Naslovnica > VIJESTI > DRAMA > Festival glumca 2009.

Festival glumca 2009.

Na repertoaru 16. Festivala glumca 22 su predstave u izboru Slavka Jurage. Tko je pak birao novinare za festivalsku press konferenciju - ne znamo, ali mi nismo bili među njima.
Share on facebook
Share on twitter

Domaćin 16. festivala glumca, koji će se od 16. do 25. svibnja održati u Vukovarsko-srijemskoj županiji, bit će grad Ilok, a predstave iz natjecateljskog programa izvodit će se i u Vinkovcima, Vukovaru, Županji i Otoku.

Festival počinje 16. svibnja predstavom 'Rogonje' Mire Gavrana u režiji Zorana Mužića i izvedbi Teatra 'Gavran' iz Zagreba, a završava 25. svibnja dodjelom nagrada i priznanja najuspješnijim glumcima i glumicama te predstavi u cjelini.

Ovogodišnji izbornik Festivala, glumac Slavko Juraga od 53 predstave koje su se prijavile na natječaj izabrao je 22 predstave, od kojih je 13 zagrebačkih kazališnih kuća. Osim kazališta iz Zagreba, na Festivalu će sudjelovati i kazališta iz Splita, Osijeka, Vinkovaca, Siska, Karlovca i Šibenika.

Po riječima izbornika, a koje prenosi HINA (jer naša redakcija na press konferenciju nije bila pozvana) , kroz većinu izabranih predstava prevladavaju teme nasilja nad djecom i posljedice ratnih stradavanja.

Sve predstave i umjetnička ostvarenja Festivala pratit će i ocjenjivati stručni Ocjenjivački sud u čijem će sastavu biti glumci Slobodan Milovanović, Suzana Nikolić i Mijo Pavelko.

Domaćin 16. festivala glumca je glumac, Boris Miholjević.

Festival glumca, podnaslovljen i kao Festival monodrame i komorne scene, utemeljili su 1994. godine Hrvatsko društvo dramskih umjetnika i Vukovarsko-srijemska županija, a posvećen je glumcu i njegovu stvaralaštvu.

***

15.05.

Hrvatski dom, Vukovar
20,00 sati
OSOBNE STVARI

Gradsko kazalište Zorin dom, Karlovac

16.05.

Slovački dom, Ilok
SVEČANOST OTVARANJA
20,00 sati
ROGONJE

Teatar Gavran, Zagreb

17.05.

Kazalište "Joza Ivakić", Vinkovci
20,00 sati
ROGONJE

Teatar Gavran, Zagreb
Hrvatski dom, Vukovar

19,00 sati
Hrvatski dom, Vukovar
KOS

Gradsko kazalište Sisak

Dvorana "Mladost", Županja
21,00 sat
JUDITH FRENCH

Koprodukcija Ars Septima i TNT, Zagreb

18.05.

Kazalište "Joza Ivakić", Vinkovci
21,15 sati
PRIREDBA

Koprodukcija HKD Napredak i G. K. mladih, Split

Kazalište "Joza Ivakić", Vinkovci
12,00 sati
DEBELA

Kazalište Mala scena, Zagreb

Hrvatski dom, Vukovar
19,00 sati
BRANA

Gradsko dramsko kazalište Gavella, Zagreb

Dvorana "Mladost", Županja
20,00 sati
ROGONJE

Teatar Gavran, Zagreb

19.05.

Slovački dom, Ilok
20,00 sati
PRIREDBA

Koprodukcija HKD Napredak i G. K. mladih, Split

Kazalište "Joza Ivakić", Vinkovci
20,30 sati
SVEČANA VEČERA U POGREBNOM PODUZEĆU

Zagrebačko gradsko kazalište Komedija

Hrvatski dom, Vukovar
19,00 sati
JACKIE

Novo kazalište, Zagreb

Hrvatski dom, Vukovar
12,00 sati
ZLOČESTOBIJA

Gradsko kazalište „Žar ptica", Zagreb

Dvorana "Mladost", Županja
20,00 sati
KAĆUŠE

Gradsko kazalište "Joza Ivakić", Vinkovci

20.05.

Slovački dom, Ilok
21,15 sati
ZBRKA

Epilog tetar, Zagreb

Kazalište "Joza Ivakić", Vinkovci
19,00 sati
SUMNJA
Kazalište Planet art, Zagreb

Hrvatski dom, Vukovar
21,00 sat
DJECA S CNN-a
Glumačka družina Histrion, Zagreb

Dvorana "Mladost", Županja
20,00 sati
PRIREDBA
Koprodukcija HKD Napredak i G. K. mladih, Split

SPORTSKA DVORANA, Otok

OTOK
20,00 sati
KAĆUŠE
Gradsko kazalište "Joza Ivakić", Vinkovci

21.05.

Kazalište "Joza Ivakić", Vinkovci
21,00 sat
ZBRKA
Epilog tetar, Zagreb

Hrvatski dom, Vukovar
19,00 sati
KAĆUŠE
Gradsko kazalište "Joza Ivakić", Vinkovci

Dvorana "Mladost", Županja
21,00 sat
DJECA S CNN-a
Glumačka družina Histrion, Zagreb

Dvorana "Mladost", Županja
12,00 sati | 10,30 sati
PEPELJUGA
Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku

ŠKOLA OTOK, Otok
20,00 sati
PRIREDBA
Koprodukcija HKD Napredak i G. K. mladih, Split

22.05.

Slovački dom, Ilok
20,00 sati
KAĆUŠE
Gradsko kazalište "Joza Ivakić", Vinkovci

Kazalište "Joza Ivakić", Vinkovci

21,00 sat
KAUBOJI
Teatar Exit, Zagreb

Hrvatski dom, Vukovar
20,00 sati
PRIREDBA
Koprodukcija HKD Napredak i G. K. mladih, Split
10,30 sati i 12,00 sati, Vukovar
PONAŠANJE U PROMETU

Gradsko kazalište mladih u Splitu

Dvorana "Mladost", Županja
18,30 sat
VUCI I OVCE
Satiričko kazalište Kerempuh, Zagreb

23.05.

Kazalište "Joza Ivakić", Vinkovci
21,30 sati
ŠOKICA
Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku

Hrvatski dom, Vukovar
18,30 sati
FANTAZIJA
Šibensko kazalište

LOVAS, Lovas
20,00 sati
PRIREDBA

Koprodukcija HKD Napredak i G. K. mladih, Split

24.05.

ŠUMA STARI KUNJEVCI
VINKOVCI
12,00 sati
GLUMAČKO SIJELO

Hrvatski dom, Vukovar
21,00 sat
GLASI IZ PLANINA

Koprodukcija Dubrovačkih ljetnih igara i Zagrebačkog kazališta mladih

Dvorana "Mladost", Županja
19,00 sati
BOG MASAKRA
Hrvatsko narodno kazalište Split

MIKANOVCI, Mikanovci
20,30 sati
KAĆUŠE

Gradsko kazalište "Joza Ivakić", Vinkovci

MATICA HRVATSKA, Vinkovci
12,00 sati
PREDSTAVLJANJE KAZALIŠNIH PUBLIKACIJA

25.05.

Restoran "Dunav", Ilok
SVEČANOST DODJELE NAGRADA I PRIZNANJA
20,00 sati

ZAŠTIĆENI SADRŽAJ

Zanima vas cijeli tekst?

Teatar.hr financira se isključivo sredstvima svojih čitatelja. Stoga ostatak ovog teksta možete pročitati samo uz pretplatu ili SMS plaćanje. Pretplatiti se možete već za 1 kn dnevno.

Odgovori

Share on facebook
Share on twitter
POVEZANE VIJESTI
PRATITE NAS I NA
INBOX

Ne propustite naš dnevni Newsletter

Sažetak svih vijesti objavljenih prethodnog dana dostavljamo svakog jutra u vaš inbox

NAJČITANIJE
NAJNOVIJE