bojan Jablanovec, Špela Trošt, Katarina Stegnar, Gregor Zorc, Darko Japelj, Sanela Milošević, Kristian Al Droubi, Petra Zanki, Boris Kadin, Rok Matek, Uroš Kaurin, Nataša Živković

Teretni čovjek – D. B. Indoš, Tanja Vrvilo, Branislav Meršek Kim, Nicole Hewitt, Dragan Pajić Pajo, Emil Matešić, Damir Prica Kafka, Sven Buić, Andreja Košavić, Ivan Marušić Klif, Igor Pavlica

Argentina – Renata Carola Gattica, Hana Veček, Damian Cortes Alberti, Janko Popović Volarić, Tvrtko Jurić, Dean Krivačić, Nikša Marinović /feat. Rakan Rushaidat, Janko Rakoš, Bojan Navojec, Saša Anočić, Živko Anočić

Pijanistica – Dario Harjaček, Rona Žulj, Ana Detoni, Tibor Szirovicza, Jelena Miholjević, Marina Nemet, Nataša Dangubić

Carstvo radosti – Miran Kurspahić, Rona Žulj, Dora Bošnjak, Zrinka Kušević / Nataša Dangubić – alternacija, Sven Jakir, Nikša Marinović, Dino Škare, Dean Krivačić

The Angola Project Jeremy Xido

Domini Public – Roger Bernat, Adriana Bertran, Aleix Fauró, Anna Roca, Maria Salguero, Sónia Espinosa, Tonina Ferrer, Iva Horvat

HRO8/ iglanje – Marko Marković

Quoi après Babel, Alain Platel and Jérôme Bel - Ben Benaouisse

Noćni Lab

Animals - Juha Pekka Marsalo, Antonio Pizzicato, Marco Menini

Bre Kabare – Vladimir Đurđević, Vladimir Cvejić

Still – Syndromus: Anna Ehnold Danailov, Eva Auster, Caro Dixey, Lada Bonacci, Johnny Vivash

O padu, performans za tri tijela i buku – Diego Gil, Igor Dobričić, grupa izvođača Barcelona-Beirut-Beograd-Berlin- Buenos Aires

Zvuči kao scena, izgleda kao scena, mora da je scena....

2009. Grad je dao &TD-u 700 000 kuna.

2009. &TD je dao gradu:

Karusel – tamo gdje tu jeDarko Japelj, Silvija Marchig, Igor Hofbauer,

1 siromašan i jedna 0 – BAD Co.: Tomislav Medak, Goran Sergej Pristaš, Pravdan Devlahović, Ana Kreitmeyer, Nikolina Pristaš, Zrinka Užbinec, Ivana Ivković, Slaven Tolj, Ana Hušman, Ivan Marušić Klif, Alen Vukelić, Silvio Vujičić, Jasmin Dasović, Lovro Rumiha

Puch (ili o duši) – D. B. Indoš, Tanja Vrvilo, Adriana Josipović,, Dario Bukovski, Darko Jeftić, Kate Marušić, Miro Manojlović, Miroslav Piškulić, Mirta Jurilj, Nikolina Majdak, Nenad Borović

Solo – Sonja Pregrad, Marina Petković, Nino Bokan, Nives Sertić, Siniša Habuš i Ana Bučević

Carstvo radosti – Miran Kurspahić, Rona Žulj, Petra Kovačić, Katja Šunjić, Ines Jakšić, Nikša Marinović, Miro Manojlović, Petra Glad, Dora Bošnjak, Dean Krivačić, Sven Jakir, Nikša Marinović, Dino Škare, Nataša Dangubić/Zrinka Kušević

Dance (Practicable) – Frederic Gies, Alice Chauchat, Ruth Waldeyer

Škripultura – Kućni teatar Škripzikl: Romano Dautanac, Dean Fajfer, Maivo

Vizita – Irma Omerzzo, Silvia Marchig, Sonja Pregrad, Darko Japelj, Zrinka Šimičić, Lara Badurina, Samuel Sacher, Dubravko Mihanović, Zdravko Stolnik, Jasenko Rasol

'raditi! raditi…' / pokušaji 6,9,11Marina Petković Liker, Nina Horvat, Sonja Pregrad, Ivan Vidak, Ana Karić, Suzana Brezovec, Maja Katić, Tomislav Krstanović, Helena Petković, Petar Sarjanović

Škripultura: Stol Drage Borića – Kućni teatar Škripzikl, Romano Dautanac, Dean Fajfer, Irena Čurik, Etuiiowie, Drago Borić

'Feeturing…' – Petra Hrašćanec, Nensi Ukrainczyk, Ana Mrak, Miljenko Bengez, Alena Orović, Dinko Uglešić, Filip Bundalo

Something to do with death – Sanja Tropp Frühwald, Ivan Mijačević, Till Frühwald, Wolfgang Weissgerber, Meg Stuart, Alenka Mikulan, Harald Gaukel

TEST 9+10

Djelo(vanje) – Petra Kovačić, Viktor Drinković, Irena Čurik, Natalija Manojlović

Druga priča – Sara Stanić, Iva Srnec, Ivica Bakota, , Ines Cokarić, Sanja Mataga

Pop skroz – Nora Krstulović, Maja Sviben, Edina Pličanić, Ante Perković

NOĆNI LAB

FISTT ART FEST

25. MBZ: Koreodrama Gramscijev pepeo

25. MBZ: Posuđivač suza i smjehova, glazbeno-scenski kolaž – Ivana Bilić, Dubravko Detoni, Marina Kostelac, Max Kostelac, Saša Nestorović

Vodoinstalater – Gordan Tudor, Natalija Manojlović, Vojin Hraste, Davorka Begović, Dean Krivačić, Ivana Pavlović, Judita Franković, Nino Bokan / Ana Benić, Goran Jurković, Ivan Batoš, Oleg Gourski, Tanja Tortić

25. MBZ: Narcissister

Razgovori o glumi s Bogdanom Diklićem

Škripultura – Slučajevi nestajanja – Romano Dautanac, Dean Fajfer, Irena Čurik, Tigrova mast, Drago Borić, Žac

T. Zajec: Princeza od Walesa – amaterska dramska skupina Cassius

FESTIVAL FRASK

Marija Stuart – Mladen Vukić, Lidija Zozoli, Nika Mišković, Aleksandra Stojaković

O iskrenosti ili odgovornost kapitala – Mario Kovač, Ivan Golić, Ana Franjić, Dean Krivačić, Zrinka Kušević, Maja Kovač, Ivan Golić, Franka Perković, Dora Ruždjak Podolski i gosti iznenađenja

Aerowaves: Throwing rocks - Franziska Aigner, Gabriel Schenker; Eitan Efrat, Cespan; Hans-Peter Dicker, Bojana Cvejic, Xavier Le Roy

Aerowaves: Love always, Debbie and Susan - Steinunn Ketilsdóttir i Brian Gerke

Aerowaves: Perro – Daniel Abreu, Igor Calonge, Laura Marrero, Daniel Abreu, Carmen Werner- Provisional Danza

Škripultura: Iza kulisa – Romano Dautanac, Dean Fajfer, Irena Čurik, Beatbusters, Drago Borić, Žac

Bolest smrti – Tea Tupaić, Florent Delval

Sudina Madagaskar – Ivan Turković–Krnjak, Gordan Sarajlić, Mirela Videk, Vladimir Pavlić, Marko Hrenović, Iva Bunčić, Ružica Tuček

Ljubav na prvu rečenicu – Nina Goić, Morana Novosel, Luka Bulović, Iva Bunčić, Silvija Dogan, Marko Hrenović, Jelena Melnjak, Gordan Sarajlić

Ponedjeljkom. Soba 303 – Ivana Karačonji

J.A.T.O. – Vedrana Klepica, Helena Petković, Goran Bogdan, Maja Posavec, Anica Tomić, Silvio Vovk, Iva Babić, Dinka Vuković, Asim Ugljen, Ivica Gunjača

Streamline - Nhandan Chirco, Branko Popović

The Internationalistis – Poor Dog Group

Banana – SKS 'Labos': Denis Patafta, Martina Miholić, Hilmija Čolić, Marija Matejčić, Emina Dabo, Damjan Simić, Tihomir Razum, Ivana Vladović, Željana Soldo, Kata Aras, Ana-Marija Hošnjak, Suzana Krčmarek, Helena Berden, Želimir Schauer, Martina Žufić, Filip Štefić, Stefani Krišto, Vladimir Puljko, Petra Dinjaški

Sjena – Histeria Nova: Marija Ščekić, Tadashi Endo

Ložač sunca – Silvija Marchig, Monika Gajić, Marina Petković Liker, Antun Božićević

Knjiga mrtvih – Zlatko Burić Kićo, Damir Bartol Indoš, Dragana Milutinović Didi, Tanja Vrvilo, Željko Zorica, Henning Frimann, Emil Matešić, Heda Gospodnetić, Ivan Marušić Klif, Dragan Pajić Pajo, Dragan Ruljančić, Suzana Brezovec, MC Jabber, Dean Krivačić, Marko Jastrevski, Zbor Hede Gospodnetić

PSI #15

U agoniji – ADU Klasa Borne Baletića, Frana Marija Vranković, Petra Glad, Luka Barišić, Sven Madžarević, Mirna Medaković, Lana Jozić

Malo – Dance Lab Collective: Nensi Ukrainczyk, Mia Zalukar, Gordan Tudor, Miljenko Bengez, Tomislav Šoban

Ekstravagancija: Renata Carola Gattica, Jelena Božić, Vedran Šuvak, Joško Gamberožić, Isa Živanović, Zrinka Kušević, Dean Krivačić, Ana Karić

PERFORACIJE:

Meet the expectations – dueti – Dalija Aćin

Perpetuum mobile – Siniša Labrović

Želim biti – Ksenija Kordić

T-faktor – Borut Šeparović, Oliver Frljić, Danijela Trbović, Petra Zanki

ELEmMomenti – Zvuk sjene

Ciklus: Erszebet Bathory – Vlasta Delimar

Obećana zemlja – Ljiljana Tasić

Movement. Privatized – Ana Hoffner

Lili Handel – Ivo Dimčev

Šesti stupanj – Josip Horvat

Noć zaustavljena pred šumama – Ivica Buljan

The End – Mala Kline

Digitalizacija spomeničke baštine i njena komercijalna eksploatacija – Željko Zorica

Vanishing Acts – Petra Hrašćanec, Sanja Tropp Frühwald, Saša Božić, Damir Šimunović, Zdravka Ivandija, Igor Petrovski, Dinko Uglešić

Anti Edip: Anarhizam i shizofonija – D.B.Indoš, Tanja Vrvilo, Miro Manojlović, Ivana Sansević, Nikolina Majdak, Adriana Josipović, Darko Jeftić, Kate Marušić, Mirta Jurilj, Nino Prišuta, Miroslav Piškulić, Nenad Borović

FISTT art festival

Stand up – Damian Clark

Stand up – Adam Bloom

Solo – Una Vizek, Frederic Lanz, Nikolina Maraković, Goran Matošić

Zadatak – Miran Kurspahić, Luis FF Tabacco, Katja Šunjić, Nevena Balen, Luka Milas, Vanja Vascarac, Petra Glad, Lana Barić, Ivana Krizmanić, Lada Bonacci

Stand Up - Al Pitcher, Noel James, John James Dezarnaulds, Peđa Bajović

Žrtve zemljopisa 2 – Povratak žrtve – Miran Kuspahić, Rona Žulj, Vanja Vascarac, Petra Glad, Damir Žižić, Nataša Rajković, Sven Jakir, Dean Krivačić

Sense Radio – Lili Mestre, Elke Van Campenhout, Davidu Elchardusu

Human Error – Marija Ščekić, Dušan Maksimovski, Zdravko Radman, Milan Radoš, Draško Ivezić, Timothy Sutton, Jerome Delapierre, Danijel Babić

Garbage Epic – Marko Jastrevski, Saša Božić, Damir Šimunović

Ma and Al – Ivica Buljan, Senka Bulić, Marko Mandić, Mitja Vrhovnik, Ana Savić-Gecan, Slaven Tolj, Tomislav Vedrina

Zvuči kao scena, izgleda kao scena, mora da je scena....

2010. Grad je dao &TD-u 588 000 kuna.

2010. &TD je dao gradu:

Diva Edvin Liverić, Marin Lukanović, Nataša Mihaljčišin, Dalibor Fugošić, Mgdalena Lupi

Elektra – Ivan Plazibat, Vojin Hraste, Petra Dančević, Goran Tudor, Igor Pauška, Lana Barić, Karla Brbić, Nikša Butijer, Nataša Dangubić, Ana Karić, Dean Krivačić, Damir Poljičak

3. NOĆNI LAB

O prijateljstvu – Saša Božić, Petra Hračćanec-Herceg, Mirela Videk, Marko Jastrevski, Silvio Vovk, Ksenija Zec, Zdravka Ivandija, Damir Šimunović, Bruno Pocheron

TEST 11

MOIRÉ - Pattern 01 – Martina Mezak, Ivan Bujger, Bojan Gagić

Život u kazalištu – Svetlana Patafta, Olivije Marečić, Martina Ćopo, Aleksandra Marinković, Lovro Cepelak, Tihana Bažant, Pavo Marinković, Tomislav Čmelar, Goran Krmpotić, Ivan Bajt, Marija Matijanić, Renato Pok, Ljiljana Rodić, Tomislav Stojković, Borko Perić

Disleksija – Irena Čurik, Igor Zelić, Frano Đurović, Štefica Bartolin, Timmy Neonski, Lana Barić, Csilla Barath Bastaić, Tvrtko Jurić, Nikša Butijer

Vipassana – Maja Drobac, Srikanth Kolari, Marko Bolković, The Rudra’s, Jai Shankar Iyer, Joseph Raja, Ajay Viswanath, Veena Basavarajaiah, Katie Duck, Saravana Kumar

Solo za krevet i klavir – Una Vizek, Nikolina Maraković, Karolina Šuša, Frederic Lanz

2. FRASK

In camera – Dario Harjaček, Bojan Mucko, Petra Glad, Katja Šunjić, Leo Vukelić, Iva Matija Bitanga, Miro Manojlović, Damir Žižić, Ana Karić, Darko Japelj, Dean Krivačić, Maja Katić/Jelena Miholjević

Themselves Already Hop - Hermann Heisig, Guntram Walter, Elpida Orfanidou, Nuno Lucas, Esther Quade, Thomas Proksch

Guernica – Filip Povrženić, Jelena Hadži-Manev, Tomislav Krstanović, Dado Ćosić

Nabavit ću si mačka – Dalija Dozet, Ena Schulz, Sanja Milardović, Jadran Grubišić, Dubravka Kurobasa

Povijest gledanja – Oliver Frljić, Bosiljka Vujović Mažuran, Ana Mrak, Petra Hrašćanec Herceg, Branko Banković, Aleksandar Čavlek, Danko Stjepanović, Dinko Uglešić

Cefas – D. B. Indoš, Tanja Vrvilo, Vilim Matula, Damir Prica Kafka, Miro Manojlović, Branko Matan, Ratko Mavar, Milan Manojlović Mance, Hrvoje Živžić, Dario Dević, Heda Gospodnetić, Filip Rak, Nikolina Majdak, Adriana Josipović, Kate Marušić

Lorelai (Sjećanje na Jermana) – Vlasta Delimar, Suzana Brezovec, Milan Bozić, Sven Medvešek i Mirta Jurilj

PERFORACIJE:

Silver – Iva Korenčić, Martina Nevistić

Predstaviti sjećanja – Igor Josifov

C8H11NO2 – Room 100

Lost in a funhouse - Anna Nowicka, Sandra Grimma i Katerina Spyropoulou

Kiklop – Ivica Buljan, Goran Ferčec, Ana Savić-Gecan, Ivan Fijolić, Nikša Mrkonjić, LET3, Zoran Prodanović Prlja, Marko Cindrić, Frano Mašković, Marinko Leš, Damir Martinović Mrle, Matej Zec, Branko Kovačić, Dražen Baljak, Tomislav Kvartuč, Damjan Simić, Elvis Hodžić, Davor Ćiković, Ivan Magud, Ivan Ožegović, Boris Barukčić, Miroslav Mlinar

NU WRITE THEATRE FESTIVAL:

Stealing Sweets and Punching People - Phil Porter

Suitcase Circus - Folded Feather

True Love Waits - Box of Tricks

The Origin of Species – Tangram

Tiny Volcanoes - Paines Plough

Is Everyone O.K.? – Nabokov

MIDNIGHT MATINEES - Tristan Bates Theatre

Kikiriki – Lee Delong,  Christian Peter

Ambijentalni teatar/Tutogradski slikopisi – Zlatko Burić Kićo, Henning Frimann Larsen

Brain Fitness za Vladu RH – Irena Čurik, Silvija Stipanov, Nenad Borović, Miroslav Piškulić, Vedran Senjanović, Ana Suntešić, Petra Begović, Michael Hutchinson, Ralph Losy i Veljko Karaba, Dragana Milas

Hipertenzija – Svetislav Bazara, Predrag Ejdus, Branislav Bane Trifunović

Five people – Campo: María Jerez Quintana, Min Kyoung Lee, Phil Hayes, Hanneke De Jong, Jean-Baptiste Veyret-Logerias, Dirk Pauwels, Phil Deprez

La extravagancia – Renata Carola Gattica, Zrinka Kušević

Vrata do – Damir Bartol Indoš, Nicole Hewitt, Milan Manojlović- Mance, Miro Manojlović

FISTT art festival

Zvuči kao javna potreba, izgleda kao javna potreba, mora da je javna potreba....

U 2011. Teatar &TD je predložio sljedeće projekte:

I.Čoh/N.Manojlović:Telenovela (R.Carola Gatica)

Euripid/M.Alčevski: Medeja (M.Petković Liker )

I.Čurik: Woody Allen na Daft Punku (I.Čurik)

O.Frljić:Krmača koja proždire svoj okot

S.Božić: Umjetnica tijela/Nosferatu (Suradnja s Kaz.skupinom de Facto i Plesnim kolektivom)

N.Manojlović: Slučaj

J.Genet: Querelle iz Bresta (I.Buljan)

H.Hamuvtachat: Lijepa naša (M.Kurspahić)

Performans Skok (D.Budor/M.Čule)

Hommage (J-Luc Godard) Rona Žulj

E.Schulz: Nabavit ću si mačka (D.Dozet)

Tragovi (prema tekstu M.Kundere: Nepodnošljiva lakoća postojanja (H.Petković)

A.Buhbinder: Gdje je nestao Mozart (F.Povrženić)

Koprodukcija: Tragovi (P.Sciscoli/A.Sofrenović)

Koprodukcija: Izlet uz cestu (Mala Kline)

Koprodukcija: Moskva (W.Klimczyk )

Koprodukcija: Ujedinjena stanja (H.Heisig/E.Otfanidou)

Koprodukcija: Francuska Distrakcija (H.Goerger/B.Annaloro/A.Defoort/

J.Fournet/S.Vial)

U 2011. Teatar &TD je za javne potrebe u kulturi dobio 425 000 kuna, još manje od 588 000 kuna 2010., puno manje od sramotno skromnih budžeta 2009., 2008. i 2007. koji su iznosili 700 000kn, a simptomatično manje od 2006. kad je novoj sceni dodijeljeno svega 650 000 kn. Ipak od 2006. do danas scena se razvila, scena je nastala, scena ne ide nikud. Sve će to narod pozlatiti.

Ovo otvoreno pismo adresirano kulturnoj strategiji Grada Zagreba i nacionalnoj, kulturnoj politici RH upućujemo mi koji bismo trebali raditi ove godine, mi koji smo već počeli raditi, mi koji bismo radili:

Irena Čurik, Miran Kurspahić, Saša Božić, Nataša Dangubić, Ena Schulz, Sanja Milardović, Dalija Dozet, Dora Budor, Maja Čule, Ante Perković, umjetnička organizacija grupa Kugla i umjetnički voditelj Damir Bartol Indoš, Lada Bonacci .

PETICIJA ZA PRIZNAVANJE TEATRA &TD KAO JAVNE, KULTURNE POTREBE GRADA ZAGREBA I REPUBLIKE HRVATSKE POTPISUJE SE NA STRANICAMA TEATRA.HR KOJEMU SU 2011.  PONOVNO I POTPUNO USKRAĆENA SREDSTVA ZA JAVNO DJELOVANJE.

MI, POTPISNICI OVOG PISMA I MI, PODRŽAVATELJI NJEGOVOG SADRŽAJA, SOLIDARIZIRAMO SE OVIM PUTEM  I PRUŽAMO PODRŠKU TEATRU.HR.

***

peticija

[[petition-1]]

ZAŠTIĆENI SADRŽAJ

Zanima vas cijeli tekst?

Teatar.hr financira se isključivo sredstvima svojih čitatelja. Stoga ostatak ovog teksta možete pročitati samo uz pretplatu ili SMS plaćanje. Pretplatiti se možete već za 1 kn dnevno.

Odgovori

Share on facebook
Share on twitter
POVEZANE VIJESTI