Batsheva Dance Company jedna je od najvećih i najpoznatijih izraelskih plesnih skupina, a zahvaljujući Tjednu suvremenog plesa dobro je poznata i domaćoj publici.
1990. godine vođenje ansambla preuzeo je Ohad Naharin, a jedan od njegovih prvih poteza bilo je pokretanje zasebnog programa za podmladak kompanije, nazvanog Batsheva Dance Ensamble iz kojeg su u međuvremenu izrasli danas poznati svjetski poznati koreografi poput Hofesha Schechtera i Itzika Galilija.
U sezoni 2013/2014, a o 50. obljetnici postojanja kompanije, Naharin je sa rečenim podmlatkom odlučio postaviti jednu od svojih najvećih uspješnica, predstavu Max, praizvedenu još 2007. u Suzanne Dellal centru.
Kao i svi ostali njegovi radovi i ova predstava demonstrira tzv. GaGa tehniku,a premda niej narativna donosi, kaže službena najava: "putovanje kroz ljudsku dušu, primalni iskaz patnje, ali i sreće, samoće pojedinca, bit para, bit grupe, i društva kao cjeline"