Login za korisnike

Gala – koncert zvijezda sanktpeterburškog baleta, opere i mjuzikla

Gala koncert nastavak je kulturne suradnje između prijateljskih gradova Zagreba i Sankt Peterburga.

***

Suradnja je započela u listopadu prošle godine nastupom najvećih sanktpeterburških baletnih solista u zagrebačkome HNK, čime je ujedno bila obilježena 25. godišnjica uspostave diplomatskih odnosa između naših dviju država.

Suradnja se nastavlja gostovanjem baletnog ansambla zagrebačkog HNK u Sankt Peterburgu, a zatim i Gala koncertom sanktpeterburških prvaka baleta, opere i mjuzikla  na sceni zagebačkoga Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu.

Program koncerta 5. lipnja 2017.g.

 

  1. dio

 

  1. Pas de deux iz baleta Leptir / Le papillon

Glazba Jacques Offenbach, koreografija Marie Taglioni

Izvode: Solisti Marijinskoga teatra, Jekaterina Osmolkina, zaslužna umjetnica Rusije, pobjednica međunarodnih natjecanja, laureatkinja Više kazališne nagrade Sankt Peterburga Zlatni sofit i Aleksandr Sergejev, laureat Više kazališne nagrade Sankt Peterburga Zlatni sofit

  1. Francesco Sartori i Lucio Quarantotto Time to say goodbye

Izvode: Irina Mataeva, solistica Marijinskoga teatra, pobjednica međunarodnih natjecanja, laureatkinja Više kazališne nagrade Sankt Peterburga Zlatni sofit i Aleksandr Trofimov, solist Akademije mladih opernih pjevača Marijinskoga teatra, pobjednik međunarodnih i državnih natjecanja

 

  1. Bečki valcer

Glazba Johann Strauss, koreografija Leonid Jakobson
Izvode: Solisti Baletnog kazališta Leonida Jakobsona, Jelena Černova i Stjepan Demin, pobjednik međunarodnog natjecanja

  1. Boris Fomin Dugim putem, romansa

Izvodi: Aleksandr Trofimov, solist Akademije mladih opernih pjevača Marijinskoga teatra, pobjednik međunarodnih i državnih natjecanja

 

  1. Bez riječi / Without words

Glazba Franz Schubert, koreografija Nacho Duato
Izvode: Anželina Voroncova, članica Baleta Mihajlovskoga kazališta, laureatkinja međunarodnih natjecanja i Ivan Zajcev, prvak Mihajlovskoga kazališta, pobjednik međunarodnog natjecanja

 

  1. John Kander New York, New York

Izvodi: Manana Gogitidze, laureatkinja Ruske nacionalne kazališne nagrade Zlatna Maska

  1. Pas de deux iz baleta Don Quijote

Glazba Ludwig Minkus, koreografija: Marius Petipa
Izvode: Solisti Baletnog kazališta Leonida Jakobsona, Alla Bočarova, laureatkinja Nagrade mladih gradske Vlade Sankt Peterburga i Аndrej Sorokin, laureat međunarodnih natjecanja

 2. dio

  1. Adagio iz baleta Pepeljuga

Glazba Sergej Prokofjev, koreografija Aleksej Ratmanskij

Izvode: Solisti Marijinskoga teatra, Jekaterina Osmolkina, zaslužna umjetnica Rusije, pobjednica međunarodnih natjecanja, laureatkinja Više kazališne nagrade Sankt Peterburga Zlatni sofit  i Aleksandr Sergejev, laureat Više kazališne nagrade Sankt Peterburga Zlatni sofit

 

  1. Michael Kunze – Jim Steinman

Mrkli mrak iz mjuzikla Ples vampira
Izvode: Manana Gogitidze, laureatkinja Ruske nacionalne kazališne nagrade Zlatna maska i Ivan Ožogin, laureat Ruske nacionalne kazališne nagrade Zlatna maska

 

  1. Adagio iz baleta Chopiniana, sedmi valcer

Glazba Frederic Chopin, koreografija Mihail Fokin
Izvode: Solisti Baletnog kazališta Leonida Jakobsona, Alla Bočarova laureatkinja Nagrade mladih gradske Vlade Sankt Peterburga i Аndrej Sorokin, laureat međunarodnih natjecanja

  1. Georges Bizet Habanera Carmen iz opere Carmen

Izvodi:  Irina Mataeva, solistica Marijinskog teatra, pobjednica međunarodnih natjecanja, laureatkinja Više kazališne nagrade Sankt Peterburga Zlatni sofit

 

  1. Rastanak

Glazba John Powell, koreografija Jurij Smekalov
Izvode: Solisti Marijinskoga teatra, Jelena Jevsejeva, zaslužna umjetnica Udmurtske Republike,laureatkinja međunarodnog natjecanja i Aleksandr Sergejev, laureat Više kazališne nagrade Sankt Peterburga Zlatni sofit

 

  1. Nadéah

At the moment

Izvodi: Ivan Ožogin, laureat Ruske nacionalne kazališne nagrade Zlatna maska

 

  1. Pas de deux iz baleta Plamen Pariza / Flammes de Paris

Glazba Boris Asafjev, Koreografija Vasilij Vajnonen
Izvode: Anželina Voroncova, članica Baleta Mihajlovskoga kazališta, laureatkinja međunarodnih natjecanja i Ivan Zajcev, prvak Mihajlovskoga kazališta, pobjednik međunarodnog natjecanja

 

Program 6. lipnja

 

  1. dio

 

  1. Pas de deux iz baleta Leptir / Le papillon

Glazba Jacques Offenbach, koreografija Marie Taglioni

Izvode: Solisti Marijinskoga teatra, Jekaterina Osmolkina, zaslužna umjetnica Rusije, pobjednica međunarodnih natjecanja, laureatkinja Više kazališne nagrade Sankt Peterburga Zlatni sofit i Aleksandr Sergejev, laureat Više kazališne nagrade Sankt Peterburga Zlatni sofit

 

  1. Francesco Sartori i Lucio Quarantotto Time to say goodbye

Izvode: Irina Mataeva, solistica Marijinskoga teatra, pobjednica međunarodnih natjecanja, laureatkinja Više kazališne nagrade Sankt Peterburga Zlatni sofit i Aleksandr Trofimov, solist Akademije mladih opernih pjevača Marijinskoga teatra, pobjednik međunarodnih i državnih natjecanja

 

  1. Adagio iz baleta Spartak

Glazba Aram Hačaturjan, koreografija Jurij Grigorovič

Izvode: Marija Širinkina, solistica Marijinskoga teatra, primabalerina Bavarskoga baleta i Vladimir Škljarov, prvak Marijinskoga teatra, prvak Bavarskoga baleta, laureat međunarodnih natjecanja

 

  1. John Kander New York, New York

Izvodi: Manana Gogitidze, laureatkinja Ruske nacionalne kazališne nagrade Zlatna Maska

  1. Adagio Torera i Carmen iz baleta Carmen-Suita

Glazba Rodion Šedrin – Georges Bizet, koreografija Alberto Alonso

Izvode: Jelena Jevsejeva, zaslužna umjetnica Udmurtske Republike, laureatkinja međunarodnog natjecanja i Jurij Smekalov, pobjednik međunarodnih natjecanja, nositelj Ruske nacionalne kazališne nagrade Zlatna maska, laureat Više kazališne nagrade Sankt Peterburga Zlatni sofit

 

  1. Boris Fomin Dugim putem, romansa

Izvodi: Aleksandr Trofimov, solist Akademije mladih opernih pjevača Marijinskoga teatra, pobjednik međunarodnih i državnih natjecanja

 

  1. Pas de deux iz baleta Don Quijotte

Glazba Ludwig Minkus, koreografija: Marius Petipa

Izvode: Solisti Baletnog kazališta Leonida Jakobsona, Alla Bočarova, laureatkinja Nagrade mladih gradske Vlade Sankt Peterburga i Аndrej Sorokin, laureat međunarodnih natjecanja

 2. dio

1 .               Adagio iz baleta Chopiniana, sedmi valcer

Glazba Frederic Chopin, koreografija Mihail Fokin

Izvode: Solisti Baletnog kazališta Leonida Jakobsona, Alla Bočarova laureatkinja Nagrade mladih gradske Vlade Sankt Peterburga i Аndrej Sorokin, laureat međunarodnih natjecanja

  1. Rastanak, Glazba John Powell, koreografija Jurij Smekalov

Izvode: Jelena Jevsejeva, zaslužna umjetnica Udmurtske Republike, laureatkinja međunarodnog natjecanja i Jurij Smekalov, laureat međunarodnih natjecanja, laureat Ruske nacionalne kazališne nagrade Zlatna maska, laureat Više kazališne nagrade  Sankt Peterburga Zlatni sofit

 

  1. Michael Kunze – Jim Steinman Mrkli mrak iz mjuzikla Ples vampira

Izvode: Manana Gogitidze, laureatkinja Ruske nacionalne kazališne nagrade Zlatna maska i Ivan Ožogin, laureat Ruske nacionalne kazališne nagrade Zlatna maska

 

  1. Adagio iz baleta Pepeljuga

Glazba Sergej Prokofjev, koreografija Aleksej Ratmanskij

Izvode: Solisti Marijinskoga teatra, Jekaterina Osmolkina, zaslužna umjetnica Russije, pobjednica međunarodnih natjecanja, laureatkinja Više kazališne nagrade Sankt Peterburga Zlatni sofit  i Aleksandr Sergejev, laureat Više kazališne nagrade Sankt Peterburga Zlatni sofit

  1. Georges Bizet Habanera Carmen iz opere Carmen

Izvodi:  Irina Mataeva, solistica Marijinskog teatra, pobjednica međunarodnih natjecanja, laureatkinja Više kazališne nagrade Sankt Peterburga Zlatni sofit

  1. Pas de deux iz baleta Gusar

Glazba Riccardo Drigo, koreografija Marius Petipa

Izvode: Marija Širinkina, solistica Marijinskoga teatra, primabalerina Bavarskoga baleta i Vladimir Škljarov, prvak Marijinskoga teatra, prvak Bavarskoga baleta, laureat međunarodnih natjecanja

  1. Nadéah At the moment

Izvodi: Ivan Ožogin, laureat Ruske nacionalne kazališne nagrade Zlatna maska



Odgovori

POVEZANE VIJESTI