Home » Predstave

Život, dragi život…

O životu, snovima, praznini i uspomenama možete ponešto saznati uz glazbenu pratnju Alexandera Balanescua i u koreografiji Marka Boldina.

25. 11. 2008. 35 0 FACEBOOK TWITTER
Život, dragi život…

Život, dragi život‘ ili u originalu ‘Lume, soro lume’ riječi su kojima počinje jedna od poznatih tradicionalnih rumunjskih pjesama. Ona se nalazi na gotovo svakom albumu rumunjske etno glazbe, a broj izvođača kojima je ova pjesma dio standardnog repertoara je ogroman. Jedna od najpoznatijih verzija svakako je ona rumunjske pjevačice Marije Tanase koja je cijeli život posvetila skupljanju i izvedbi tradicionalne glazbe, a svojim je radom zavrijedila status nacionalne ikone.

Kao posveta njenom životnom djelu, nastao je album ‘Maria T‘ poznatog skladatelja i glazbenika Alexandra Balanescua, koji je sa svojim kvartetom obradio najpoznatije izvedbe pjesama Marije Tanase, a njegova je glazba zatim poslužila koreografu Marku Boldinu i grupi plesača kao inspiracija za predstavu nazvanu upravo prema već spomenutoj poznatoj pjesmi.

Predstava je zamišljena kao niz slika u kojima kao izvođači sudjeluju četvero plesača i sam autor glazbe, a govori, kako kažu autori, ‘o svijetu uspomena u trenucima potpune praznine, koja budi nostalgiju i pruža nam ulaz u svijet snova, želja i patnji.

Osim Balanescua, i koreograf Mark Boldin se pojavljuje kao izvođač, a predstava je nastala u produkciji umjetničke organizacije Atelier Choréographique i POU Velika Gorica.


vrsta predstave:
produkcija: ,


autorski tim
osobafunkcija
Alexander Balanescuskladatelj
Balanescu Quartetskladatelj
Vladimir Končarvideo
Maša Kolarasistent koreografa
Saša Fistrićoblikovatelj svjetla
Mark Boldinkoreograf
Mark Boldinredatelj
Petra Dančevićkostimograf
12345 (0)

Komentirajte!

Morate biti logirani da biste mogli komentirati.