Naslovnica > VIJESTI > INFO > Platformat – festival nezavisne kulture i umjetnosti

Platformat – festival nezavisne kulture i umjetnosti

Desetodnevnim događanjem u sklopu Platformata, splitska će publika upoznati alternativne umjetničke scene svog grada i nužnost uređenja prostora Doma mladih.
Share on facebook
Share on twitter

U Domu mladih, od 8. do 18. svibnja održava se drugi po redu Platformat - festival nezavisne kulture i umjetnosti koji organizira Platforma Doma mladih u Splitu, s ciljem koncentriranja kulturnih i umjetničkih događanja u Domu mladih – prostoru i za izvaninstitucionalnu suvremenu kulturu.

Osnovna namjera Platformata je zaokruženim medijski vidljivim umjetničkim događanjem inovativnog programskog sadržaja privući veći broj publike u Dom mladih, prezentirati im mogućnosti i kapacitete samog prostora, kao i organizacije i aktivnosti koje se u prostoru realiziraju. Kroz suvremen format, publika ima mogućnost upoznavanja alternativne umjetničke scene čime se senzibilira šira javnost za hitnost uređenja prostora.

Program Platformata čini više od 40 različitih kulturnih događanja - koncerti, kazališne i cirkuske predstave, filmske večeri, radionice, predavanja, javne tribine, akcije u prostoru i druge aktivnosti. 

Platforma Doma mladih zagovaračka je platforma na lokalnoj razini – neprofitna, nestranačka i participativna inicijativa za nezavisnu kulturnu scenu i scenu mladih/za mlade koju čini 14 udruga, institucija i ustanova u kulturi: Eksperimentalna izvedbena kompanija ROOM 100, Info zona, Festival mediteranskog filma Split, IKS festival, Kolektiv za razvoj, istraživanje i propitivanje queer kulture - queerANarchive, Kulturna alternativa mladih HRAM, Kulturno umjetnička udruga ROMB, Kulturno umjetnička udruga Uzgon – Split, Mavena – 36 njezinih čuda, Multimedijalni kulturni centar Split, Noćna leptirica, Platforma 9.81 - institut za istraživanja u arhitekturi, Style Force – udruga za kulturu i novoscenski pokret, Udruga mladih „Aktivist“.

Rad Platforme Doma mladih realizira se uz potporu Zaklade Kultura nova. 

Program:

8/5 ČETVRTAK
16:30 – 18:00 otvoreni trening Ples na svili, HRAM – Mala scena
17:00 - 20:00 radionica pletenja i kukičanja queerDomaćinstvo, Queer Sport Split - knjižnica OpenBox (Klub mladih Kocka)
20:00 otvaranje izložbe deEvolution Vladimira Freliha, galerija Doma mladih
21:00 promocija časopisa The Split Mind + slušaona, Aktivist – knjižnica OpenBox (Klub mladih Kocka)

9/5 PETAK
16:00 – 18:00 otvoreni trening Cirkus s djecom, HRAM – Mala scena
19:00 javna tribina Urbani ples – razvoj, značaj i budućnost, Style Force – Beton kino
20:00 izložba Libri Glorije Oreb, KUM – galerija Praktika
20:30 filmska večer Queer Momenti: Valentines Road, Domino (ZG) – Beton kino
21:00 party KLFM Cinematic Soundsystem, KLMF - Klub mladih Kocka
22:00 – 00:00 otvoreni trening Jazz Dance, HRAM – Mala scena

10/5 SUBOTA
12:00 Hip Hop radionica Saše Krnetića (Atomic Dance Factory, ZG), Style Force – Plava dvorana
16:00 – 18:00 otvoreni trening Cirkus s djecom, HRAM – Mala scena
20:30 – 22:30 otvoreni trening Breakdance, HRAM – Mala scena
20:30 filmska večer Queer Momenti: Hot Guys With Guns, Domino (ZG) – Beton kino
17:00 - 21:00 koncert Cuisine dub, Beta Bombe, Kundyak Mezhie & Baden-Baden - KLFM Radio na cesti, KLFM - plato ispred Doma mladih
22:00 koncert Plesnjaq: Svadbas, KUM – Klub mladih Kocka

11/5 NEDJELJA
12:00 Hip Hop radionica Duje Dorotića Swoop (Unit X), Style Force – Plava dvorana
13:00 House radionica Vedrana Grčić (D’N’F), Style Force - Plava dvorana
16:00 – 18:00 otvoreni trening Cirkus s djecom, HRAM – Mala scena
18:30 – 20:00 otvoreni trening Ples na svili, HRAM – Mala scena
18:30 – 20:00 otvoreni trening Breakdance, HRAM – Mala scena
19:00 predavanje Bioetika, Aktivist – knjižnica OpenBox (Klub mladih Kocka)
20:30 filmska večer Queer Momenti: The Happy Sad, Domino (ZG) – Beton kino
21:00 cirkuska večer Večer Hrama, Hram - Mala scena

12/5 PONEDJELJAK
16:00 - 19:30 otvoreni trening Penjanje, SPK Lapis – Amfiteatar
17:00 – 19:00 radionica Cut-fold-glue, Noćna leptirica – Galerija Praktika
18:00 radiodrama Hoerspiel - mala igra za slušanje, KLMF/UZGON/IKS Festival u suradnji sa Multimedijalnom kolibom - livestream @ klfm.org
20:30 filmska večer Plesni film i video (arhiva), Centar za pokret – Beton kino
22:00 – 00:00 otvoreni trening Jazz Dance, HRAM – Mala scena

13/5 UTORAK
17:00 likovna radionica Akcijsko slikarstvo, Noćna leptirica – predulaz Kluba mladih Kocka
19:00 radionica Stripa, KUM – galerija Praktika (Klub mladih Kocka)
20:00 predstava Ilijada / Smrt Hektorova, PlayDrama – Amfiteatar
20:30 filmska večer Plesni film i video (arhiva), Centar za pokret – Beton kino
22:00 koncert Punk Attack: Beast Within The Sound + Diphteria, KUM – Klub mladih Kocka

14/5 SRIJEDA
16:30 – 18:00 otvoreni trening Ples na svili, HRAM – Mala scena
19:00 radionica izrade Dreamcatchera, KUM – galerija Praktika (Klub mladih Kocka)
20:00 predstava Ilijada / Smrt Hektorova, PlayDrama – Amfiteatar
21:00 koncert Jazz večer, KUM – Klub mladih Kocka
21:30 filmska večer Cirkuska srijeda, ROOM 100 – Amfiteatar
22:00 – 00:00 otvoreni trening Jazz Dance, HRAM – Mala scena

15/5 ČETVRTAK
16:00 - 19:30 otvoreni trening Penjanje, SPK Lapis - Amfiteatar
16:30 – 18:00 otvoreni trening Ples na svili, HRAM – Mala scena
18:00 radionica Fanzina, Aktivist – galerija Praktika (Klub mladih Kocka)
19:15 javna tribina Financiranje nezavisne kulture u Splitu, Amfiteatar
20:30 filmska večer Plesni film i video (arhiva), Centar za pokret – Beton kino
21:00 filmska večer Waste Land, Aktivist – knjižnica OpenBox (Klub mladih Kocka)

16/5 PETAK
14:00 – 20:00 radionica Maraton na iglama / yarn bombing / pletenjem i kukičanjem u javni prostor grada, Queer Sport Split – knjižnica OpenBox (Klub mladih Kocka)
16:00 – 18:00 otvoreni trening Cirkus s djecom, HRAM – Mala scena
20:30 filmska večer Plesni film i video (arhiva), Centar za pokret – Beton kino
22:00 party Swagonic: Kandžija, KUM – Klub mladih Kocka
22:00 – 00:00 otvoreni trening Jazz Dance, HRAM – Mala scena

17/5 SUBOTA
14:00 – 20:00 radionica Maraton na iglama / yarn bombing / pletenjem i kukičanjem u javni prostor grada, Queer Sport Split – knjižnica OpenBox (Klub mladih Kocka)
16:00 – 18:00 otvoreni trening Cirkus s djecom, HRAM – Mala scena
20:30 – 22:30 otvoreni trening Breakdance, HRAM – Mala scena
20:30 filmska večer Plesni film i video (arhiva), Centar za pokret – Beton kino
22:00 koncert Debeli precjednik, KUM - Klub mladih Kocka

18/5 NEDJELJA
11:00 javna akcija Maraton na iglama / yarn bombing / pletenjem i kukičanjem u javni prostor grada, Queer sport Split + otvoreni trening Penjanja, SPK Lapis – plato ispred Doma mladih
16:00 – 18:00 otvoreni trening Cirkus s djecom, HRAM – Mala scena
18:30 – 20:00 otvoreni trening Ples na svili, HRAM – Mala scena
18:30 – 20:00 otvoreni trening Breakdance, HRAM – Mala scena

Odgovori

Share on facebook
Share on twitter
POVEZANE VIJESTI