HNK Split u Sarajevu

Splitski HNK gostovat će u Narodnom pozorištu Sarajevo 17. travnja.

HNK Split u Sarajevo putuje s predstavom Aziz ili Svadba koja je spasila Zapad koju je prema drami Predraga Lucića režirao je Dino Mustafić na 63. Splitskom ljetu.

Lucić za svoju comédie-franchise po motivima Pira malograđana Bertolta Brechta dobio i nagradu Judita za najbolje ostvarenje u dramskom programu festivala. Po riječima žirija nagrade Judita, „osvijetlio mračne zakutke ljudskih duša u kojima strah od onog nepoznatog rađa zlo“.

Na svoj poznati anarhični način ovaj, nažalost prerano preminuli istaknuti hrvatski prozaik, pjesnik, novinar, nakladnik, kazališni redatelj i dramatičar, na scenu donosi temu različitoga i drugačijega te predrasude i strahove suvremenoga globaliziranog svijeta. Svijeta prestrašenog ne toliko nepoznanicama što ih to 'drugačije' doista donosi, koliko vlastitim mentalnim klišejima.

Predstava u Narodnom pozorištu Sarajevo gostuje 17. travnja.

Komentirajte

POVEZANE VIJESTI
PRATITE NAS I NA
INBOX

Ne propustite
naš
Newsletter

Sažetak svih vijesti objavljenih prethodnog dana dostavljamo svakog jutra u vaš inbox

NAJČITANIJE