Naslovnica > GLAVNE VIJESTI > Olivier nominacije 2017.

Olivier nominacije 2017.

Apsolutni rekorder ovogodišnjih nominacija je - Harry Potter.
Share on facebook
Share on twitter

Nakon što su Evening Standard kazališne nagrade prije par godina upale u krizu iz koje nikako da se izvuku, slično se ove godine - čini se - dogodilo i Oliverima. Promjena glasačkog tijela u kojemu je daleko veći utjecaj nego prije dobilo Udruženje londonskih producenata rezultirala je oštrim zaokretom prema nagrađivanju komercijalnih, a ne subvencioniranih produkcija što možda najviše bode oči u kategoriji najboljeg novog dramskog teksta u kojem nema niti jednog jedinog naslova iz Royal Courta, ali zato ima dva iz Donmara!

Nadalje - u nominacijama za 2010. godinu bilo je čak 35 onih iz subvenciniranih kazališta, a ove ih je godine tek - 14. Niti jednu jedinu nominaciju nije osvojio RSC, premda je u 2016. godini u Londonu imao čak 6 produkcija!

Najviše razloga za slavlje ima pak tim predstave Harry Potter and the Cursed Child, s rekordnih 11 nominacija. Osvoji li barem 8 nagrada nadmašit će rekord predstave The Curious Incident of the Dog in the Night-Time iz 2013. godine.

Sonia Friedman koja je nedavno proglašena najmoćnijom osobom britanskog teatra, odnosno njezina tvrtka Sonia Friedman Productions ima čak 31 nominaciju u 19 od ukupno raspoložive 21 kategorije!

Sve u svemu, dobar dio britanske stručne javnosti prilično je razočaran ovogodišnjim nominacijama, a hoće li isto biti i s raspodjelom nagrada saznat ćemo na ceremoniji dodjele koja će se zbiti u Royal Albert Hallu u nedjelju, 9. travnja.

***

Najbolja sporedna muška uloga u mjuziklu

Ian Bartholomew za Half A Sixpence @ Noël Coward Theatre
Adam J Bernard za Dreamgirls @ Savoy Theatre
Ben Hunter za The Girls @ Phoenix Theatre
Andrew Langtree za Groundhog Day @ The Old Vic

Najbolja sporedna ženska uloga u mjuziklu

Haydn Gwynne za The Threepenny Opera @ National Theatre - Olivier
Victoria Hamilton-Barritt za Murder Ballad @ Arts Theatre
Rebecca Trehearn za Show Boat @ New London Theatre
Emma Williams za Half A Sixpence @ Noël Coward Theatre

Iznimno postignuće u glazbi

Dreamgirls - skladatelj Henry Krieger @ Savoy Theatre
Harry Potter And The Cursed Child - skladatelj i aranžer Imogen Heap @ Palace Theatre
Jesus Christ Superstar - glazbenici ansambl @ Regent’s Park Open Air Theatre
School Of Rock The Musical - tri dječja sastava @ New London Theatre

Najbolja nova plesna produkcija

Betroffenheit, Crystal Pite & Jonathon Young @ Sadler’s Wells
Blak Whyte Gray, Boy Blue Entertainment @ Barbican Theatre
Giselle, Akram Khan & English National Ballet @ Sadler’s Wells
My Mother, My Dog And CLOWNS!, Michael Clark @ Barbican Theatre 

Iznimno postignuće u plesu

Alvin Ailey American Dance Theater za njihovu London season @ Sadler’s Wells
Luke Ahmet za The Creation @ Sadler’s Wells
English National Ballet za širenje repertoara naslovima Giselle i She Said @ Sadler’s Wells 

Najbolji zabavni ili obiteljski program

Cinderella @ London Palladium
David Baddiel – My Family: Not The Sitcom @ Vaudeville Theatre
Peter Pan @ National Theatre - Olivier
The Red Shoes @ Sadler’s Wells

Najbolji kazališni koreograf

Matthew Bourne za The Red Shoes @ Sadler’s Wells
Peter Darling & Ellen Kane za Groundhog Day @ The Old Vic
Steven Hoggett za Harry Potter And The Cursed Child @ Palace Theatre
Drew McOnie za Jesus Christ Superstar @ Regent’s Park Open Air Theatre

Magic Radio nagrada za najbolji revival mjuzikla

Funny Girl @ Savoy Theatre
Jesus Christ Superstar @ Regent’s Park Open Air Theatre
Show Boat @ New London Theatre
Sunset Boulevard @ London Coliseum

Najbolji glumac u mjuziklu

David Fynn za School Of Rock The Musical @ New London Theatre
Tyrone Huntley za Jesus Christ Superstar @ Regent’s Park Open Air Theatre
Andy Karl za Groundhog Day @ The Old Vic
Charlie Stemp za Half A Sixpence @ Noël Coward Theatre

Najbolja glumica u mjuziklu

Glenn Close za Sunset Boulevard @ London Coliseum
“The Girls” - Debbie Chazen, Sophie-Louise Dann, Michele Dotrice, Claire Machin, Claire Moore & Joanna Riding - za The Girls @ Phoenix Theatre
Amber Riley za Dreamgirls @ Savoy Theatre
Sheridan Smith za Funny Girl @ Savoy Theatre

Najbolji revival u drami

The Glass Menagerie @ Duke of York’s Theatre
This House @ Garrick Theatre
Travesties @ Apollo Theatre
Yerma @ Young Vic

Najbolja nova komedija

The Comedy About A Bank Robbery @ Criterion Theatre
Nice Fish @ Harold Pinter Theatre
Our Ladies Of Perpetual Succour @ National Theatre - Dorfman
The Truth @ Wyndham’s Theatre

Iznimno postignuće u suradničkom kazalištu

Cuttin’ It @ The Maria, Young Vic
The Government Inspector @ Theatre Royal Stratford East
The Invisible Hand @ Tricycle Theatre
It Is Easy To Be Dead @ Trafalgar Studios 2
Rotterdam @ Trafalgar Studios 2

White Light nagrada za oblikovanje svjetla

Neil Austin za Harry Potter And The Cursed Child @ Palace Theatre
Lee Curran za Jesus Christ Superstar @ Regent’s Park Open Air Theatre
Natasha Katz za The Glass Menagerie @ Duke of York’s Theatre
Hugh Vanstone za Groundhog Day @ The Old Vic

Najbolje oblikovanje zvuka

Paul Arditti za Amadeus @ National Theatre - Olivier
Adam Cork za Travesties @ Apollo Theatre
Gareth Fry za Harry Potter And The Cursed Child @ Palace Theatre
Nick Lidster za Autograph za Jesus Christ Superstar @ Regent’s Park Open Air Theatre

Najbolja kostimografija

Gregg Barnes za Dreamgirls @ Savoy Theatre
Hugh Durrant za Cinderella @ London Palladium
Rob Howell za Groundhog Day @ The Old Vic
Katrina Lindsay za Harry Potter And The Cursed Child @ Palace Theatre

Blue-i Theatre Technology nagrada za najbolju scenografiju

Bob Crowley za Disney’s Aladdin @ Prince Edward Theatre
Bob Crowley za The Glass Menagerie @ Duke of York’s Theatre
Rob Howell za Groundhog Day @ The Old Vic
Christine Jones za Harry Potter And The Cursed Child @ Palace Theatre

Najbolja muška sporedna uloga

Anthony Boyle za Harry Potter And The Cursed Child @ Palace Theatre
Freddie Fox za Travesties @ Apollo Theatre
Brian J. Smith za The Glass Menagerie @ Duke of York’s Theatre
Rafe Spall za Hedda Gabler @ National Theatre - Lyttelton

Najbolja sporedna ženska uloga

Melissa Allan, Caroline Deyga, Kirsty Findlay, Karen Fishwick, Kirsty MacLaren, Frances Mayli McCann, Joanne McGuinness & Dawn Sievewright zafor Our Ladies Of Perpetual Succour @ National Theatre - Dorfman
Noma Dumezweni za Harry Potter And The Cursed Child @ Palace Theatre
Clare Foster za Travesties @ Apollo Theatre
Kate O’Flynn za The Glass Menagerie @ Duke of York’s Theatre

Najbolja nova operna produkcija

4.48 Psychosis @ Lyric Hammersmith
Akhnaten @ London Coliseum
Così Fan Tutte @ Royal Opera House
Lulu @ London Coliseum

Iznimno postignuće u operi

Renée Fleming za izvedbu u  Der Rosenkavalier @ Royal Opera House
Stuart Skelton za izvedbu u Tristan And Isolde @ London Coliseum
Mark Wigglesworth za ravnanje operama Don Giovanni i Lulu @ London Coliseum 

Najbolji glumac

Ed Harris za Buried Child @ Trafalgar Studios 1
Tom Hollander za Travesties @ Apollo Theatre
Ian McKellen za No Man’s Land @ Wyndham’s Theatre
Jamie Parker za Harry Potter And The Cursed Child @ Palace Theatre

Najbolja glumica

Glenda Jackson za King Lear @ The Old Vic
Cherry Jones za The Glass Menagerie @ Duke of York’s Theatre
Billie Piper za Yerma @ Young Vic
Ruth Wilson za Hedda Gabler @ National Theatre – Lyttelton

Najbolji redatelj

Simon Stone za Yerma @ Young Vic
John Tiffany za Harry Potter And The Cursed Child @ Palace Theatre
John Tiffany za The Glass Menagerie @ Duke of York’s Theatre
Matthew Warchus za Groundhog Day @ The Old Vic

Virgin Atlantic nagrada za najbolji novi dramski tekst

Elegy @ Donmar Warehouse
The Flick @ National Theatre - Dorfman
Harry Potter And The Cursed Child @ Palace Theatre
One Night In Miami… @ Donmar Warehouse

Mastercard nagrada za najbolji novi mjuzikl

Dreamgirls @ Savoy Theatre
The Girls @ Phoenix Theatre
Groundhog Day @ The Old Vic
School Of Rock The Musical @ New London Theatre

ZAŠTIĆENI SADRŽAJ

Zanima vas cijeli tekst?

Teatar.hr financira se isključivo sredstvima svojih čitatelja. Stoga ostatak ovog teksta možete pročitati samo uz pretplatu ili SMS plaćanje. Pretplatiti se možete već za 1 kn dnevno.

Odgovori

Share on facebook
Share on twitter
POVEZANE VIJESTI
PRATITE NAS I NA
INBOX

Ne propustite naš dnevni Newsletter

Sažetak svih vijesti objavljenih prethodnog dana dostavljamo svakog jutra u vaš inbox

NAJČITANIJE
NAJNOVIJE